www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aria Stb Pj Bass


Pala88
 Share

Recommended Posts

Sa înțeleg ca modelul vãzut de mine este cam in aceeași zona ca si al tau? Îmi cer scuze dar nu prea cunosc aria oricum din filmuletele de pe YouTube rãmas plãcut surprins vorbind de sunet materiale si finisaje la al doilea bass Multumesc mult de tot ca ai rãspuns așa de repede pentru ca mâine sau joi o sa tratez cu vanzatorul

 

Sa înțeleg ca modelul vãzut de mine este cam in aceeași zona ca si al tau? Îmi cer scuze dar nu prea cunosc aria oricum din filmuletele de pe YouTube rãmas plãcut surprins vorbind de sunet .materiale si finisaje la al doilea bass Multumesc mult de tot ca ai rãspuns așa de repede pentru ca mâine sau joi o sa tratez cu vanzatorul

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput cu acest bass (stb pj). L-am avut vreo 3 ani si pentru banii care i-am dat pe el am fost foarte multumit. Spre deosebire de basul lui Mihai Souca stb pj este pasiv. In rest calitatea e cam aceasi. Cel ridica pe acest bas sunt joasele foarte bine conturate, nu o sa gasesti multe basuri la sub 1500 care sa sune atat de bine ca acesta la acest capitol. Dar... corpul e facut din ceva asemanator pvc-ului si toata asta acoperita intr-un fel de strat de plastic, deci nu e lemn, lemn. Deasemenea desi e entry level nu prea e de loc newbie friendly. Stiu ca ma chinuiam cu diverse tehnici pe el si cand am trecut pe un alt bas mi-au iesit fara probleme. Cu un setup si un low action poti sa mai reduci din acest dezavantaj. Nici de electronica n-am fost multumit, nu e bine izolat sau ceva (nu ma pricep) dar in apropiere surselor de curent (gen cablurile de tramvai) avea tendinta sa faca mult zgomot. Si pe tastiera tot ce-i peste a 12-a pozitie... mai bine nu.

 

Cu toate astea, daca esti dispus sa pui putin efort mai mult in studiu si vrei un sunet cu testicule mari, asta-i basul pt tine foarte ok pt rock, hard rock, pop chiar si blues. Daca vrei un sunet modern sau sa-ti iasa (mai) usor tehnicile, atunci da-i pas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.