www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Sau Schimb Vintage Icon V6 Nou


wrk
 Share

Recommended Posts

Vand sau schimb Vintage Icon V6 nou nout luat saptamina sta de la mcmusic, cu acte etc. se subintelege.de ce asa repede? nu ma pot obisnui nicicum cu ea.fiind un pasionat de strat-uri, parca totusi am nevoie de un grif mai fat, mai plin la mina(griful e comod, rapid chiar dar eu caut unul mai gros), de un body mai greoi, daca se poate unul care sa te rupa la spinare :))) .de sunat suna bine bine,nimic de zis, dar si aici parca totusi alte tonuri imi sint mai dragi.poate deveni foarte agresiv pe lead-uri , asa cum pe clean-uri in functie de cum te joci cu pozitia si knobul de ton poate fi mare si rotund si chiar bluesy cind se doreste, deci versatilitatea dozelor e asa cum trebuie sa fie.ce as vrea la schimb?alt strat, squieruri mai pretentioase chiar, preferatul meu raminind squier deluxe hot rails alb, fenderuri mexicane, de asemenea nu ar fi o idee rea, ofer evident diferenta corespunzatoare modelului si starii.

 

offtopic :) pentru cei curiosi...ca ce ar cauta un Harley benton acolo...am scris si pe grupurile de chitariciosi pe feisbuc...mai are omul citeodata un bulan fantastic sa prinda un instrument bun dintr-un brand care teoretic face rahaturi...sincer sincer nu imi vine sa cred cit de decent e acest exemplar....e din primele serii, are peste 11-12 ani, corp greu(in nici un caz nu e placaj ceea ce nu mi-a venit sa cred la ciocaniturile de rigoare sau daca e ziceti-mi si mie ce rahat de placaj e greu ca naiba???), lemn surprinzator de ok pe git care e foarte comod, doze cu output mare care nu suna deloc rau,cheite bridge foarte decente, ma intriga acest instrument, daca nu era bunicel il faceam de mult cadou cuiva...dar...e chiar foarte ok...:))) gata cu offtopicul...sariti la Vintiji nou nout dragilor

post-19040-0-17758500-1381551020_thumb.jpg

post-19040-0-41846800-1381551039_thumb.jpg

post-19040-0-17845200-1381551051_thumb.jpg

Edited by wrk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Vand sau schimb Vintage Icon V6 nou nout luat saptamina sta de la mcmusic, cu acte etc. se subintelege.de ce asa repede? nu ma pot obisnui nicicum cu ea.fiind un pasionat de strat-uri, parca totusi am nevoie de un grif mai fat, mai plin la mina(griful e comod, rapid chiar dar eu caut unul mai gros), de un body mai greoi, daca se poate unul care sa te rupa la spinare smile.png)) .de sunat suna bine bine,nimic de zis, dar si aici parca totusi alte tonuri imi sint mai dragi.poate deveni foarte agresiv pe lead-uri , asa cum pe clean-uri in functie de cum te joci cu pozitia si knobul de ton poate fi mare si rotund si chiar bluesy cind se doreste, deci versatilitatea dozelor e asa cum trebuie sa fie.ce as vrea la schimb?alt strat, squieruri mai pretentioase chiar, preferatul meu raminind squier deluxe hot rails alb, fenderuri mexicane, de asemenea nu ar fi o idee rea, ofer evident diferenta corespunzatoare modelului si starii.

 

offtopic smile.png pentru cei curiosi...ca ce ar cauta un Harley benton acolo...am scris si pe grupurile de chitariciosi pe feisbuc...mai are omul citeodata un bulan fantastic sa prinda un instrument bun dintr-un brand care teoretic face rahaturi...sincer sincer nu imi vine sa cred cit de decent e acest exemplar....e din primele serii, are peste 11-12 ani, corp greu(in nici un caz nu e placaj ceea ce nu mi-a venit sa cred la ciocaniturile de rigoare sau daca e ziceti-mi si mie ce rahat de placaj e greu ca naiba???), lemn surprinzator de ok pe git care e foarte comod, doze cu output mare care nu suna deloc rau,cheite bridge foarte decente, ma intriga acest instrument, daca nu era bunicel il faceam de mult cadou cuiva...dar...e chiar foarte ok...smile.png)) gata cu offtopicul...sariti la Vintiji nou nout dragilor

mai este valabil?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.