www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

LIVE 8


Cosu
 Share

Recommended Posts

Pe 2 Iulie va avea loc unul dintre cele mai mari spectacole realizate vreodata: Live 8

Spectacolul dureaza aproximativ 11 ore.

Puteti urmari concertele pe TVKlumea sau il puteti ascultat pe Cityfm

 

 

Mai multe detalii pe

 

 

http://www.live8live.com/theconcerts/index.shtml

 

http://cityfm.ro/stiri.php?NewsId=150

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

mai punem la socoteala si cantitatea nesimtita de publicitate data de tvklumea (ceea ce la posturi de tv straine nu s-a vazut, va asigur). in cazul asta prefer sa ma uit pe net, it's much more worth.

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

in cadrul live 8 au cantat mai toate trupele mele favorite..m-a bucurat enorm concertu asta.. :) cum se poate lupt impotriva unei cauze nobile mai bine decat prin muzika?!?! :(

excelent si genial:pink floyd!!!!!!!pacat k doar 4 melodii printre care si "wish you were here" fav mea :)

coldplay..impecabil k de obicei..mi-a placut colaborareak solistul de la the verve

u2-ca de obicei..jos palaria

bon jovi-marfa rau

trupe mai necunoscute dar care imi plac:snow patrol,the killers

restu s-au ridicat la nivelul acestui mare "concert"..imi pare rau k n-am putut sa vad mai multe trupe k the cure..desi a dureaza 11 ore,my eyes were always sticked to the monitor :)

Link to comment
Share on other sites

Din pacate s-au mai si suprapus uneori numele mari. O chestie tare ciudata a fost ca am vazut la un moment dat la televizor Dido din Philadelphia si peste vreo 2 ore era live pe net cica tot din Philadelphia.

A prins careva Deep Purple /(Toronto) sau Ac/Dc (Berlin)?

Misto PF reunit...sa speram ca pun si ei de un turneu ceva.

Tare misto a fost si Stevie Wonder...a cantat cu pofta si el...si a cantat muult mai mult de 20 de minute ca era in incheiere.

Link to comment
Share on other sites

Guest maky

salutare,

 

sper ca nu incalc vrun copyright daca postez asta (daca da, atunci rog adminii sa stearga postu :))

 

am reusit sa inregistrez pink floydu, e format .avi, se aude bine, se vede umpic cam prost ca banda mea e mica, daca intereseaza pe cineva atunci PM... o mica problema ar fi ca are 200 MB

Link to comment
Share on other sites

Guest RutZap

Dati o tura si pe www.one.org

Mi se pare ca ei au organizat asta! Merita sa va inscrieti pt k nu costa nimic si facetzi si un bine :))

Link to comment
Share on other sites

Cum stateam eu si ma uitam la Live8...fara sa dau prea mare atentie pauzelor dintre artisti....ii prind pe cei de la Velvet Revolver si vad in spatele lui Slash un deal de Marshall-uri cu o gagica cu palarie in cap si cracanata...am prins ideea ca ar fi sculele lui....si am fost foarte atent la pauza care a urmat. Ceea ce am vazut m-a uluit: se schimbau sculele cu totul de la un artist la altul (amplificatoare, tobe...tot). Ce oameni organizati si care-si stiu meseria. :)

Link to comment
Share on other sites

Concertul a fost facut sa imbuneze consiliul G8. Imediat o sa se uite Bush cot la cot cu Koizumi, o sa fie asa miscati si o sa stearga datoriile Africii... Wake up people! ODA-ul promis de Japonia Africii e legat de locul pe care il vrea Japonia in Consiliul de Securitate ONU. Nu cu cine stie ce concert. As mai scrie multe dar mi-e lene ca intotdeauna. Gasiti multe chestii

aici: de ce tot "debt relief-ul" n-o sa mearga, cit au scos trupele implicate in concert, mizeria care au lasat-o dupa aia.

 

Concluzia: "The only way Africa could ever become a half decent continent is if the Europeans had a population boom and colonized the continent. The only half-decent African country over the past 50 years was South Africa and that went to hell in a hand basket once the whites were driven from power. You can judge the success of an African (or any) country based on how many White people inhabit it." :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Eram si eu curioasa..azi e g8 si parca si un concert care e in Scotia..la ce ora e? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.