www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson Js32-7Q


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

- Nume echipament - Jackson JS-32-7Q (dinky series 2013, natural color), Made in Indonesia

- Pret - 1395 lei final

- De la cine / De unde a fost cumparat - magazin din tara

- Caracteristici - 7 string,1 volum, 1 ton, un switch 3 way, mean headstock, binding alb pe langa fretboard, basswood body, arched quilted maple top,gat din 3 bucati bolt on,compound radius 12"-16", are pe langa trussrod reinforcement de grafit, bridge-ul fix e foarte fain pe modelul acesta.

- Cum suna / Cum se comporta - Desi am bagat alte doze acum, cele stock erau sa zicem ok, doar cam hot pentru mine, vroiam chitara si pt smooth solos, de aceea am bagat Dimarzio Paf 7(ceramice!).
Soundul cu dozele stock e foarte bun, totul e clar, crisp, merge perfect pt metale si cleanuri frumoase.

- Parti bune / Parti rele - Singurele 2 chestii ce ma nemultumesc: o data de faptul ca fretwire-ul putea fi putin mai bine dat cu steel wool sau ceva de finisare si buffing a suprafetei, dar de la cantat s-a dus si acum aluneca ok(puteam oricum sa finisez eu asta deci nu constituie o problema, era minora oricum), iar pe de alta parte, chitara cam pica pe neck.

- Impresie generala - Mi-a lasat o impresie buna, finisarile par foarte ok. Nota 9 sa spunem

100_9763.JPG100_9764.JPG100_9765.JPG100_9768.JPG
100_9773.JPG100_9775.JPG100_9777.JPG


Am un singur sample cu ea stock,tras la repezeala, inainte sa bag dozele Dimarzio Paf 7 (deci sample cu dozele stock)
Jackson JS32-7Q Stock / Peavey 6534+ at low volume / SM57

jackson-stock.mp3

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.