www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lectie Gratuita Despre Ritm Si Groove - Super Drum Loops


zamolxed
 Share

Recommended Posts

 

Salut!

 

Am facut o lectie nouã, interesanta pentru orice muzician care doreste sa invete cum sa isi dezvolte ritmului interior intr-un timp foarte scurt, folosind o metoda simpla si extrem de eficienta.

Asadar, daca vrei sa afli mai multe despre Super Drum Loops, te invit sa arunci o privire peste lectie in linkul de mai jos.

http://music-academy.ro/lesson.php?id=6

 

 

Materialele de studiu (SUPER DRUM LOOPS) sunt disponibile gratuit pentru download.

Succes, si astept sa imi spuneti cum va simtiti cantand cu aceste loop-uri.

 

"

Fie ca vorbim de pulsul inimii, de viteza cu care respiram sau de cadenta pasilor atunci cand mergem pe strada, toate acestea sunt dovezi clare ca nu suntem atat de "aritmici" precum am crede. Iar cand vine vorba de Muzica, e foarte important sa avem un ritm bun, "de incredere", constant, pe care sa se poata baza si Muzica, si muzicienii.

Metronomul este o unealta pentru ritm cu multe avantaje, insa de cele mai multe ori nu il vei putea lua cu tine pe scena sau la repetitii. Evident, este de preferat sa nu devii dependent de o pulsatie externa ci sa poti sustine orice ritm bazandu-te pe pulsul tau interior. Si aici intervin aceste Super Drum Loops care iti vor arata imediat ce fel de tendinte ai (grabesti sau raresti). Fata de metronom, aceste loopuri au rolul de a-ti intari ritmul interior, lasandu-ti treptat din ce in ce mai putine repere, fortandu-te astfel sa-ti exchilibreazi simtul ritmic.

Folosirea acestor Super Drum Loops poate fi benefica oricarui muzician, indiferent de instrumentul la care canta sau de nivelul de pregatire. Tin minte ca acum ceva timp am aratat acest concept unor profesionisti si au fost uimiti de rezultatele obtinute. "

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pare ca esti foarte ingrijorat, si te asigur ca si eu ma simt la fel.

 

Te asigur ca nu am facut conturi "la negru". Ne-am taia craca daca am face-o, ideea e sa obtinem feedback real de la oameni, nu unul artificial.

 

Sper ca este o eroare, imi cer scuze anticipat, si te rog spune-mi ce ai dori sa fac in continuare cu adresa ta de email din newsletter.

 

E posibil sa te fi inscris tu anul trecut? Customizarea parolei a fost implementata prin decembrie parca, poate asta e cauza faptului ca nu ai parola? Sa fie o eroare?

 

Adi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by zamolxed
Link to comment
Share on other sites

Pare ca esti foarte ingrijorat, si te asigur ca si eu ma simt la fel. Te asigur ca nu am facut conturi "la negru". Ne-am taia craca daca am face-o, ideea e sa obtinem feedback real de la oameni, nu unul artificial. Sper ca este o eroare, imi cer scuze anticipat, si te rog spune-mi ce ai dori sa fac in continuare cu adresa ta de email din newsletter. E posibil sa te fi inscris tu anul trecut? Customizarea parolei a fost implementata prin decembrie parca, poate asta e cauza faptului ca nu ai parola? Sa fie o eroare? Adi Sent from my iPhone using Tapatalk

se poate sa ma fi inscris eu......nu stiu.....oare am imbatranit in asemenea hal....:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.