www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Hard Rock cauta chitarist si vocalist in Bucuresti


decebal popescu
 Share

Recommended Posts

Trupa proaspat re-formata (ca sa zic asa) cautam chitarist si vocal.

Sala de repetitie dotata (o impartim cu alta trupa), chirie decenta.

Avem planuri mari pe termen mediu si lung, iar obiectivul nostru principal este creatie.

Nu este un job platit deocamdata, dar ne dorim sa ajungem si acolo.

 

Cautam asa:

 

1) Chitarist

Din punct de vedere instrumental ne intereseaza un chitarist cu vederi un pic mai largi, care sa cante cu aceeasi placere si acustic si pe clean si in distors. De asemenea, sa poata aborda mai multe subgenuri rock, de la cele mai moi (aproape de pop-rock) pana spre heavy metal.Nu conteaza foarte tare varsta, ci talentul si seriozitatea. Am trecut prin multe modificari de componenta in ultimul timp si avem nevoie de cineva care sa ramana si sa ne ajute sa ducem proiectul asta pana la capat.

PS. Creativitatea este un plus.

 

2) Vocalist (a)

Ne intereseaza atat cei aflati la inceput, cat si cu experienta, in masura in care exista voce, talent si dorinta de a progresa. In ceea ce priveste calitatile vocale, ne dorim un solist cu un ambitus ceva mai larg, sau daca nu, macar sa poata lua si note inalte. Seriozitatea (insemnand studiu acasa si prezenta la repetitii) este un criteriu esential.

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Hard rock, glam rock, ritm, riffuri, forta, dar si balade.

Hai sa facem niste cantece traznet.

PS. Am o omis sa precizez in anuntul intial - cautam 2 chitaristi (lead si ritm).

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=wrGk6cMqTgg

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Eu m-am uitat pe anuntul tau de mai multa vreme - noi nu cantam nimic din ce ai listat tu, ci hard rock/glam rock. Asa ca nu ti-am scris atunci.

Pe de alta parte, anuntul meu e din 7 decembrie....era timp sa imi dai un semn.

Momentan avem om pe chitara ritm. Mai cautam doar chitara lead, cu tot ce inseamna asta.

Imi pare rau..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut baieti, cant la chitara electrica de 4 ani si am mai facut ceva ani buni clasica cand eram mai mic. M-ar interesa proiectul vostru foarte mult, am mai cantat pe scena de cateva ori incat sa am o experienta rezonabila:) Consider ca va pot ajuta cu chitara lead, aveti aici ultimile mele coverurui pe care le-am postat pe you tube ( fata de anul trecut cand am postat primul video am mai evoluat:)

Influentele mele pricipale sunt asa: Avenged Sevenfold, Guns N' Roses, Trooper, Metallica, Bullet For My Valentine, Aerosmith, Megadeth, Iron Maiden etc.

Instrumental incerc sa ma inspir cat de mult si bine pot de la: Synyster Gates (Avenged Sevenfold), Slash, Balaurul (Trooper), Gary Moore, James Heatfield, Dimebag (Pantera), Joe Perry etc.

Aici sunt filmarile, daca e ok cu voi eu sunt gata sa fac parte din trupa:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.