www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

Pana acum ar fi asa:

 

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

18. maur

 

 

 

Te referi la delta sau la munte?

La munte ,in delta e greu de ajuns,nu cred ca e cineva interesat,stricam si biosistemul cu gherle si zgomot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream strict la o campanie de pescuit, o berica langa, ceva clasic, nu destrabaleala.

Eu o sa merg in Ian. ca sa imi iau licenta de pescuit si in martie o sa imi cumpar o scula mai profesionala.

La munte ,in delta e greu de ajuns,nu cred ca e cineva interesat,stricam si biosistemul cu gherle si zgomot.

Link to comment
Share on other sites

La munte ,in delta e greu de ajuns,nu cred ca e cineva interesat,stricam si biosistemul cu gherle si zgomot.

 

Eu ma refeream strict la o campanie de pescuit, o berica langa, ceva clasic, nu destrabaleala.

Eu o sa merg in Ian. ca sa imi iau licenta de pescuit si in martie o sa imi cumpar o scula mai profesionala.

 

Hai sa nu le mai amestecam ca bagam lumea-n ceata. S-a discutat si mai sus, daca e sa facem o Delta, o facem doar cu cativa oameni pasionati. Treaba cu Delta e intr-adevar mai complicata si necesita si alt gen de pregatiri. Cine e fan stie despre ce vorbesc: tranport pe apa cu sau fara barca proprie, optimizarea bagajelor, permise de acces in rezervatie si de pescuit, calcularea corecta a proviziilor, in general cam totul trebuie bine pus la punct ca sa nu ai surprize. Cel putin la cum plecam noi, singuri in mijlocul pustietatii pentru cate o saptamana.

 

@viobio: Defineste te rog VIOTUBEAMP TEAM ca numar de persoane.

 

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

18. maur

19. viobio

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

18. maur

19. viobio

20. George Patranoiu - GXG

21. Adrian Sirbu

22. Alberto Bolocan

23. Dan Sandulescu

24. bure73

25. Paul Sima

26. ValeChitara

 

27. ....

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam la minim 2 nopti (vineri-duminica). Nu are rost sa bati atata drum pentru o noapte pe care oricum in principiu o bei si nu intelegi nimic din nimic.

Corect. Eu ma gandesc daca nu s-ar putea gasi un loc unde sa putem aduce si scule sa ne facem de cap ...cu "de toate" .

O astfel de locatie este complexul Caprioara (situat la cativa km mai jos de Cota 1000 http://www.complexcaprioara.ro/ ) unde de obicei se organizeaza tabere scolare . Un loc foarte decent cu conditii pt orice buzunar + drum de acces.

Daca exista interes pot sa ma interesez de preturi si alte conditii .

Ce parere aveti ?

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Corect. Eu ma gandesc daca nu s-ar putea gasi un loc unde sa putem aduce si scule sa ne facem de cap ...cu "de toate" .

[...]

 

Asta ar fi ideal, insa pana acolo e drum lung. Si nu ma refer la distanta cat la oameni. Una e sa aduci sonorizare pentru 5 insi si alta pentru 50. Una e sa le inchiriezi si alta sa le aduci de acasa. Tocmai d-asta cred ca ar fi mai bine sa vedem cati suntem si dup-aia sa ne decidem.

 

Una peste alta, cred ca cel mai bine ar fi sa stabilim locatia in prima faza.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Ar fi interesant de facut Jam . Am fost la ultima reuniune din 2010 care s-a tinut la Big Mamou si a fost foarte cool . Cyfer a fost organizator pt acel eveniment .

@Sam! O sa ma interesez de astfel de locatii pt ca sunt foarte accesbile din punct de vedere al costurilor .

 

N-am participat in 2010, nu stiu cum a iesit, desi sunt sigur ca a fost ok.

 

Perfect de acord, o sesiune de Jam ar fi excelenta cu ocazia asta. Pe de alta parte insa, nu m-as agita prea tare deocamdata. Dupa cum probabil stii, sunt putini din lista de mai sus care ar putea performa cu succes intr-un jam session 'pe bune'. Iar daca jumatate din cei inscrisi se retrag, n-are rost sa mai discutam despre asta.

 

Hai sa vedem cati ramanem si in funcite de asta facem si 'calculele' la scule.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e urmatoarea: daca se vrea jam, facem intalnirea intr-un bar undeva in tara (se rezerva tot localul, asa s-au facut doua intalniri XBass in Campina), iar daca se vrea harneala, gratar si foc de tabara la munte eu zic sa aducem cel mult 2 acustice si un cajon, fara distoarse, ca sticam momentul. Parerea mea.

 

Eu zic sa ramanem la munte, cat mai natural. De electrificat ne electrificam cu alta ocazie, la fel si cu Delta. :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e urmatoarea: daca se vrea jam, facem intalnirea intr-un bar undeva in tara (se rezerva tot localul, asa s-au facut doua intalniri XBass in Campina), iar daca se vrea harneala, gratar si foc de tabara la munte eu zic sa aducem cel mult 2 acustice si un cajon, fara distoarse, ca sticam momentul. Parerea mea.

 

Eu zic sa ramanem la munte, cat mai natural. De electrificat ne electrificam cu alta ocazie, la fel si cu Delta. :)

 

Merg cu George M. de data asta. Sa fie natural! Foc, gratar, acustic!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pai sa reluam problema. Pentru cine a lipsit, e vorba de o intalnire a membrilor RGC. Va fi vara aceasta, nu s-au stabilit inca data si locatia (inca asteptam propuneri), vom alege de comun acord o pensine si vom face 'lucruri' :)

 

Inscrierile sunt deschise si oricine e binevenit! (chiar si Fuego)

 

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

18. maur

19. viobio

20. George Patranoiu - GXG

21. Adrian Sirbu

22. Alberto Bolocan

23. Dan Sandulescu

24. bure73

25. Paul Sima

26. ValeChitara

 

27. ....

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

daca nu sunt plecat din tara cu munca prin vreo delegatie ceva ma bag si eu.

1) sunt de acord cu orice fel de cazare de la cort la hotel

2) nu vin cu sotia ca e satula de zdranganelile mele prin casa si ea nu merge la cort. In plus, cum zicea Raspopitu, eu merg ca sa mai scap de ea...

3) daca e de etalat echipamente si bataie in electrice nu vin ca mie imi place doar chitara acustica

4) eu sunt incepator la chitara si consider ca as avea destule de invatat de la multi de aici si cel mai bine se invata la un pahar de tuica/palinka/vin ...

5) sunt de acord si cu un avans ca suma de bani fiindca am organizat multi ani petreceri si cand e vorba de lume multa si variata atunci e greu de sincronizat pe toata lumea cu timpul liber, cu locatia, cu banii disponibili samd.

 

a, si sa nu exageram cu fuego sau hrusca ca ar fi bineveniti ..:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai in principiu s-a stabilit deja ca vom inchiria o pensiune, mai mica sau mai mare in functie de cati vom fi la momentul respectiv.

 

Tot in principiu majoritatea de pana acum s-a declarat anti-femei, dar asta nu inseamna ca cine vrea sa vina insotit va fi tinut la usa. Personal o consider o intalnire a membrilor forumului, nu a iubitelor, rudelor si prietenilor prietenilor, dar pana la urma fiecare face cum considera.

 

Totusi cred ca ar fi bine sa spuneti daca veniti singuri sau insotiti pentru ca asta va creste numarul de persone. Voi actualiza si lista in functie de asta.

 

Nici eu nu cred ca e cazul de carat echipamente sofisticate si de facut demonstratii de forta, multi s-au declarat deja fani acustica si bautura, dar asa nu inseamna ca cine vrea sa-si ia o electrica, un cub si-un pedalboard va fi pedepsit.

 

1. Sam (singur)

2. George M. (singur)

3. Cognek

4. Capitanul_Nam (singur)

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu' (singur)

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

18. maur (singur)

19. viobio

20. George Patranoiu - GXG

21. Adrian Sirbu

22. Alberto Bolocan

23. Dan Sandulescu

24. bure73

25. Paul Sima

26. ValeChitara

27. CorsairX (singur)

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sam, cred ca s-a plecat de la premisa gresita ca aici pe forum sunt numai chitaristi ( barbati ). Cred ca si fetele sunt invitate in aceeasi masura ca si baietii.

Deci treaba cu includerea prietenei/sotiei ar trebui formulata sau prietenului/sotului.

 

Sugestie: deja s-au adunat 27 oameni, deci va fi greu de gasit pensiune cu atatea camere single. Propun sa ne grupam pe camere ca-n tabara, camera double - 2 persoane, camera triple - 3 samd. Eu nu cunosc pe nimeni de aici asa ca mi-e indifferent daca ne aloci tu cum vrei, sau unii vor sa stea cu cei pe care-I cunosc, sau tragi la sorti ...

 

Offtopic: Wow, s-a schimbat putin in bine modalitatea de editare a mesajelor pe forum. Inainte ca sa se inteleaga ceva, adica sa scriu cu paragrafe scriam in notepad mesajul, deci asta era inutilizabil. Desigur, sa nu-l laudam prea mult, foarte enervant e ca iti mananca litere si autocorecteaza cuvinte pt limba engleza. Asta il face inca inutilizabil daca nu vrei sa te creada lumea analfabet.

Link to comment
Share on other sites

Nici vorba, s-a mai discutat despre colegele de forum dar se pare ca nu prea sunt doritoare. Acum la cate misoginisme au auzit saracele pe-aici si avand in vedere ca sunt in minoritate, mai ca le-nteleg.

Evident ca sunt invitate, imi cer scuze daca s-a inteles altceva. Personal mi-ar face placere sa participe, si banuiesc ca nu numai mie. Totusi, experienta mea de viata imi spune ca va fi un gay party :))) Sper sa ma insel, desi as putea sa pariez ca nu va veni nicio colega...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea nu se pune problema de stat singuri in camere, n-o sa inchiriem acuma un hotel. Pana la urma nu e intalnirea lui Tirac de la Balc si nu cred ca cineva de aici are vreun descendent regal sau fite si tabieturi de asa natura incat sa nu poata imparti o camera cu cineva (chiar si necunoscut) pentru o noapte sau doua. Cum ne-om imparti, vedem noi la locul faptei, nu cred ca trebuie facut un plan pentru asta. Cel putin eu n-am o problema.

 

Cat despre savarine Les Paul, daca nu-ti aduci de acasa, pronosticul meu e ca va trebui sa te multumesti cu poza amantei :)

 

1. Sam (singur)

2. George M. (singur)

3. Cognek

4. Capitanul_Nam (singur)

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960 (singur)

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu' (singur)

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

18. maur (singur)

19. viobio

20. George Patranoiu - GXG

21. Adrian Sirbu

22. Alberto Bolocan

23. Dan Sandulescu

24. bure73

25. Paul Sima

26. ValeChitara

27. CorsairX (singur)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inscrierile sunt in continuare deschise!

 

Si poate n-ar fi rau sa ne hotaram usor-usor si la locatie. Desi nu ma deranjeaza sa fie oriunde in tara, as propune Valea Prahovei. Personal sunt satul de zona aia, mi-ar placea oriunde in alta parte, dar avand in vedere ca majoritatea sunt din Bucuresti, cred ca e normal sa fie mai aproape de domiciliul majoritatii, asta ca sa nu vina muntele la Mahomed. Oricum, eu merg oriunde ar fi, nu conteaza prea tare distanta. Ma rog, parca nici la Arad nu m-as duce... Ziceti si voi ce parere aveti.

 

Cei care s-au inscris deja, sunt rugati sa-si faca optiunea 'singur' sau 'insotit' si daca insotit, de cate persoane.

 

Dupa cum daca cineva nu va mai putea merge, e rugat sa anunte.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Centralizator loc pentru intalnire:

1. Sinaia

2. Bran

3. Cabana Rânca pe Transalpina (cui ii place condusul)

4. Lacul Rosu (Cheile Bicazului) + Lacul Bicaz, senzationala zona

5. Borsec

6. Sovata (Harghita)

7. Covasna

8. Baile Tusnad

9. Slanic Moldova

10. Lacul Vidraru (Transfagarasan) (cui ii place condusul)

11. Valea Prahovei

...

 

N-am inteles din formularea ta daca vrei sau nu pe Valea Prahovei.

Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

- eu deja am spus ca vin singur

- cat despre locatie, as prefera ceva de genul zona Moieciu-Fundata-Fundatica, in detrimentul glamor-ului de pe valea prahovei. E doar o preferinta personala, asa cum la mare prefer Vama Veche -/ 2 Mai /- Corbu in loc de Mamaia/Eforie/Costinesti. In fine, e doar o propunere, fireste ca daca majoritatea vor pe valea prahovei, o sa ma alatur cu placere.

- Nu putem merge in zone ca Arad/Baia Mare samd din cauza ca suntem condusi de 24 de ani de niste idioti care n-au fost in stare sa faca o autostrada decenta, nu ca nu am vrea sa ajungem in cele atatea zone frumoase ale tarii.

- Cred ca pe tabelul cu inscrisi ar trebui sa apara si locatia fiecaruia ca sa ne putem da seama de o locatie conveNabila pentru majoritatea. In acest sens eu vin SINGUR si sunt din BUCURESTI.

- Propuneam sa facem o lista cu 3-4 locatii posibile, si sa voteze fiecare din lista de inscrisi o locatie. Dupa ce se va fi votat locatia sa facem la fel lista cu 3-4 pensiuni pe care la fel sa voteze fiecare. SI asta e tot la nivel de parere, daca vreti facem asa, daca nu,nu, nicio problema

Link to comment
Share on other sites

N-am inteles din formularea ta daca vrei sau nu pe Valea Prahovei.

 

Sunt satul de Valea Prahovei pentru ca e aproape de Ploiesti si am fost de zeci de ori in aceleasi locuri. Banuiesc ca in situatia asta sunt si cei din Bucuresti. Insa avand in vedere ca majoritatea e din Bucuresti, ca sa participe cat mai multa lume cred ca ar fi o locatie corecta. Va fi mai nasol de cei din restul tarii, dar oricum fiind mai putini, asta e... Apropo, pentru cei din tara care nu sunt foarte familiarizati cu zona, Valea Prahovei inseamna Sinaia, Busteni, Azuga, Predeal. Iar de la Predeal la Bran nu mai e mult oricum (vreo 30km cred). In concluzie eu pentru zona asta votez, mai mult ca sa ne strangem cat mai multi. Dupa parerea mea cu cat distanta se mareste, cu atat lumea va incepe sa dea inapoi (dar poate gresesc).

 

Una peste alta zona conteaza mai putin pentru ca oricum o sa intepenim intr-o pensiune, n-o sa stea nimeni de admirat peisaje si de facut drumetii, de asta sunt sigur.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Bicaz fara probleme, la Fundata tot am fost deoarece are un prieten cabana acolo, dar nu e chiar ceva spectaculos.

Valea Prahovei....pai faci cu masina 1 ora numai pe DN-u, plus ca nu am chef de pitzi si coca.

 

VOT: Bicaz

Nr. Persoane: 1.

 

Motiv: am mai fost in zona si imi pare cea mai ok pentru ce vrem sa facem, plus ca mai sus putem sa mergem si pe defileu care este superb.

 

Later edit: Sam, eu si daca merg singur, tot o sa o dau la pas pe ici-colo, nu merg ca sa stau inchis in cabana, aia o fac dupa o anumita ora, eventual poate gasim o zona cu loc pentru foc ''de tabara''.

Daca mergem la Bicaz eu unul o sa vin si cu lanseta.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.