www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Transformatoare De Iesire Lmo-Lazaroiu


viobio
 Share

Recommended Posts

Deschid acest topic cu gindul ca sunt constructori care doresc transformatoare de iesire la comanda,rebobinari,clone de trafuri de iesire.

Lucrez de mult timp cu dl Lazaroiu ,este cam singurul inginer cu care am putut sa colaborez pt construirea trafurilor de iesire de instrument sau hi fi. Daca cititi in acest topic http://forums.rgc.ro...-de-viotubeamp/ o sa observati ca peste jumatate din ampurile construite de mine au trafuri de iesire construite de dl Lazaroiu.Ultimele ampuri de chitara care sunt echipate cu trafuri de iesire LMO sunt "ADRIANO" si ampul L.P.50W - Liviu Pop.

Puteti lua legatura cu dl Lazaroiu pe privat http://forums.rgc.ro...28831-lazaroiu/ sau in acest topic

 

 

DACA SE CONSIDERA RECLAMA,ROG UN MODERATOR SA STEARGA ACEST TOPIC.

Edited by viobio
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

De curand am avut o putere Mesa 20/20 la reparat la Vorel Firtat (Viobio pe site). De ce-mi era frica n-am scapat, traful de iesire pe un canal era ars. Multi mi-au spus sa nu incerc sa-l rebobinez ca nu o sa iasa ce trebuie, mai bine sa tin statia sa merga pe un canal si asta e. Vio mi-a spus ca totusi sa incerc cu dl Lazaroiu, cel mentionat mai sus. Traful a fost refacut de Ing. Lazaroiu, absolut perfect, identic cu cel original. A fost masurat de Vio, pus pe osciloscop, nicio diferenta fata de cel de la Mesa. Dupa probe s-a dovedit ca sunt identice cele doua canale, o treaba excelenta. Ba, in plus, ampul are o dinamica mai buna, mai mult punch.

Apropo, pentru cine mai are probleme cu traful de iesire de la Mesa 20/20. Viorel mai are unul gata facut de dl Lazaroiu, la un pret cu mult mai bun decat achizitionarea unuia nou de la Mercury Magnetics, singura firma pe care am gasit-o ca ofera ca piesa de schimb un astfel de traf. Personal nu cred ca e nicio diferenta de calitate intre produsul dlui Lazaroiu si cel de la MM.

Un up pentru o echipa de profesionisti Vio & Lazaroiu. Mersi

Link to comment
Share on other sites

Păi ori sunt identice ori sună diferit acum?

Mihai ,trafurile de iesire sunt identice si acum ampul functioneaza in conditii optime,perceptia sonora este alta acum,altfel se aud cele doua canale cind functioneaza perfect si altfel debita puterea cu un canal bolnav,cam asta a vrut sa spuna Bogdan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.