• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
George

Concurs Gg Amp

50 posts in this topic

Nu am participat la acest concurs, deci pot exprima un pct de vedere privind lucrurile intr o maniera cat se poate de obiectiva. domnii care au venit cu aceasta initiativa extrem de laudabila au specificat in regulament urmatoarele: "Am hotarat sa nu punem nici un fel de conditii. Oricine poate participa la concurs. Totusi, recomandarea noastra este ca cei care au deja un amplificator care ii multumeste, profesionistii, cei cu situatii materiale foarte bune, sa nu participe la concurs. Singurul politist va fi constiinta fiecaruia." Daca va uitati pe overview'ul pustiului care a castigat o sa observati ca detine scule in valoare de cateva mii de euro, scule cu care s-ar lauda si un chitarist profesionist cu ani buni de cariera in spate. Este clar ca fericitul castigator are parinti capabili financiar pt a i "sponsoriza" activitatea . Este adevarat ca a cantat foarte bine, dar acest amp putea ajunge la un pusti care nu si-ar fi putut permite niciodata o astfel de jucarie, in schimb a ajuns la cineva care si a mai adaugat o scula buna la o colectie deja impresionanta. Pacat....

6 people like this

Iti inteleg punctul de vedere, dar, vezi tu, concursul nu s-a adresat [doar] incepatorilor. Poti nega ca l-a castigat cinstit ?

Mai departe, daca "singurul politist, constiinta" lui nu are nimic de zis, nu e treaba noastra, nu ? Filosofie, moralitate, chestii ... nu aici.

1 person likes this

Nu am participat la acest concurs, deci pot exprima un pct de vedere privind lucrurile intr o maniera cat se poate de obiectiva. domnii care au venit cu aceasta initiativa extrem de laudabila au specificat in regulament urmatoarele: "Am hotarat sa nu punem nici un fel de conditii. Oricine poate participa la concurs. Totusi, recomandarea noastra este ca cei care au deja un amplificator care ii multumeste, profesionistii, cei cu situatii materiale foarte bune, sa nu participe la concurs. Singurul politist va fi constiinta fiecaruia." Daca va uitati pe overview'ul pustiului care a castigat o sa observati ca detine scule in valoare de cateva mii de euro, scule cu care s-ar lauda si un chitarist profesionist cu ani buni de cariera in spate. Este clar ca fericitul castigator are parinti capabili financiar pt a i "sponsoriza" activitatea . Este adevarat ca a cantat foarte bine, dar acest amp putea ajunge la un pusti care nu si-ar fi putut permite niciodata o astfel de jucarie, in schimb a ajuns la cineva care si a mai adaugat o scula buna la o colectie deja impresionanta. Pacat....

De ce nu ai participat si tu??Chiar daca aveai un amp

Pãrerea mea este ca au participat puțini concurenți,credeam ca o sa fie înghesuialã mai mare pentru ampul GGG,asta poate dovedește ca e mai simplu cu tastatura pe forum si mai greu cu degetele pe tastele de pe grif.

Felicitari cistigatorului si mare respect pentru Gelu.

Edited by viobio
3 people like this

Sculele care le vezi in spate, in mare parte sunt cumparate din bani castigati de mine (de la cantari, festivaluri, concursuri) si multe alte retineri la care un pusti de varsta mea ar pune botul. Motivul pentru care m-am inscris la acest concurs este dorinta de a avea un head foarte bun si sentimentul de competitie. Multumesc!

Edited by Rusu Damian
4 people like this

Tot ce incerc sa spun este ca te ai aruncat intr o cursa de dacii cu un ferrari :)). Nu prea le ai dat chitaristilor cu echipament modest nici o sansa . Eu am inteles din descrierea concursului ca este dedicat exclusiv celor care au un amp modest si doresc un upgrade. Ai ales, de dragul competitiei, sa participi si tu cu arsenalul impresionant si, din pacate, alegerea ti a fost laudata si rasplatita. Intr un fel Vektor are mare dreptate. Daca ai constiinta impacata, orice comentariu este in zadar. Vad ca am starnit cateva reactii negative, de aceea asta va fi ultimul meu post la acest topic. PS: Nu am participat pt ca am considerat ca am un amp decent :).

1 person likes this

Tot ce incerc sa spun este ca te ai aruncat intr o cursa de dacii cu un ferrari :)). Nu prea le ai dat chitaristilor cu echipament modest nici o sansa . Eu am inteles din descrierea concursului ca este dedicat exclusiv celor care au un amp modest si doresc un upgrade. Ai ales, de dragul competitiei, sa participi si tu cu arsenalul impresionant si, din pacate, alegerea ti a fost laudata si rasplatita. Intr un fel Vektor are mare dreptate. Daca ai constiinta impacata, orice comentariu este in zadar. Vad ca am starnit cateva reactii negative, de aceea asta va fi ultimul meu post la acest topic. PS: Nu am participat pt ca am considerat ca am un amp decent :).

Eu nu cred ca am castigat din cauza amp-ului. Eu cred ca am castigat pentru ca am muncit, m-am dedicat chitarii si imi place enorm de mult sa cant.

Edited by Rusu Damian
2 people like this

Eu nu cred ca am castigat din cauza amp-ului. Eu cred ca am castigat pentru ca am muncit, m-am dedicat chitarii si imi place enorm de mult sa cant.

ai perfecta dreptate. sculele ajuta dar nu canta in locul tau.

"Dumnezeu iti da dar nu iti baga in traista"

4 people like this

Astazi, castigatorul ,a intrat in posesia amplificatorului .

Ii doresc sa se bucure de el si sa-i aduca cat mai multe satisfactii .

Oricare dintre concurenti ar fi avut abilitatea sa -l exploateze corespunzator dar Damian mi-a demonstrat astazi ca stie sa profite de dinamica amplificatorului pt a nuanta tonul dupa cum doreste , atat in clean cat si in drive .

Bravo Damian !!! :respect:

Edited by ggg
7 people like this

Ma bucur ca-ti place . Imi pare rau ca nu stau in Bucuresti pt ca oricine sa aiba acces pt a testa si a "simtii" ,la propriu , ce se intampla langa un astfel de amplificator.

Edited by ggg
2 people like this

Head-ul nu este cu mult mai greu decat altele .Are cca. 20 Kg . Cine este dispus sa-si sacrifice o duminica ca sa probeze amplificatorul , ma poate contacta prin PM .

2 people like this