www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Donez Wah Dunlop Cry Baby Gcb- 95


Recommended Posts

Pai, ma inscriu si eu chiar imi doresc de foarte mult timp una, dar n-am avut ocazia sa-mi iau deoarece singura data cand fac rost de scule e de sarbatori sau cand mai fac cate-un schimb cu ce-am avut. Orice ar fi, asta e un gest super frumos si merita tot respectul! :) Sa mai gasim tot asa oameni si-n continuare :D

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua!

 

Mi-am dorit intotdeauna o pedala de Wah, insa bugetul nu mi-a permis niciodata. Sunt student, iar cursurile le fac in alt oras, asa ca automat intervin multe alte cheltuieli. Daca mai e valabil, as dori sa ma inscriu si eu la acest "concurs". As plati eu transportul. Aici o sa atasez un link cu un mini-solo, compozitie proprie. Fara parti de wah, pentru ca nu am pedala de wah :)).

 

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua!

 

Mi-am dorit intotdeauna o pedala de Wah, insa bugetul nu mi-a permis niciodata. Sunt student, iar cursurile le fac in alt oras, asa ca automat intervin multe alte cheltuieli. Daca mai e valabil, as dori sa ma inscriu si eu la acest "concurs". As plati eu transportul. Aici o sa atasez un link cu un mini-solo, compozitie proprie. Fara parti de wah, pentru ca nu am pedala de wah :)).

 

 

Va multumesc!

tu esti prea tare deja...:) nu meriti chestii gratis ca oricum ai talent cu carul gratis asa ca ...... lasa pe altii :)
Link to comment
Share on other sites

tu esti prea tare deja... :) nu meriti chestii gratis ca oricum ai talent cu carul gratis asa ca ...... lasa pe altii :)

 

Mai am atat de multe de invatat, nu as spune ca am talent cu carul. Ceea ce vreau sa spun e ca nu am decat un Zoom g2.1U de 3 ani si ceva care nu mai face fata cerintelor mele, este un procesor cu care nu prea poti da totul live. As vrea sa imi imbunatatesc tonul, insa nu am posibilitatea financiara. Am pus video-ul pentru a arata ca pot sa o folosesc si ca am nevoie de ea. Iar talentul nu e gratis, am muncit foarte mult ca sa pot sa invat singur sa cant la chitara. Am renuntat la foarte multe.

Edited by CJ.Radu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Deci, azi ma decid nu e simplu.

Cel mai grav este, ca unii m-au sunat, si au oferit bani ca sa le trimit lor.. NU stiu ce se intampla, a ajuns tara asta chiar la nivelul asta de rahat?

Este un simplu gest din partea mea sa ajut pe cineva fara posibilitati financiare, insa se pare ca ideea nu a fost inteleasa ca atare.

 

 

Stima:

Russu Cristian

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vad ca lumea in loc de ''Donez un wah, mentionat in titlul anuntului unui tanar cu posibilitati materiale reduse'' a inteles POMANA SI CERSEALLAAAAAA ca de obicei .

 

L-as dori eu , nu am deocamdata bani sa il iau si chiar vreau un wah ca nu am procesorul meu .

 

Indiferent de alegere , este un gest foarte frumos si te respect pentru asta ! :respect:

 

Cersetor nesimtit . Doar cateva exemple din ce vinzi : hihat paste alpha ,head spider III ,cabinet , 2 chitari ibanez din care una e prestige si ai scris ca o pastrezi . Da , stai prost rau de tot ...

 

Sunt dispus să ți-l cumpăr. Nu doresc gratuitaţi, dar mi-ar fi mai mult ca utilă pedala.

 

Indiferent de asta, faci un gest foarte frumos, pedala nu e chiar low-end. Bravo!

 

Fii si tu cinstit , sunt destule crybaby-uri pe forum si vrei sa oferi bani in speranta ca ar fi o suma foarte mica . Tot un mod de cerseala . Si daca gresesc atunci scuze , dar nu stii sa citesti ...

 

M-as inscrie si eu numai asta imi lipseste, platesc transportul daca e nevoie

 

Pe bune ?...

 

 

 

@russdodo : Eu zic ca daca dai de cineva sa o donezi personal eviti sa ajunga la ceva bisnitzar sau vanator de pomana de pe forum .

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

.

 

Nu fac nici o cerşeală. Am fost o intenţie de cumpărare, făcând abstracţie de intentia admirabilă a lui russdudo de a o dona, anunţul are [Vand] în titlu, şi este pusă la bazar. În rest nu neg că sunt în căutare de o ofertă foarte bună pentru un model identic.

 

Ca să nu existe suspiciuni, nu l-am contactat pe russdudo mai departe de postul iniţial din acest anunţ. Îmi retrag de-asemenea intenţia de achiziţie, realizez că a fost un pic cam neinspirată.

 

Încă o dată, bravo Russdudo pentru gestul admirabil.

Link to comment
Share on other sites

Cersetor nesimtit . Doar cateva exemple din ce vinzi : hihat paste alpha ,head spider III ,cabinet , 2 chitari ibanez din care una e prestige si ai scris ca o pastrezi . Da , stai prost rau de tot ..

 

Te rog sa nu ma mai jignesti , nu ma cunosti . Eu toate chestiile pe care le am , le-am obitnut prin schimburi , am reusit sa bag cate 300-400 de lei si in final am avut norocul de a ajunge la scule cat de cat decente . Prima oara , de cand sunt chitarist ( 7 ani ) , am reusit sa pot sa bag 1000 de lei intr-o scula buna , un Marshall , daca vine acum o oferta de genu' : Marshall , 100 w , full lampi , la 150 de euro sa zicem , vreau foarte mult sa il iau , nu am cum pentru ca eu stau doar cu taicamiu care are banci si o gramada de taxe , suntem in romania , nu in Germania sau Austria sa poti sa iti permiti ce vrei , in Germania salariile sunt de cel putin 1000 de euro , iar in Romania de 300 de euro , si obiectele din magazin , inclusiv cele de muzica , sunt la acelasi pret cu Germania . Aceste scule le am de la un prieten care m-a ajutat mult pana acum si mi-a oferit ce am vrut de la el , iesind el putin in pierdere doar pentru ca eu ii mai fac vanzare . Te rog sa nu ma mai jignesti , m-am bagat pentru ca realizez ca nu am de exemplu acum sa scot 300 de lei , am procesorul Zoom GFX-8 , de la un prieten , a costat 200 de lei , l-am luat in Octombrie in speranta ca intr-o sapt. - doua , pot da banii pe el , am dat deabia banii pe el acum o saptamana pentru ca efectiv nu am putut sa scot 200 de lei si sa pot sa imi cumpar un procesor dragut .

 

Stima , Claudiu Ibanez

 

 

P.S. : cred ca ar trebui sa dai Wah-ul altcuiva inafara de mine .

 

P.S.2 : cinelele si tot ce tine de tobe nu sunt ale mele , ci ale tobosarului de la mine din trupa , eu il ajut sa le vanda .

Edited by Claudiu Ibanez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.