www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Conectare Placa Sunet + Pc Aceleasi Boxe


Guest Beda Bogdan
 Share

Recommended Posts

Guest Beda Bogdan

Salut,

 

Am o mica placa audio Behringer UG102 care se conecteaza prin USB la calculator si care ma ajuta sa exersez in conditii ok cat de cat. Problema este ca in ea intra si boxele si ma cam deranjeaza ca de fiecare data trebuie sa scot boxele din spatele calculatorului si sa le bag in placa.

 

Exista vreo solutie sa pot conecta aceleasi boxe si la placa de sunet si la PC in acelasi timp (un fel de switch, ceva) ? Cam care ar fi costurile ?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Am avut placa, nu poti sa folosesti deodata si un program vst pentru chitara, si sa si auzi un backing track din winamp sau youtube. si nu le poti da nici separat, Da disable la toate inafara de behringer apoi deschide vst-ul, iti poti insera un backing track in cubase/reaper si se aud simultan.

Link to comment
Share on other sites

Guest Beda Bogdan

Am avut placa, nu poti sa folosesti deodata si un program vst pentru chitara, si sa si auzi un backing track din winamp sau youtube. si nu le poti da nici separat, Da disable la toate inafara de behringer apoi deschide vst-ul, iti poti insera un backing track in cubase/reaper si se aud simultan.

 

Folosesc Guitar Rig 5, cu backing track ma descurc, pe mine ma deranjeaza ca trebuie sa frec in fiecare zi boxele ba in calculator, ba in placa de sunet, sa ma bag in spatele biroului etc.

 

.

nu poti sa folosesti doar bergenbierul ca si palca audio pt output?

Se aude ceva si din calculator pe output-ul de la Behringer, dar se aude mai incet

 

Nu ştiu ce program foloseşti pentru practică, dar ai posibilitatea de a seta ca ieşirea sunetului să se facă prin placa internă a calculatorului şi doar intrarea prin UG.

 

.

 

Din ce am citit eu, cu placa asta nu se poate sa faci ce ai sugerat tu...

 

Multumesc pentru raspunsuri

Edited by Beda Bogdan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.