www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Profesor De Teorie Muzicala Si Ureche Muzical Aplicata Pe Chitara


Guest
 Share

Recommended Posts

Salutari,

Doresc sa imi imbunatatesc capacitatea de a invata o melodie dupa ureche. Scopul e sa ajung sa ascult o melodie de cateva ori si sa imi dau seama in ce cheie e, ce masura, ce ritm, ce tempo, ce acorduri sunt in ea, ce modulatii se fac in ea, sa recunosc modurile pe care se face solistica, care sunt notele si desigur ce intervale se gasesc acolo si cel mai important sa o pot sa o cand. Pe langa asta doresc sa imi imbunatatesc vocabularul in muzica pentru a ma ajuta sa fac ce am zis mai sus.

 

As dori ca lectiile sa fie foarte mult axate pe formarea urechii si pe partea practica aplicata pe chitara(si poate si bas). Desigur nu poti sa recunosti sau sa reproduci un acord, o gama sau un interval daca nu stii nici macar cum se numeste si mai ales cum suna.

 

Ca pretentii de la professor doresc sa cunoasca foarte bine cu ce se manaca aceste lucruri si sa explice pe intelesul tuturor (muzica fiind o materie destul de greu de explicat din experienta mea). Ar fi bine sa fi facut sau sa predea conservatorul.

 

Eu in muzica sunt undeva intre incepator si intermediar. Programul meu imi permite sa vin la cursuri doar seara dupa ora 18 (in cel mai rau caz dimineata pana la maxim 10). Locuiesc in Bucuresti.

 

O zi frumoasa,

Bogdan

 

Contact:

Mail pe google(gmail) user: obogzch

Telefon 0sapte2sase 17unu 59noua (intre orele 10 si 19 va rog)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.