www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nu Aveti Loc De Obiecte In Casa?


Gheara
 Share

Recommended Posts

Nota benne: Am sa dau copy/paste textului pus pe Facebook, pe un grup unde fiecare daruieste daca are ceva de daruit. E pe un ton mai...glumet, ca sa zic, asa ca daca va supara cu ceva, scuzati-ma/ignorati.

 

Salut! Copilul vostru va strica linistea de acasa cu un instrument, aveti un frate/sora care nu va lasa sa vorbiti la telefon pentru ca sugruma un instrument crezand ca e cantaret, sau pur si simplu aveti acasa un instrument cu care nu aveti ce face?

Nimic mai simplu!

Ma angajez sa primesc orice instrument/obiect care scoate sunete (sau pare a fi un instrument) de care doriti sa va descotorositi! Poate fi o chitara crapata, fara corzi sau fara pragus, poate fi un instrument electric cu circuitele ruginite/stricate, sau o vioara cu gatul rupt. Nicio problema. Firma noastra complet legit si autorizata (eu) primeste orice aveti, fara sa va ceara/dea vreun ban. Contactati-ne chiar acum si eliberati un loc in casa pentru un eventual bibelou sau o floare!

Nu, serios, daca aveti ceva de genul si nu aveti ce face cu el, am eu ce face.

 

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Salut! Copilul vostru va strica linistea de acasa cu un instrument, aveti un frate/sora care nu va lasa sa vorbiti la telefon pentru ca sugruma un instrument crezand ca e cantaret, sau pur si simplu aveti acasa un instrument cu care nu aveti ce face?

Nimic mai simplu!

Ma angajez sa primesc orice instrument/obiect care scoate sunete (sau pare a fi un instrument) de care doriti sa va descotorositi! Poate fi o chitara crapata, fara corzi sau fara pragus, poate fi un instrument electric cu circuitele ruginite/stricate, sau o vioara cu gatul rupt. Nicio problema. Firma noastra complet legit si autorizata (eu) primeste orice aveti, fara sa va ceara/dea vreun ban. Contactati-ne chiar acum si eliberati un loc in casa pentru un eventual bibelou sau o floare!

Nu, serios, daca aveti ceva de genul si nu aveti ce face cu el, am eu ce face.

 

Multumesc anticipat!

 

Cica "ma angajez sa primesc orice instrument".

De obicei oamenii "se angajeaza" sa plateasca o datorie, sa rezolve o problema sau sa nu mai deranjeze vecinii. Tu te angajezi sa primesti orice instrument care scoate sunete (sau pare a fi un instrument). Apai baiete, si curul mai scoate din cind in cind sunete...

 

Firma voastra complet legit si autorizata (tu) primeste orice avem fara sa ne ceara/dea bani? Ba, ma lasi! Ar fi culmea sa ne ceri si bani...

 

"Contactati-ne chiar acum". Nu vrem. "De ce nu suna telefonul??!?!?! Vreau sa sune telefonul!!!!".

 

Ma Gheara, ce dreacu te-a apucat pe tine sa te faci reparator nu'sh...

Link to comment
Share on other sites

si daca eu am un frate care consider ca e o risipa inutila de spatiu, ma poate scapa de el? eventual ii rup un picior, ca sa fie "cu defect"... :P

 

Atata timp cat scoate niste sunete ce pot fi controlate cumva, gasesc eu ce sa fac cu el.

 

Cica "ma angajez sa primesc orice instrument".

De obicei oamenii "se angajeaza" sa plateasca o datorie, sa rezolve o problema sau sa nu mai deranjeze vecinii. Tu te angajezi sa primesti orice instrument care scoate sunete (sau pare a fi un instrument). Apai baiete, si curul mai scoate din cind in cind sunete...

 

Firma voastra complet legit si autorizata (tu) primeste orice avem fara sa ne ceara/dea bani? Ba, ma lasi! Ar fi culmea sa ne ceri si bani...

 

"Contactati-ne chiar acum". Nu vrem. "De ce nu suna telefonul??!?!?! Vreau sa sune telefonul!!!!".

 

Ma Gheara, ce dreacu te-a apucat pe tine sa te faci reparator nu'sh...

 

Din nou, "anuntul" a fost scris pe un ton glumet. Normal ca nu aveam sa cer bani, iar sunetele scoase de cur nu prea pot fi controlate decat cu exercitii si antrenament intens. Nu sunt dispus sa-mi fac patratele si un V la abdomen doar ca sa scot niste sunete pe care le-as putea produce foarte bine si folosind tehnica strabunilor buze-piele.

Dupa cum am zis, daca nu va pica bine sau nu va convine ce am zis eu, ignorati.

 

Partea cu reparatul e pentru placere personala.

 

am un penar din 94' cu mini pianina electronica ( sau ce naibii o fi )...foarte folositoare daca vrei sa te apuci de techno :

 

 

Imi poti da/trimite o poza cu treaba, te rog? Daca esti dispus sa il dai, platesc eu transportul, normal.

 

I got Jimmy Hoffa in a trunk around here, somewhere ... it just takes up space :-P

 

Thank you, but I believe prison might have damaged his sound holes in a irreparable way and he would only end up using my space in vain as well.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca as putea zice ca e un hobby. Imi place sa lucrez cu instrumente si sa ma joc cu ele, sa vad ce sunete scot, sa cant la ele.

De vandut, nu, nu le vand. Inca mai am acasa prima mea chitara pe care am cantat acum 7-8 ani, iar toate instrumentele ale carui proprietar am fost, inca imi sunt sub tutela.

Normal, sunt cateva exceptii (unui prieten i-am dat o mandolina si o muzicuta, am mai dat si un fuier cuiva care lucra cu copii, unei prietene de familie i-am dat un xilofon pentru copilul ei, prietenei mele i-am dat o (un?) ukulele si am mai dat persoanelor care aveau nevoie diferite instrumente), dar nu zic ca-s biserica in ajunul Craciunului si arunc cu acte de cariate si sperante in jur (desi stiu ca as fi putut zice ca, o, vai, am un suflet cat un mamut si dau copiilor tot ce am, ca sa am mai multe sanse de a primi ceva).

Deci cererea este pentru placerea personala, insa, daca cineva are nevoie de ajutor, nu am nicio problema in a il oferi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Satan, bunul meu amic are un rotisor mare care scartaie cand frige oameni pe el.

 

Avand in vedere ca scartaie doar cand sunt oameni pe el si cand il invarti eu zic ca scoate sunete controlabile.

 

Mai am ceva oale vechi si sparte plus niste borcane de muraturi care nu-mi mai trebuie. La alea sunt n-spe mii de feluri prin care poti sa scoti sunete controlate.

 

Mai am niste ciorapi gauriti care ma pregateam sa ii arunc dar am vazut topicul asta. II poti intinde si sa canti la ei. Poti sa schimbi frecventa in functie de cat de tare ii intinzi. Apoi poti sa lovesti cu ei obiecte, iarasi sunt sunete controlate. Si mai am un tricou uzat, pe care am zis ca daca tot il arunc nu il spal. Si asta e bine ca are mult mojo si in plus tonul e complet diferit cand vine cu transpiratie, e mai vintage asa.

 

Daca platesti transportul, ti le trimit pe toate astea plus ceva bonus.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.