www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Photo

Pedagogie Muzicala

• Please log in to reply
40 replies to this topic

#31 johnbone

johnbone

Posted 19 July 2009 - 09:58 AM

Evident ca dupa terminarea pedagogiei muzicale, devii profesor. Nefiind o facultate cu profil instrumental, nu poti opta pt altceva, decat la masterat, care il poti face oriunde cum bine sti deja :)

Eu am ales faculta asta nu pt licienta in sine, ci pt a-mi completa golurile, iar mai apoi probabil ca voi continua cu masterul la stat... mai e pana acolo.

Cat despre documente, ai PM

#32 walea

walea

Posted 19 July 2009 - 10:00 AM

Evident ca dupa terminarea pedagogiei muzicale, devii profesor. Nefiind o facultate cu profil instrumental, nu poti opta pt altceva, decat la masterat, care il poti face oriunde cum bine sti deja :)

Eu am ales faculta asta nu pt licienta in sine, ci pt a-mi completa golurile, iar mai apoi probabil ca voi continua cu masterul la stat... mai e pana acolo.

Cat despre documente, ai PM

aha mersi pt info :)

#33 Anahi

Anahi

Posted 18 February 2010 - 08:35 PM

Pana la urma e ok la fac. aia? M-as baga si eu...

#34 Weriwulf

Weriwulf
  • Interests:Gibsons, Fenders & a lot of Blues
  • Nume:Weriwulf

Posted 10 December 2010 - 10:30 PM

In ce consta admiterea la conservator? (nu stiu daca am nimerit bine thread-ul, daca nu l-am nimerit, ma scuzati!)

#35 Leumas

Leumas

Posted 04 June 2011 - 10:40 AM

@walea.... pdf-urile respective contin doar sinteze. La cursuri se predau lucrurile alea mai pe larg, dar daca vrei documente carca de muzica, da-mi un PM. Cat despre durata, 3 ani.

sal... as vrea daca se poate sa imi trimiti si mie daca ai mai multe :D ...
When I'm sad I just sing, and then I realize my voice is worse than my problems.

#36 Andrei Bolog

Andrei Bolog

Posted 21 September 2011 - 10:09 AM

buna initiativa felicitari

#37 stephanutz

stephanutz
  • Interests:Muzic, girls, beer, cars, motors,etc
  • Nume:Stefan
  • Trupa:Marchosias,Blindspot

Posted 09 January 2012 - 11:34 PM

Salut burb !felicitari pentru initiativa !.. as vreau si eu sa ma inscriu la spiru haret ! poti sa-mi dai si mie materialele sa am si eu un minim de habar :D, cu ce se mananca ;)

Edited by stephanutz, 09 January 2012 - 11:36 PM.

Da..... mai bine ..... :guitar:

#38 JohnMetal

JohnMetal
  • Interests:Muzică
    Efecte în pedale
    Echipamente amplificare
  • Nume:Ionuț Manea
  • Trupa:Țesarul Gândului

Posted 30 March 2012 - 11:29 PM

mersi frate!
respect!

#39 Octavian Dan

Octavian Dan
  • Interests:clape
    genuri: symphonic metal, melodic death metal, black metal, cybergoth, industrial metal, dark electro, clasica
  • Nume:Octavian
  • Trupa:Memento Mori

Posted 26 June 2012 - 10:01 PM

cel mai grav caz e atunci cand devii profesor in particular, si asta doar daca nu inveti deloc :D
intrebarea e: ce nu poti face daca faci astia 3 ani? :D
optiunile sunt multiple; gandeste-te ca dupa absolvire, tu stii toate obiectele astea. iar asta inseamna ceva.
in primul rand, optiunea cea mai buna e sa te apuci de compus. si compui pana ce nu mai poti :D
apoi mai este cazul cand avansezi in functie in cadrul universitatii (cine stie, poate daca te tii de treaba ajungi profesor universitar :)).
si mai ai diferite optiuni din care sa scoti bani: canti in trupe, la nunti, petreceri (dar astea sunt iar cazuri cam nefericite).
oricum, pana la urma conteaza cat de bine ai invatat; doar in functie de asta depinde viitorul tau venit :)

#40 ssmerlin

ssmerlin
  • Nume:sorin

Posted 11 September 2012 - 01:51 PM

am si eu o intrebare pentru ce-i care au facut facultatea asta sau inca mai sunt la ea, cam in ce interval orar se tin cursurile si in special partea de practica ? ma intereseaza pentru ca as vrea sa ma inscriu dar nu-mi permit sa renunt la servici si as vrea sa stiu daca am timp sa merg macar la partea de practica - nu ma inscriu pentru diploma ci doar vreau sa invat ceva.
multumesc.

#41 12adu

12adu
  • Interests:Muzica
  • Nume:Radu

Posted 16 September 2012 - 06:26 PM

@anahi: mie mi s-a parut foarte ok, am avut profesori buni si am invatat multe chestii, unele destul de nefolositoare cum ar fi citirea in chei, care in afara de a fi un bun exercitiu, nu-ti va folosi la nimic. @ssmerlin: Partea practica consta in orele de cor, unde primesti nota de practica artistica. Erau martea si joia de la 1 la 4, plus seminarele. Eu nu am reusit sa merg decat dupa ce mi-am luat part-time de la munca si mi-am ales materiile importante. Mai sunt si orele de la FR, vineri-sambata-duminica, poate ajungi la alea mai degraba.
by(=)12adu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users