www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Masca De Amplificator


baltazar181
 Share

Recommended Posts

Buna. As vrea sa va intreb daca nu are cineva proiectat o masca pentru un JCM800 2203 pe care l-as putea modifica pentru amplificatorul meu? Sau in ce program se proiecteaza? Nu ma prea pricep la asa ceva de acea mi-ar conveni una gata proiectata doar sa modific distanta gaurilor.

 

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Asta s-ar putea sa te ajute : http://www.ax84.com/static/chassis/AX84_Kit_Chassis_1_Drill_Plan_080507.pdf . Pagina 2, partea de sus Acuma nu stiu daca vrei sa te duci la cineva cu CNC, sa ii pui foaia sub nas si sa ii zici "Vreau asta" sau sa faci old-school cu unelte de prin casa si multa munca.

Proiectarea s-ar face in ceva gen AutoCAD, dar daca nu ai mai lucrat cu el pana acuma, e cam mult sa o iei de la 0 pentru o masca. Sau hartie milimetrica. Whatever floats your boat.

Link to comment
Share on other sites

Gravatul cu laser costa cam mult dar e o firma aici care imrpima pe masini si au folii destul de bune, si logoul de pe amp e imprimat.. Nu e o calitate super dar merge.

Problema e ca nu ma prea pricep la corel nici la Autocad..

Poate gasesc ceva monstra pe net

Link to comment
Share on other sites

Azi am bibilit si am reusit sa fac in corell draw 11 o schema de masca. Trebuie sa fie 36cm lung si 5 cm inalt. Cine poate il rog sa verifice daca nu am gresit ceva. Locul potmetrelor si intrarilor am sa modific dupa ce primesc amplificatorul si il masor.

Link to comment
Share on other sites

Da dimesiunile sunt cele mentionate de tine , ca si sfat lucreaza in mm nu in cm este mai usor grafica butoanelor vad ca este bitmap trebui sa fie vectoriala , uite am facut eu niste corecturi cand ai dimensiunea corecta si daca nu reusesti sa te descurci cauta-ma si te ajut eu

O seara buna

JOO MODIFICAT.rar

Edited by bure_73
Link to comment
Share on other sites

Vezi si varianta asta. Am centrat un pic cercurile si textul. Are si un logo, daca nu iti place da-l jos.

Fonturile sunt vectorizate, ca sa nu se mai modifice. Daca vrei alt font va trebui sa scrii inca o data textele, iar apoi sa vectorizezi, ca altfel poate la print sa nu aiba fontul tau in sistem si trebuie refacut.

JOO MODIFICAT 2.pdf

JOO MODIFICAT 2.zip

 

Equalizer-ul nu ar trebui sa fie sub butonul de middle si sa se refere doar la corectorul de ton? La asa ceva ma gandeam JOO MODIFICAT 2 cu EQ mutat.pdf

Link to comment
Share on other sites

E absolut fantastic logoul si fontul. Problema e ca la amplificator nu stiu cine l-a facut dar nu sunt potentiometri in linie perfecta de acea canp primesc inapoi ampliful de la reparat trebuie sa masor exact si sa-l modific. Initial equalizerul era scris sub middle insa nu stiu cum s-a mutat mai incolo:)

Link to comment
Share on other sites

OK, fa masuratori exacte si da-mi-le, si o sa potrivesc totul unde trebuie.

@bure_73 a facut treaba buna :respect: , mi-a fost mai simplu sa lucrez pe ceva deja existent.

 

Ma uit in poza ampului si ma gandesc ca anumite elemente nu vor fi vizibile, vor fi acoperite de cutie. Va trebui sa stim exact si suprafata vizibila, ca sa nu dam chix.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.