www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 53 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 53 - Votare si comentarii  

54 members have voted

  1. 1. Duel 53 - Votare si comentarii

    • Cridegnosis
      0
    • Eugen_D
      2
    • Dmc
      5
    • adi24
      1
    • Monyo
      2
    • spyked88
      3
    • Hix
      1
    • razvan_the mohawks
      1
    • Marius T
      0
    • iulian
      3
    • Elethan
      0
    • Burb
      0
    • ciuci
      0
    • wired2moon
      0
    • ilun
      4
    • lukeblue
      8
    • art vandalay
      13
    • lumea imi spune iosif
      2
    • Baumwolle
      2
    • Dgeeko
      7


Recommended Posts

hmmm... am intarziat 15 minute...

Daca vrea Cosu ma inscrie si pe mine daca nu, nu...

 

dgeekoo_duel53.mp3

 

Asta e! (alta n-am :) )

 

AH si era sa uit. Votul meu merge la Art_V. Are tema, solo, tonuri, viteza, feel, tot ce trebuie (inclusiv o chitara din seria JS)...

Edited by dgeekoo
Link to comment
Share on other sites

Colectie impresionanta de improvizatii...felicitari tuturor!

Lukeblue m-a ÞdinamitaÞ efectiv prin tehnica si trasee dar, cel mai aproape de resortul interior tot Art a fost...asadar Art, ai votul meu!

Link to comment
Share on other sites

Votul pt DMC

 

Cridegnosis - no comment

EugenD - ton mult prea subtire, cateva sunete false, nu mi se pare ca ar avea o structura buna varianta ta

ai atins numai cele doua extreme: light, shredding innebunit

- imi place ca ai scapat de monotonia backtrackului

dmc - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

adi24 - interesant ... se aude ca nu esti cu acest stil... te-ai exprimat si tu cum ai simtit

- imi place ca ai scapat de monotonia backtrackului

spyked88 - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

Hix - sunetele mult prea drepte = moare feeling-ul, adica mi se pare ca canti note;

despre ton ??? poti alege ce vrei tu dar trebuie sa echilibrez cu cantatul dc nu e cel mai potrivit

nu trebuia sa postezi incaodata oricum nu suntem aici ingineri de sunet... accentul e pe cantat!!!

razvan the mohawks - shredding-uirile nepotrivite si sunetele false pe alocuri ... mai mai

Marius T - mai suprins trebuie sa recunosc, ai cantat simplu si frumos

- gamele alea!!! Stii tu.

iulian - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

Elethan - sunteti constienti de eventualele nepotriviri sau greseli pe care le-ati facut adica NO COMMENT

Burb - interesant ... si eu am bagat 4 sunete din original, mi-a venit, dc eram constient de asta probabil

nu faceam

 

Lukeblue - vrajeala, merge la fete :)

Art Vandalay - exagerai, merge la fete si asta :)

 

MONYO - comentarii de la voi ...

 

Aici ma opresc si sper ca nu luati in serios comentariile ... si asa am fost avertizat sa nu fac pt ca lumea nu ma cunoaste si va intelege gresit... dar eu am incredere in voi si sper ca aveti si simtul umorului. :)

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

Votul pt DMC

 

Cridegnosis - no comment

EugenD - ton mult prea subtire, cateva sunete false, nu mi se pare ca ar avea o structura buna varianta ta

ai atins numai cele doua extreme: light, shredding innebunit

- imi place ca ai scapat de monotonia backtrackului

dmc - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

adi24 - interesant ... se aude ca nu esti cu acest stil... te-ai exprimat si tu cum ai simtit

- imi place ca ai scapat de monotonia backtrackului

spyked88 - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

Hix - sunetele mult prea drepte = moare feeling-ul, adica mi se pare ca canti note;

despre ton ??? poti alege ce vrei tu dar trebuie sa echilibrez cu cantatul dc nu e cel mai potrivit

nu trebuia sa postezi incaodata oricum nu suntem aici ingineri de sunet... accentul e pe cantat!!!

razvan the mohawks - shredding-uirile nepotrivite si sunetele false pe alocuri ... mai mai

Marius T - mai suprins trebuie sa recunosc, ai cantat simplu si frumos

- gamele alea!!! Stii tu.

iulian - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

Elethan - sunteti constienti de eventualele nepotriviri sau greseli pe care le-ati facut adica NO COMMENT

Burb - interesant ... si eu am bagat 4 sunete din original, mi-a venit, dc eram constient de asta probabil

nu faceam

 

Lukeblue - vrajeala, merge la fete :)

Art Vandalay - exagerai, merge la fete si asta :)

 

MONYO - comentarii de la voi ...

 

Aici ma opresc si sper ca nu luati in serios comentariile ... si asa am fost avertizat sa nu fac pt ca lumea nu ma cunoaste si va intelege gresit... dar eu am incredere in voi si sper ca aveti si simtul umorului. :(

bey, da monoton rau la tine backing track-ul :)

Link to comment
Share on other sites

Votul pt DMC

 

Cridegnosis - no comment

EugenD - ton mult prea subtire, cateva sunete false, nu mi se pare ca ar avea o structura buna varianta ta

ai atins numai cele doua extreme: light, shredding innebunit

- imi place ca ai scapat de monotonia backtrackului

dmc - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

adi24 - interesant ... se aude ca nu esti cu acest stil... te-ai exprimat si tu cum ai simtit

- imi place ca ai scapat de monotonia backtrackului

spyked88 - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

Hix - sunetele mult prea drepte = moare feeling-ul, adica mi se pare ca canti note;

despre ton ??? poti alege ce vrei tu dar trebuie sa echilibrez cu cantatul dc nu e cel mai potrivit

nu trebuia sa postezi incaodata oricum nu suntem aici ingineri de sunet... accentul e pe cantat!!!

razvan the mohawks - shredding-uirile nepotrivite si sunetele false pe alocuri ... mai mai

Marius T - mai suprins trebuie sa recunosc, ai cantat simplu si frumos

- gamele alea!!! Stii tu.

iulian - frumos cu bun gust, ton potrivit, insa nu ai reusit sa scapi de monotonia backtrackului

Elethan - sunteti constienti de eventualele nepotriviri sau greseli pe care le-ati facut adica NO COMMENT

Burb - interesant ... si eu am bagat 4 sunete din original, mi-a venit, dc eram constient de asta probabil

nu faceam

 

Lukeblue - vrajeala, merge la fete :)

Art Vandalay - exagerai, merge la fete si asta :)

 

MONYO - comentarii de la voi ...

 

Aici ma opresc si sper ca nu luati in serios comentariile ... si asa am fost avertizat sa nu fac pt ca lumea nu ma cunoaste si va intelege gresit... dar eu am incredere in voi si sper ca aveti si simtul umorului. :(

 

 

No sweat man, da de ce vorbesti de mine la plural? :)

Link to comment
Share on other sites

No sweat man, da de ce vorbesti de mine la plural? :)

 

Ooops. :)

Veteran ... imi sugera ca am de a face cu cineva mai in varsta, deci din respect! :)

Link to comment
Share on other sites

EugenD - pasaje frumoase totusi prea complicat parca.. dar e energic si prin unele parti am impresia ca chitara e dezacordata dar mi-a placut oricum

Monyo - frumos dar tonul mi se pare cam infundat

dmc - frumos dar cam monoton spre sfarsit

spyked88 - prea monoton totusi notele sunt alese binisor suna melodios

razvan_mohawks - prea fix pe gama parca... nu e melodicitate :|

wired2moon - inregistrearea foarte proasta :) daca se auzea si negativul era mai bine... cam monoton totusi

lukeblue - frumos cu parti foarte frumoase si variatii interesante putin

iulian - cam monoton, si parca lipsa de inspiratie

iosiv - tot parca monoton si prea clasic.. dar e bine..

 

...phiu am obosit sa ascult asa de multe variante... :) hai sa incerc sa continui

 

ilun - imi place cand ai schimbat tonul... si ai pasaje bune care nu plictisesc... frumos

hix - cam monoton... si prea fix pe pentatonica, piesa accepta si niste minore frumoase... in rest frumos elethan - tehnica e buna imi place, dar parca nu aduce nimic special...

 

... poate incep sa nu mai pot da pareri ca incep sa ma obosesc sa nu mai simt difrerente de la o piesa la alta decat dacaa duce ceva nou specialll mai am cateva..

 

dgeekoo - incerci ceva frumos acolo dar parca eclipsezi negativul care dupa parerea mea deja avea o linie melodica pe fundal din acordurile alea pe clape... si mi se pare prea incarcat ce ai incercat.

cridegnosis - invata gama de pentatonica si minora natural macar... forma gamelor pe grif si chiar daca bagi niste note acolo macar sa fie acordata si chitara and all) succes in continuare ai de lucru.

burb - frumos dar prea mult ca originalul

baumwolle - ai incercat acolo la inceput ceva dar mai trebuie lucrat la notele alea ca sunt cam falsate.. in rest mergi destul de binisor.. spor in continuare

art V - ceva special , ton frumos ales ( al doilea ton imi place ca e puternic are substanta), pasaje bune melodice asa cum imi place mie

 

marius t - asta e pt mine hihihi : a doua zi am auzit ca ma repet in piesa cu o urcare care acum cand ascult ma cam zgarie pe urechi, dar data viitoare nu o voi mai repeta asa, din greseli invata omul...totusi mie imi place ca putin am mai enervat piesa nu asa bleaga... :) mai am de lucrat si eu i know... (poate mai aveti niste sfaturi pt mine... ca ar fi foarte bine venite)

 

si acum sa aleg pe cineva si sa zic si cei care mi-au placut si am remarcat

 

(nu e in ordinea ca sa nu fie cu suparare)....

 

EugenDm, lukebluem, Monyo, dmc, ilun, art v

 

votul meu merge la art V pentru tema aleasa. totusi... nu stiu poate ca asa mi-as fi dorit sa bag eu ca ilun care a fost a doua alegere a mea... ...bravo baieti....

Edited by Marius T
Link to comment
Share on other sites

Votul pt DMC

 

Cridegnosis - no comment

 

Tot DMC am votat si eu.

Pentru cei care nu cunosc abilitatile mele chitaristice, eu nu ma pun la socoteala. :) Servesc decorului si contrastului :):)

Link to comment
Share on other sites

interesant sunt 20 d concurenti si doar ...cate voturi credeti ...DAAA 20 ..:))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

hai mah ce facem aicin in curajam reciproc...nu ca n-ar fii bine...dar unde sunt aia 5000 de forumisti ( parca) ????? pardon "We have 2.864 registered members"

 

p.s. asta se intampla la ....a aveti date si ora desupra postului :)

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

Tot DMC am votat si eu.

Pentru cei care nu cunosc abilitatile mele chitaristice, eu nu ma pun la socoteala. ;) Servesc decorului si contrastului :(:)

 

Foloseste-le mai eficient abilitatile ca si noi. :o

Si deobicei tac cand nu pot sa zic decat ceva rau...

Dqeeko uitam sa te laud dar am sa fac acum : "merge si asta la fete" ;)

 

Ca sa fie clar lumii : imi place in general cum canta Lukeblue, Art Vandalay, DMC, de acum incolo voi fi mai atent si la Dqeeko pt ca mi-a placut cea a facut acum ... as putea sa trec aici inca cateva nume dar in mare asta ar fi ... Deci bafta noua ... Cum spunea Burb ne incurajam!!! :) Bravo noua ca am participat! B)

 

Deci unde sunt membrii ??? :)

Link to comment
Share on other sites

da cridegnosis, esti un ratat! hai in clubu meu de ratati! :)

 

Nu a zis nimeni asta :):( , oricum multumesc de invitatie :) A recunoaste ca ceva nu e tocmai laudabil nu e lucru rau, si a-ti spune cineva ca nu ai facut cum trebuie ceva, nu e iarasi de rau... (na, ca nu m-am putut abtine cu psihologia asta... ;) ) B)

Link to comment
Share on other sites

lasa-ti ma omul in pace .... atat a putut sa faca deocamdata :) nu uitati ca si noi cand am pus mana pe chitara nu stiam si tremurau degetele la schimbarea unui acord.... si le puneam cu mana dreapta...

mie inca imi tremura :) si le mai pun si la altele... oricum poate unii dintre noi nici curaj nu aveam sa ne bagam la o inregistrare pe vremea aia...

:)

Edited by Marius T
Link to comment
Share on other sites

Am votat cu spyku... A mers piesa lui direct la corazon. Sigur, alti concurenti precum Art Vandalay sau Lukeblue ruleaza dar...asta stiam deja :) . De data asta votul meu merge la spyked88... Way to go!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.