www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sau Schimb Roland Fantom X7


Pontius Pillates
 Share

Recommended Posts

Synth-ul se prezinta in stare foarte buna, varianta cu Audio Track Expansion.

 

Vine insotit de card un card SmartMedia de 16Mb(cel original), un alt card Smart Media de 4Gb, si memorie RAM pentru sampling de 256Mb (in total 288Mb, cu memoria interna).

 

Fara husa.

 

A fost folosit exclusiv acasa, in home-studio.

 

Accept schimburi cu alte synth-uri de 61 clape + diferenta, sau controller MIDI de 88 clape + diferenta.

 

Nu raspund ofertelor de schimb cu obiecte busite / hartanite / defecte / evaluate SH la pret de magazin..

 

De asemenea, pot oferi diferenta, daca mi se face o oferta tentanta cu vreun synth dintr-o categorie superioara.

 

Pretul de vanzare este negociabil.

 

Pentru schimburi pretul este fix, cu transformarea sumei din Euro in lei la cursul zilei in care se face schimbul

 

 

Disponibil DOAR pentru Bucuresti, prin predare personala, cu ridicare de la mine de acasa.

Edited by Pontius Pillates
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da, my bad.

E Compact Flash cardul...nu stiu unde mi-a fost capul cand am formulat anuntul. In fine, din ce stiu, nu s-au facut carduri Smart Media mai mari de 128Mb, so there you have it :)

Multam de clarificare!

Si da, multi prefera seria X seriei G (myself included, dupa ce am avut si Fantom X si G mult timp, am ales sa dau G-ul in favoarea modelului precedent...). Dar cum viata merge inainte, trebuie sa ma despart si de X7 acum, mai ales ca in ultimul timp l-am folosit mai mult pe post de controller de VSTi-uri in studio, iar la concerte nu l-am carat ca 14kg desi par a fi putine, sunt totusi incomode :)...

Edited by Pontius Pillates
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

update de pret :

- 1000 euro pachet complet,

- 4000 lei fara cei 256 MB RAM, si doar cu cardul CompactFlash de 16Mb.

Preturile astea sunt doar pentru vanzare. Pentru schimburi, valoarea ramane aceeasi din primul post (1050 euro).

 

Buna, ofer un Roland MV8800 si un Lexicon mx 300. Sunt ambele ca si noi.

 

Link to comment
Share on other sites

"Accept schimburi cu alte synth-uri de 61 clape + diferenta, sau controller MIDI de 88 clape + diferenta." - citeste mai cu atentie primul post.

Si oricum, valoarea celor oferite de tine nu se apropie de pretul pe care am zis ca-l pretind pentru schimburi.

Numai bine, si spor la vanzare!

Edited by Pontius Pillates
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

up.

Pret negociabil.

Accept si schimburi, dar numai cu synth-uri de 61 clape + diferenta, sau controller-e MIDI de 88 clape + diferenta. Acolo unde se doreste, se poate inlocui cardul de 4GB cu cel original de 16Mb, si se pot scoate si cei 256Mb suplimentari de RAM - evident, pretul va scadea proportional cu valoarea.

Edited by Pontius Pillates
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.