www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Compun Versuri-Textier


DanielRoman
 Share

Recommended Posts

Compun versuri contra cost pentru urmatoarele:

1.Versuri(texturi) pentru melodii

2.Poezii(declaratii)de dragoste, zile onomastice,

juraminte de casatorie(nunta) etc etc etc

3.Sloganuri pentru reclame in versuri

4.Versuri pentru felicitari cu caracter personalizat

5.Aproape orice doriti in versuri

 

Toate versurile vor contine:

rima, ritm, masura, muzicalitate, mesaj bine conturat

 

 

 

Telefon 0727 244 068

Link to comment
Share on other sites

Super!

poate ar fi mai bine daca ai posta si ceva ce ai facut deja.

I-ar ajuta pe altii sa se hotarasca mai repede.Poate niste versuri de cantec.....

 

 

1.Versuri(texturi) pentru melodii

 

Oare pluralul lui text nu e texte? :)

 

Asteptam cu interes exemple,poate o sa curga cu propuneri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sunt texte pe diverse texturi: mătase, in si, câteodata... cânepă. se vede că omul are... stofă! :)

lăsând gluma la o parte (pluralul de tip EBa poate fi o scăpare pardonabilă, ca să rimeze), initiativa e lăudabilă, ar trebui ca si alti textieri sa-si ofere serviciile, no joke!

Link to comment
Share on other sites

In primul rand cuvantul texturi a fost pus intentionat. Ai dreptate freelancer intr-o anumita masura : se refera la diversitatea versurilor si nu numai. O melodie dupa parerea mea trebuie sa transmita un anumit mesaj. Nu este pus acolo ca sa reprezinte plurarul de la text spun asta fara intentie de a ofensa. In al doilea rand dgeekoo am inteles ca acesta este regulamentul siteului dar este prima data cand ma ofer sa fac asa ceva, tot ce am compus pana acum a fost doar pentru mine. Nu stiu ce pret sa pun, nici macar nu stiu cat se plateste un asemenea serviciu. Sa pun up pret la intamplare? Texte deja folosite nu pot sa pun din moment ce nu am mai compus pentru nimeni. Sa pun ceva ce am compus si nu am aratat nimanui? Deci cum sa pocedez? Astept indicatii. In al treilea rand mariusteicu sunt de acord sa compun cateva versuri ca sa-ti faci o idee despre tipul de versuri si tot ceea ce inplica ele. Pentru asta te rog sa sugerezi un subiect, eventual 4 sau 5 lucruri legate de el. De ce asta? Astfel imi dau seama de subiectul melodiei si de directia in care vrei sa se indrepte. Care este genul de muzica pentru care este compusa melodia si segmentul populatiei care il vizezi cu melodia respectiva. Cum sa fie versurile : simple, medii sau complicate? Te rog furnizeaza-mi raspunsuri la aceste lucruri si voi compune exact dupa specificatiile tale. Daca mai veti intrebari sau sugestii va rog postatiile. Cu stima : Dani.

Edited by DanielRoman
Link to comment
Share on other sites

Cateva lucruri despre mine

Sunt din Arad si am 38 de ani. Compun poezii de la 12-13 ani. Nu am vrut niciodata sa public versuri, sa ajung cunoscut ca si poet sau sa castig bani din ceea ce scriu. Am avut mai multe ocazii sa fac aceste lucruri dar le-am refuzat pe toate. Acesta este motivul pentru care nu a stiut nimeni de existenta mea pana acum ca si poet-textier. Ce s-a schimbat? Atata timp cat a fost vorba doar de mine totul a fost in regula. Se spune ca unul din cele mai grele lucruri in viata este sa privesti persoana iubita cum sufera si sa nu poti face nimic sa o ajuti. Asa ca daca voi compune versuri, texte pentru melodii pentru bani putand asfel sa ajut atunci asta voi face.

Link to comment
Share on other sites

pai hai sa facem asa in joaca.Eu zic o strofa si tu mai faci una sa mearga cu ea :)

 

si fiindca am cautat in profunzimea sufletului meu si nu am dat de nimic....uite ce am gasit in sticla de bere de aseara:)

 

Am vrut sa fiu miliardar,

Dar acum m-am ars

Am intrat in club sa mai beau un pahar

Si acum stau la rand dupa Bruno Mars

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce gen de melodie vrea sa fie. Hip-hop? Daca da atunci scuze dar nu scriu genul acesta.Uite in schimb cateva versuri facute pe moment ca sa-ti faci o idee despre cum compun. Precizez ca subiectele au fost alese de mine arbitrar in funtie de ce inspiratie am avut pe moment. In momentul in care compun pentru cineva si mi se ofera subiectul, cateva detalii legate de subiect si directia mesajului versurile vor fi in functie de specificatii : cate versuri trebuie sa aibe o strofa-refrenul etc. Daca ceva nu se potriveste pe melodie atunci versurile vor fi modificate sa corespunda cu cerea clientului in funtie de indicatiile pe care le primesc la acel moment.

 

Erai frumoasa de nespus

In pragul inserarii

Eu te priveam pe ganduri dus

In culmea incantarii

 

sau

 

E noapte afara

Si ploua mereu

E noapte afara

Si-n sufletul meu.

 

O umbra strabate

Soseaua pustie

Iar clopotul bate

O ora tarzie.

 

Tacerea se lasa

Incet peste piata

Iar omul la masa

Uitat e de viata.

 

Si focul in vatra

Mocneste incet

Uitat e de soarta

Sarmanul poet

 

sau

 

Afara bate vantul

Si cerul e-nnorat

Si pentr-o clipa timpul

Etern, in loc a stat.

 

sau

 

Eu sunt eternul calator

Prin lumea asta trista

Manat din spate de un dor

Ce rareori exista.

 

Pasind pe cale neincetat

Eu caut adevarut

Si te intreb cu-al meu citat:

-De ce-are "vierme marul"?

 

E-atat de simplu sa raspunzi

La asta intrebare

Cand te gandesti la merii scunzi

La fructul ca atare.

 

Dar daca stai putin in loc

Si te gandesti ca omul

Are un vierme sub "cojoc"

La fel ca fructul, pomul,

 

Atunci vei spune ca ai vrea

O clipa de tacere

Ca sufletul si mintea ta

Dilema sa digere.

 

sau

 

Pacat de-o zi ce trece-ncet

Fara sa simti ce e iubirea

Pacat de omul care biet

Traieste-acum cu amintirea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
La 25.11.2013 la 12:37, DanielRoman a spus:

Nu inteleg ce gen de melodie vrea sa fie. Hip-hop? Daca da atunci scuze dar nu scriu genul acesta.Uite in schimb cateva versuri facute pe moment ca sa-ti faci o idee despre cum compun. Precizez ca subiectele au fost alese de mine arbitrar in funtie de ce inspiratie am avut pe moment. In momentul in care compun pentru cineva si mi se ofera subiectul, cateva detalii legate de subiect si directia mesajului versurile vor fi in functie de specificatii : cate versuri trebuie sa aibe o strofa-refrenul etc. Daca ceva nu se potriveste pe melodie atunci versurile vor fi modificate sa corespunda cu cerea clientului in funtie de indicatiile pe care le primesc la acel moment.

 

Erai frumoasa de nespus

In pragul inserarii

Eu te priveam pe ganduri dus

In culmea incantarii

 

sau

 

E noapte afara

Si ploua mereu

E noapte afara

Si-n sufletul meu.

 

O umbra strabate

Soseaua pustie

Iar clopotul bate

O ora tarzie.

 

Tacerea se lasa

Incet peste piata

Iar omul la masa

Uitat e de viata.

 

Si focul in vatra

Mocneste incet

Uitat e de soarta

Sarmanul poet

 

sau

 

Afara bate vantul

Si cerul e-nnorat

Si pentr-o clipa timpul

Etern, in loc a stat.

 

sau

 

Eu sunt eternul calator

Prin lumea asta trista

Manat din spate de un dor

Ce rareori exista.

 

Pasind pe cale neincetat

Eu caut adevarut

Si te intreb cu-al meu citat:

-De ce-are "vierme marul"?

 

E-atat de simplu sa raspunzi

La asta intrebare

Cand te gandesti la merii scunzi

La fructul ca atare.

 

Dar daca stai putin in loc

Si te gandesti ca omul

Are un vierme sub "cojoc"

La fel ca fructul, pomul,

 

Atunci vei spune ca ai vrea

O clipa de tacere

Ca sufletul si mintea ta

Dilema sa digere.

 

sau

 

Pacat de-o zi ce trece-ncet

Fara sa simti ce e iubirea

Pacat de omul care biet

Traieste-acum cu amintirea.

Foarte frumoase versuri. Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.