www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Chitara Electrica] Grosmann Les Paul Standard


Death Angel
 Share

Recommended Posts

Mai e un topic despre acelasi model dar nu stiu de nu pot posta acolo asa ca...

 

Pret: 800RON (New)

Culoare: Black Seethroug

Corp: mahon & maple top

Grif: maple

Hardware cromat

Chei in baie de ulei

Doze: no name (stoc)

 

Chitara a fost cumparata direct din magazin dupa ce am probat mai multe modele (in limita fondurilor disponibile :) ). Chitara arata bine, culoare mi se pare bestiala, griful comod...

Sunetu esta clar, nu are pic de zgomot de fond si sustainul...pai...sincer nu am pus mana pe o chitara cu mai mult sustain pana acum si am pus mana pe ceva chitari. Nu stiu ce doze sunt pe ea (stoc) sau unde sunt facut si sincer nici nu prea ma intereseaza atat timp cat is fac treba cum trebuie...and they do. Doza de bridge e destul de suparata si cu un efect bine facut pot spune ca e chiar agresiva...e genul de chitara pe care poti canta ce vrei, de la blues pana la death sau black.

Cheile isi fac treaba foarte bine si in combinatie cu "sfantul" Tune'o matic, well...trebuie acordata foarte rar

 

Parti nu tocmai bune: corzile destul de proste dar...oricum primul lucru pe care il faci cand iei o chitara noua e sa schimbi corzile ca niciodata nu vine cu corzi bune...si ar mai fi cateva chestii de finisaj, mai ales unde se imbina corpul cu griful dar trebuie sa te uiti foarte atent sa observi asa ca nu mi se pare ceva foarte important...sunetul e pe primul loc, nu?

 

Impresie generala: chitara merita toti banii!!!...pot spune ca m-am indragostit de ea :)

Nota in functie de raportul calitate/pret: E o chitara de nota 10!

post-2713-1163516053_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
acuma am vazut ca e la 1200-1300 lei... ma rog

 

cel la 1200 are hardware wilkinson si doze active emg (pe langa paintjob-ul "custom") iar cel de 1300 e facut in genul GLP vintage mahogany..corp,top si gat toate din mahon.

 

fiecare merge probeaza si judeca...asa de pe forum chiar nu ai cum sa iti faci cine stie ce parere despre o chitara.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.