www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intercity Rock


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

Guest Corraxe

Foarte faina calatoria! :) Poate-mi spui te rog ce pedala/pedale ai folosit si ce amp.

Mersi!

 

 

Ok ....inregistrari acesta a fost facuta cu ...chitare steinberger...

pre amp mesa boogie triaxis

fx tc electronic g force

power amp mesa boogie 90.90

boxele dragoon

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Ok ....inregistrari acesta a fost facuta cu ...chitare steinberger...

pre amp mesa boogie triaxis

fx tc electronic g force

power amp mesa boogie 90.90

boxele dragoon

 

 

 

ops 2:90

Link to comment
Share on other sites

Asta imi place cel mai mult.

Asta e cel mai aproape de stilul meu preferat.

Bravo!!! Mai vreau!!!!

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Super tare. Nu prea mai au loc comentariile :)

Spune-ne mai multe despre tine, cum ai ajuns in Romania, ce planuri ai, cinti profesionist, etc.

 

Si mai sint curios ce Wah ai folosit pt inregistrarea asta.

 

 

mersi pentru aprecieri. sunt Corrado, am 28 de ani, dintre care 24 cu chitara agatata de gat si 15 cu bass-ul agatat de gat am ajuns in Romania cu avionul, dar cu low cost company .

nu stiu ce inseamna pentru tine profesionist... un profesionist, in opinia ta, e cineva care face din muzica o alegere in viata, sau unul care canta bine?".

am inceput aici un proiect de scoala pentru chitaristi si bassisti, care se cheama Guitar & Bass Discipline structurat ca GIT si BIT din America, scoli unde eu am avut onoarea sa invat. GBD exista deja in Italia din 2001.

daca te intereseaza mai multe amanunte despre mine sau despre cursuri, ma poti contacta aici, sau prin e-mail ( ladolcevitadicorrado@yahoo.it).... sau pe yahoo messenger (ladolcevitadicorrado).

cat despre wah, am folosit un bad horsie.

ma bucur ca ti-a placut piesa mea... le-ai ascultat si pe celelalte? am pus deja tot albumul Stringmadness, mai mult rock fusion, iar in curand voi posta toate piesele mele aici.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt detalii.

Cind am spus profesionist ma refeream la cei care isi fac o meserie din asta, chitaristi de studio, etc.

 

In ceea ce priveste cursurile, cred ca la virsta mea am acumulat prea multe "bad habits" ca sa mai incerc sa le salvez prin cursuri :) Oricum ideea mi se pare excelenta si cred sincer ca ai ce sa dai mai departe celor care vor veni.

 

Am gasit topicul unde ai pus restul pieselor, o sa le iau si pe ele.

Cheers.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Multumesc pt detalii.

Cind am spus profesionist ma refeream la cei care isi fac o meserie din asta, chitaristi de studio, etc.

 

In ceea ce priveste cursurile, cred ca la virsta mea am acumulat prea multe "bad habits" ca sa mai incerc sa le salvez prin cursuri :) Oricum ideea mi se pare excelenta si cred sincer ca ai ce sa dai mai departe celor care vor veni.

 

Am gasit topicul unde ai pus restul pieselor, o sa le iau si pe ele.

Cheers.

 

 

In cazul meu nu eu am ales sa fac muzica de profesie, ci a fost muzica cea care m-a ales pe mine. Din pacate sunt multe persoane care au ales sa faca muzica, dar era mai bine sa munceasca in alta parte, la tara sau la vreo banca. Pentru ca majoritatea acestor oameni vad muzica ca pe o afacere. Pe de alta parte, eu stiu multi altii care nu au nici o treaba cu muzic bussines si care au alta profesie, dar au gresit, pt ca de fapt sunt facuti pt muzica. Asta este si mai trist. Nu sunt de acord cu ceea ce spui despre varsta. Nu esti asa batran. Una dintre misiunile GBD este sa demonstreze ca oricine are un real si viu ineres pentru muzica poate invata sa cante la chiatara sau la bas electric, lasand la o parte varsta, nivelul cunostintelor, cultura sau gen muzical predilect.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.