www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

eu preferinte de locatie n-am, dar stau pe banii parintilor si nu stiu cati bani o sa am, desi o idee buna ar fi sa ne strangem aproape de bucuresti sa fie aproape pentru toti :D

insotitori... i don't know, sper sa conving un prieten sa vina cu mine sa nu stau singur intr-un colt...

Link to comment
Share on other sites

Am citit si eu acum tot topicul... ca sa imi spun parerea legat de pensiune + locuri de corturi in curte. Nu prea am experienta in chestia asta ... dar logica mea imi spune ca sigur se va impartii lumea in 2 tabere, chiar daca nimeni nu vrea asta.. e inevitabil. Ar trebui evitat lucrul acesta. Din nou... experienta mea in chestii de genul e foarte mica, poate gresesc.

Link to comment
Share on other sites

Pai sa o luam pe rand :)

 

@CiocanelBloodyCIocanel: Perioada inteleg ca o lasi la latitudinea majoritatii. Dar zona, numarul de persoane?

 

@Marin Petrică: Defineste aproape de Bucuresti: Baneasa, Otopeni, Snagov, Ploiesti, Sinaia, Brasov... Iar asta cu statul singur intr-un colt e relativa, pana la urma majoritatea nu ne cunoastem intre noi personal. Oricum hotaraste-te la perioada, zona, nr de persoane.

 

@katurev: Sper sa nu fi gresit eu dar dintr-un motiv sau altul nu apari pe lista. Mergi, te inscrii sau discutia era la modul general? Treaba cu doua tabere s-a mai discutat. Chiar daca unii vor opta pentru cort, locul de dormit nu va avea neaparat legatura cu locul dezmatului :)

Link to comment
Share on other sites

Vorbeam in general. Sunt mic pentru asa dezmat, inca nu am implinit macar 18 ani ( urmeaza curand ), dar sunt sigur ca va veti distra acolo. :)) :D.

 

Pai sa cresti mare si las-o usor mai usor cu bautura ca uite unde ajungi :D

Lasa ca vii la intalnirile viitoare, desi daca nu te grabesti un pic, pe unii dintre noi ai sa ne gasesti in baston si ai sa ne zici tataie :))))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Adu o bruneta cu o sticla de rom pentru mine .

Locatie- undeva la munte langa padure fara prea multa civilizatie in jur.

Dupa 1 iulie preferabil ca si data.

E posibil sa mai aduc pe cineva cu mine, maximum 2 persoane dar nu e nimic sigur... daca nu am voie sa aduc nu aduc.

Edited by Les Paul 1960
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca lumea nu se mai ingesuie sa-si dea cu parerea si sa vina cu propuneri, propun sa indreptam discutia catre sfera concretului:

 

1. Incepand din acest moment data intalnirii sa ramana batuta in cuie dupa 1 Iulie 2014, in baza tabelului de mai sus, urmand ca dupa alegerea locatiei sa batem in cuie si data finala, caci va trebui sa rezervam pensiunea.

2. In jurul datei de 1 Aprilie sa supunem la vot zona geografica unde se va desfasura intalnirea, urmand apoi sa alegem pensiunea pe care o vom rezerva.

3. Pana la 1 Mai sa avem stabilit bugetul intalnirii, iar lista de cumparaturi sa fie intocmita. Este vorba de 2 zile, ne trebuie alimente pentru gratar, carbuni, tacamuri de plastic, bautura diversificata etc.

4. Pana la 1 Iunie sa adunam intr-un cont banii avans pentru pensiune.

5. Pana la 1 Iulie sa fie depusi in acel cont toti banii necesari activitatii noastre (lichidare pensiune + mancare/ bautura), transportul e, de la sine inteles, pe barba fiecaruia. Alimentele proaspete oricum vor fi cumparate imediat inaintea plecarii. Eventual carnea ar trebui congelata si transportata intr-o lada frigorifica, daca are cineva. Unul/ unii dintre noi, care va face cumparaturile, va trebui sa aiba in dotare si o masina, cu care, probabil, se va deplasa la intalnire, si al carei portbagaj va fi plin cu baxuri de bere, vin, suc, spirtoase etc. + mancare.

6. Cei care s-au inscris pe lista dar n-au mai dat nici un semn de viata sa fie contactati via PM in momentul votarii zonei geografice, pentru a-si exprima preferintele si intentia finala de a participa sau nu.

 

Daca mai aveti idei, ziceti. :)

Edited by George M.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dragi colegi,

 

Hai sa ne hotaram si noi unde mergem (daca mai mergem). Dupa parerea mea interesul pentru excursia asta ar trebui sa fie comun. Tragem si eu si George de voi sa va hotarati de parca am avea noi ceva la afacere.

 

Cine se afla deja pe lista si s-a razgandit e rugat sa spuna. Restul sunt asteptati cu preferintele legate de locatie, perioada si numarul de insotitori + cele cerute de George M. in postarea de mai sus.

 

Cei care nu au spus ce vor sunt:

 

Mariusteicu

guitarhead

Mihai Souca

CiocanelBloodyCIocanel

Neuro

Fenrir

Marin Petricã

viobio si echipa

 

post-9969-0-14617800-1393869423_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vin in orice locație,nu am preferinte,sã fie curat in locație și sã nu fac hepatitã,alte preferințe nu am.Orice perioada e ok,nu am șef.

Pentru tratarea ficatului aduc 12 sticle de single malt Macallan 12years

Pentru tratarea colesterolului aduc un purcel de 12...15kg,crescut bio(viobio),porcalaul o sa fie congelat,dacã avem musulmani printre noi(îi rog sa lase atentatele în seama altor camarazi,pe perioada intilnirii)

, pot aduce pentru ei, caprã,vita,oaie,tot bio,din productia proprie,spuneți ce doriți,fãrã rușine ,am o miniferma de unde umplu matul.

 

 

Cintaciosii mei vor veni in funcție de cintarile pe care le au,le rezerv camere,daca nu pot veni,asta e...rãmîn goale,nu e bai.

Edited by viobio
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

okay, eu la perioada raman la dupa 1 iulie, daca asa a votat adunarea

pentru locatie, imi place la munte, dar prefer sa fie cat mai aproape de Tulcea (ca deh, am 17 ani, inca mai stau pe banii parintilor)

insotitori, cred ca 1. oricum, pana se voteaza clar locatie o sa fie sigur :D

Edited by Marin Petrică
Link to comment
Share on other sites

Nu si-au exprimat optiunile urmatorii:

 

Mariusteicu

guitarhead

Mihai Souca

Neuro

Fenrir

 

Hai ca se poate :) Dupa asta restrangem aria, facem o lista cu cateva pensiuni si votam.

 

Evident lista participantilor este deschisa, poate veni oricine cu conditia sa fie membru RGC.

 

Am atasat tabelul actualizat:

post-9969-0-32425700-1395176157_thumb.jpg

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.