www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Voce In Cautare De Oameni Cu Care Sa Fac Lucruri Faine


iulia_i
 Share

Recommended Posts

Caut chitara si/sau pian in special si eventual bass si tobe. Desi as vrea trupa completa (ori gata formata, ori poate cine stie, se gasesc instrumentisti aici si dam o intalnire sa testam formula), nu spun nu nici unei variante acustice voce + chitara.

Ca influente personal tind spre soul, blues, rock'n'roll, rock, jazz, ce se canta prin 70. Imi plac la nebunie Eva Cassidy (cu muzica ei rezonez cel mai mult), Janis Joplin, Diana Krall, Sade, Sam Brown...

 

De asemenea, vorbim aici de cantat nu ca hobby, adica nu cantat pe degeaba/pe doua beri s.a.m.d. Doresc oameni care vor sa ia treburile in serios. Daca e vointa, totul vine de la sine. De asemenea, as prefera pers. de ~25 de ani, eu am 22.

 

Aveti aici 5 linkuri catre niste inregistrari, si cine e pe aceeasi lungime de unda, lasati un mesaj. (Daca nu merg paginile, dati un refresh, cateodata apar erori la siteul asta)

 

Si ceva mai rock:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

M-am baga eu la multe dar stau destul de prost cu timpul si n-as face decat sa incurc lumea. La anu' cu siguranta voi face ceva in privinta asta ca trece viata pe langa noi aiurea, dar e prematur sa discutam acum.

 

Cat despre Ploiesti, nu stiu ce sa zic. Aici toata lumea isi face trupe ca sa cante la nunti, cum probabil bine stii. Din punctul meu de vedere, decat asa, mai bine lipsa... No offense fata de cei care canta la nunti, doar ca personal consider asta un fel de prostitutie. In sensul ca de cele mai multe ori nu canti ce-ti place, which is bad.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

M-am baga eu la multe dar stau destul de prost cu timpul si n-as face decat sa incurc lumea. La anu' cu siguranta voi face ceva in privinta asta ca trece viata pe langa noi aiurea, dar e prematur sa discutam acum.

 

Cat despre Ploiesti, nu stiu ce sa zic. Aici toata lumea isi face trupe ca sa cante la nunti, cum probabil bine stii. Din punctul meu de vedere, decat asa, mai bine lipsa... No offense fata de cei care canta la nunti, doar ca personal consider asta un fel de prostitutie. In sensul ca de cele mai multe ori nu canti ce-ti place, which is bad.

Inteleg ce zici, in Ploiesti lumea e mica... greu de gasit pentru ca nu exista nici public. In capitala nu cred ca stau lucrurile chiar asa, am auzit trupe respectabile care canta la nunti. Ei bine, daca te hotarasti vreodata la anul, lasa un PM desi sincer sper sa gasesc oameni pana atunci. :)

Link to comment
Share on other sites

Poate am fost cam dur cu trupele care canta la nunti si am generalizat un pic. E foarte adevarat ca exista si trupte respectabile si profesionisti desavarsiti. Doar ca un playlist de calitate e invers proportional cu veniturile pentru ca sunt putini cei care vor gusta asta.

 

Eu ma refeream mai sus la marea masa de trupe care pentru cateva sute o dau pe manele una-doua sau mai stiu eu pe ce alte stiluri dubioase.

 

Si eu sper sa-ti gasesti oameni cat mai repede. Bafta!

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cool. Si mie imi place :respect: Insa cum eu sunt poate mai necioplit, chiar daca nu ai cerut o parere, iti sugerez sa mai lucrezi la stabilitate si un pic la tehnica. Materie prima este cu carul. Rafineaz-o! Vorba lui tudorzzz, merge mai mult vibrato.

Up pentru o voce buna! :beerchug:

Edited by Liviu.Pop
Link to comment
Share on other sites

Cool. Si mie imi place :respect: Insa cum eu sunt poate mai necioplit, chiar daca nu ai cerut o parere, iti sugerez sa mai lucrezi la stabilitate si un pic la tehnica. Materie prima este cu carul. Rafineaz-o! Vorba lui tudorzzz, merge mai mult vibrato.

Up pentru o voce buna! :beerchug:

Multumesc, domnilor! Inca nici o propunere... :( ? Craciunul asta... lasa ca trece el. :)

 

Aaaa ce scump :))) esti rr-ita.

Si inca se mai observa... la inceput era si mai... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Buna, te intereseaza o colaborare in Bucuresti?

 

Suntem o trupa axata atat pe coveruri (rock gen Deep Purple, Metallica, Scorpions, Black Sabbath, Iron Maiden, Gary Moore, Satriani, Vai, etc.) cat si pe compozitii proprii.

Cautam chitarist caruia sa ii placa muzica amintita mai sus - dar nu numai! - care sa detina instrumente si echipamentul necesar si care sa fie capabil atat de chitara armonie cat si de interventii solistice, pe alocuri.

Avem sala de repetitii in incinta Flaros, repetitiile sunt programate seara.

Oferim un colectiv de oameni faini (cel putin asa speram si ne place sa credem xsmile.png.pagespeed.ic.XmCihtcE1S.webp ), de bun simt, pasionati de muzica, atmosfera calda si prieteneasca precum si posibilitatea de expresie muzicala - sunt binevenite propuneri de piese pentru coveruri, alaturi de idei de piese originale.

Trupa are in componenta: tobar, basist, vocalist si un chitarist. Cautam un al doilea chitarist pentru a intregi potentialul expresiv al trupei si pentru inlocui un coleg de-al nostru care s-a retras din motive personale.

Pentru detalii ma putati contacta la ciprian_g_ursu@yahoo.com si la telefon 0743 082 840.

Multumesc,

Ciprian

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.