www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitariste / Basiste


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest lp2005

Doua tipe romance, anii 80, Metropol (Oradea) - si Polifon (nu mai stiu de unde). Amandoua Ildiko (daca nu ma insel), una canta la bass una la clape, ne-am intalnit la cateva festivaluri.

Link to comment
Share on other sites

cred ca femeile nu ajung la virtuozitatea barbatilor si pentru ca au mainile, degetele mai mici, mai greu cu accesul la taste departate, nu prea le ajuta.

bine, si poate ca nu le intereseaza...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest pingsmile

de ce analizati din doua perspective..si trebuie sa si arate bine.... :) ?hmm daca asa se gandea si despre hendrix sau clapton...

Link to comment
Share on other sites

nu sunt misogin, nu am absolut nimic cu femelile (cu atat mai mult, cu alea care canta la chitara), dar alea postate de tyler...sunt penale.

post-87-1138447836_thumb.jpg

post-87-1138447849_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fratzii mey ... n-am mentzionat nimeni despre trupa HOLE ! Alea cre' ca sunt cele mai tari gagici , e trupa lu' Cortney Love , gagicile canta(au) ceva gen grunge ... Shi de pe meleagurile noastra imi amintesc doar de o singura trupa , SECRET , tipele erau super adevarate , una din chitariste a cantat mai recent cu AB4 ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ia cautati si aicea

 

http://www.indieguitarists.com/

 

sa vedeti ca sunt chitariste si siteul este facut de Monica Yonge

 

cred ca e bassista

Si gasiti o sumedenie de trupe si linluri la siteurile propri cu mp3 si video

 

Iar Lita Ford e ceve super , si canta si vocal grozav .Am un DVD cu Jeff Beck in Japonia

e super .

 

Adevarul ca femeile nu au timp sa faca cariera chiar daca ar vrea , caci no sa aiba un sot acasa care asteapta sa vina din turneu si ai face de mancare , spala , creste copilul etc..si e riscul mare sa tot insisti si pana la urma nici cariera nici familie.

Femeile sunt partea conservatoare prin natura , preiau totul ce-i bun si nu schimba doar mantine totul.

Barbatul cu aventura noului , mereu in cautare si experimentare .

Asta pe scurt.

Ma ce destept sunt , OK , am auzit la niste discutii filozofico sociale ( cam asa ceva) la Radio.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baragan

Mshell Ndegeocello, o bass-ista de exceptie.

 

Si da, Secret rulz, bogdan am eu un cd al fetelor, tras in Italia, suna de rupe, ma uit dupa el si vorbim :)

post-632-1142927687.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.