www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Chitara Taylor 914 Ce


iri_stef
 Share

Recommended Posts

Ai pus pozele,... poti sta de-acuma linistit ca n-o sa te mai caute nimeni. Am incercat si eu sa vind un Guild F50R dar nu-mi mai fac iluzii.Am si eu un Taylor 815 ce. Sint ghitari scumpe, pretul pe care l-ai cerut este corect nu cred ca poti lua mai ieftin din US(in Europa sint si mai scumpe din cauza taxelor) si mai este si riscul cu transportul. Sint ghitari foarte bune , se cinta usor pe ele. Un pic prea "bright" pentru gustul, meu din punctul asta de vedere prefer Guild.Taylor-ul din seria 900 insa se produce la un standard de calitate incredibil. Mie sincer mi-ar place sa se faca ghitari dintr-astea la Reghin la un pretz pe care sa si-l permita orice licean, sa vezi atuci ce-o sa mai cinte tot omul...sau nu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte funny...aseara am oferit si eu exact aceeasi suma....trebuie sa recunoastem insa ca respectiva chitara face mult mai mult; uppp pt o chitara premium ....carramba chitara este cu expresion sistem aka fabricata mai recent,corpul om14 si radius mare destinata mai mult pt finger-picking si mai putin pt struming stile unde ar suna foarte bright si fara amplitudinea cutiei dreadnought

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.