www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Clapar,chitarist


Luciana Stefan
 Share

Recommended Posts

Bunaziua!Numele meu este Luciana Stefan,sunt in cautare de trupa pentru genurile:pop,disco,R&B,soul.Pentru diverse evenimente.As dori daca se poate,multa seriozitate si un program flexibil pentru repetitii.

Pentru a audia cateva melodii,va rog accesati urmatorul link:

https://soundcloud.com/luciana-stefan

Contact:lucianastefan05@yahoo.com

Pentru contact la adresa de e-mail:lucianastefan02@yahoo.com

Edited by Luciana Stefan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Daca nu ai incercat inca la Vocea Romaniei , cred ca in sezonul urmator e timpul sa o faci :)

Daca ai incercat si nu te-am remarcat , este pt ca nu am urmarit show-ul decat accidental daca ma nimeream in fata TVului cand se difuza :)

Daca ai incercat, si nu s-a intors nimeni , este pt ca Mo®ga nu ajungea cu mana la buton , Smiley era stresat ca nu i-a stat freza bine la ultima reclama , Loredana probabil era in bufeurile menopauzei si isi pierde temporar concentrarea, iar Brenciu era inca "erect" dupa prestatia ultimei domnisoare pe care tocmai i-o suflase Smiley , motiv pt care nici el nu a putut fi atent :)

 

Succes !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Talentul ( pe care il ai, dealtfel ) nu e suficient sa razbati, cel putin in tara asta. Am intalnit multe persoane care s-au nascut

cu talent si au ,,murit" cu speranta pentru ca s-au crezut si foarte destepte, ca ele stiu cel mai bine care este calea catre succes.

Sfatul meu : nu te lasa imbatata de laude, chiar daca sunt sincere si le meriti. Cand extragi un loz dintr-o urna, fii constienta ca

majoritatea sunt necastigatoare. Cauti trupa pentru evenimente, ok ! Ce oferi ? Daca vrei sa ai instrumentisti de calitate

care sa se angreneze intr-un proiect, pentru ca marea majoritate sunt mercenari si traiesc din muzica, vor aparea inevitabil

urmatoarele intrebari :

- ai evenimente ? cate ? cat se castiga ? ce garantie am ca va merge treaba ? ce perspective sunt pe termen mai lung? etc.

Daca nu ai raspunsuri, ai toate sansele sa gasesti tot felul de amatori in domeniu, entuziasti, fara experienta si care se cred

,,mesteri", dar nu au habar macar de structura unei game majore sau minore.

Eu, oricum iti urez mult succes si noroc in incercarile tale ! Cred ca meriti, insa ai grija sa nu ti se urce la cap, e mult prea devreme !

All the best !

Link to comment
Share on other sites

O ai voce superba! :D succes cu trupa :D .

Daca nu ai incercat inca la Vocea Romaniei , cred ca in sezonul urmator e timpul sa o faci :)

Daca ai incercat si nu te-am remarcat , este pt ca nu am urmarit show-ul decat accidental daca ma nimeream in fata TVului cand se difuza :)

Daca ai incercat, si nu s-a intors nimeni , este pt ca Mo®ga nu ajungea cu mana la buton , Smiley era stresat ca nu i-a stat freza bine la ultima reclama , Loredana probabil era in bufeurile menopauzei si isi pierde temporar concentrarea, iar Brenciu era inca "erect" dupa prestatia ultimei domnisoare pe care tocmai i-o suflase Smiley , motiv pt care nici el nu a putut fi atent :)

 

Succes !

nu pot sa constat decat un singur lucru: TALENT CU CARU'!

ma inchin si iti doresc, sincer, succes, indiferent de drumul ales! :respect:

din pacate, la tine, este doar o problema de PRODUCATOR si la noi...cred ca cea mai buna urare este: SA AI NOROC!

 

Multumesc tuturor pentru urari!Ma bucura sa vad oamenii care au hobby-ul sa asculte muzica :D

Iar pentru cine a intrebat daca am fost la Vocea Romaniei....toata lumea ma intreaba...si obosit sa le tot spun :)) dar ,DA am fost si nu am trecut de prima preselectie.

 

Talentul ( pe care il ai, dealtfel ) nu e suficient sa razbati, cel putin in tara asta. Am intalnit multe persoane care s-au nascut

cu talent si au ,,murit" cu speranta pentru ca s-au crezut si foarte destepte, ca ele stiu cel mai bine care este calea catre succes.

Sfatul meu : nu te lasa imbatata de laude, chiar daca sunt sincere si le meriti. Cand extragi un loz dintr-o urna, fii constienta ca

majoritatea sunt necastigatoare. Cauti trupa pentru evenimente, ok ! Ce oferi ? Daca vrei sa ai instrumentisti de calitate

care sa se angreneze intr-un proiect, pentru ca marea majoritate sunt mercenari si traiesc din muzica, vor aparea inevitabil

urmatoarele intrebari :

- ai evenimente ? cate ? cat se castiga ? ce garantie am ca va merge treaba ? ce perspective sunt pe termen mai lung? etc.

Daca nu ai raspunsuri, ai toate sansele sa gasesti tot felul de amatori in domeniu, entuziasti, fara experienta si care se cred

,,mesteri", dar nu au habar macar de structura unei game majore sau minore.

Eu, oricum iti urez mult succes si noroc in incercarile tale ! Cred ca meriti, insa ai grija sa nu ti se urce la cap, e mult prea devreme !

All the best !

In muzica ,talentul nu este suficient,conteaza ceea ce faci cu el.Imi doresc sa intru intr-o trupa deja formata pentru ca este foarte greu sa iti faci una,iar partea cu evenimentele si celelate aspecte,de asta nu ma ocup eu,eu sunt doar interpreta,nu sunt manager,impresar etc... Iar partea cu laudatul,am trecut si pe acolo,dar imi doresc sa raman modesta ca in momentul de fata.

Multumesc si o zi buna!

Pentru noutati,videoclipuri,melodii ma puteti urmarii pe pagina mea de facebook

https://www.facebook.com/lucianastefann

Edited by Luciana Stefan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.