www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Echipament Pentru Repetitii


Recommended Posts

Ba pe bune... de unde dracu veniti?

Nu vreau sa fiu nesimtit da sunt...

 

Omule... ce sa-ti raspunda frate lumea la asemenea intrebari?...

 

De ce echipament ai nevoie pentru repetitii cu trupa?... Pai la ce canti?... Ce canti?... Unde repeti? Ce sa-ti recomande lumea daca habar n-are ce faci tu mai exact...

Ba am si eu momentele mele glorioase de prostie si idiotenie de care-s mandru, evident... Da nici asa frate... Revino-ti!

Link to comment
Share on other sites

Pentru voce un microfon bun (Shure SM58 sau echivalent - contraziceti-ma sa vedeti daca imi pasa :) ), un mixer cu amplificare si doua boxe, Pentru chitare cate un amp cu minim un difuzor de 12 inci, 15W lampa sau 50W solid-state, pentru bas un amp de minim 150W. La tobe iti trebuie minim toba mare, premier, un tom, fus, ride, un cinel, suporti pentru toate si un scaun. Clapa intra tot in mixer.

Edited by 24fret
Link to comment
Share on other sites

ce fel de mixer amplicat as putea sa cumpar pana in 800 lei?

Nu ai foarte multe opțiuni: http://www.thomann.de/ro/cat.html?gf=mixere_cu_amplificare&oa=pra

 

Nu ar suna la fel de bine daca as conecta si basul si chitarile la mixer?

Ce ține de bine e subiectiv. Cert e că ți-ar trebui cu atât mai multă putere pentru a suna la fel de tare. Cu preamplificarea de rigoare da, se pot monitoriza prin același sistem ca vocea. Dar atunci acesta ar trebui să se "ocupe" și de cei 50 + 50 + 150 W pe care i-a scos 24fret din fund.

Ar fi mai ieftin un sistem PA de 2-3 ori mai puternic + procesoare decât un sistem mai slab + amplificatoare individuale? Nu știu, n-am făcut calculul dar atât ar trebui să poți și tu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.