www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Replacement Edge Iii


iulian
 Share

Recommended Posts

Exista si poti gasi la magazine cu piese auto aproape identic, cu o mare diferenta utila...daca te referi la suruburile care imping blockurile acelea de otel sa prinda coarda, alea au niste punct in spate in care intra surubul sa se stranga, si asta gasesti doar la suruburile facute special asa pt floyd..la cele auto sunt drepte ca un surub normal

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Daca te intereseaza sa schimbi bridge-ul cu totul, poti gasi aici compatibilitatile: http://www.cottamguitars.co.uk/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=114

 

Stiu ca sunt unele persoane care considera ca Edge III nu este un bridge foarte reusit de la Ibanez. Sigur ca nu e la acelasi nivel cu Edge sau Lo Pro Edge, asta e clar, insa daca este setat corect, poate fi un bridge foarte bun si stabil. Conteaza si corzile, ar trebui sa nu fie ruginite sau uzate mai mult de maxim 2 luni - depinde si de tine cat si cum canti. Spun asta in conditiile in care am un Ibanez RG cu Edge III de multi ani de zile, pe care am repetata si studiat cel mai mult si cu care am cantat live de mai multe ori, fara nici o problema de tuning.

 

Ti-as recomanda Edge Pro, care incape in soscketul de Edge III si este un bridge mult mai stabil - asta daca tot te gandesti sa schimbi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.