www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cristi Grosu lutier sau farseur?


Guest jack
 Share

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-as mai fi comentat nimic daca nu as fi fost acuzat ca as fi macelarit un post si l-as fi redus la o fraza care-l incrimina pe dl. Grosu. Pe care, inca odata spun, il respect pentru munca sa, dar nu pot sa-i tolerez minciunile.

De asemenea tin sa precizez ca nu tin partea nimanui (am fost la fel de critic cu atitudinea ambelor parti) si nu am nimic cu instrumentele facute in China sub o anumita supraveghere (rebuturile care se vand pe ebay si site-uri dubioase nu se pun).

Am promis odata ca nu o sa mai fac nici un fel de apreciere la adresa domnului Grosu, dar, cu riscul de a fi considerat "fara cuvant" va fac cunoscut continutul intregului post la care se referea dansul:

 

crezi ce vrei insa te rog sa nu iti mai expui parerile gresite pe forum. Da ale mele au defecte majore si chitara ta cumparata cu 100 euro este super chitara dupa cum o lauzi ......

sunt persoane de pe forum care au trecut de mai multe orti pe la magazin si au vazut chitarile expuse in diferite faze de constructie .

Si repet :cum ,unde si cand le fac este strict problema mea .tie daca iti plac cumperi daca nu nu.... insa te rog pastreaza-ti parerile carcotase pentru tine ....

 

Si cat despre doze te asigur ca eu le cumpar din Korea direct din fabrica nu de pe vapor cum ai tendinta sa spui tu.... crezi ca cei de la EMG iti spun tie secretele firmei doar ca te cheama felix??????

si cei de la Epiphone iti vor raspunde la fel ca si cei de la EMG cu siguranta. Nici unii nu iti vor spune tie numele fabricii care le executa .

 

De cate ori ai fost tu la magazin ???

cred ca de doua ori si de fiecare data sincer nu am putut distinge ceva din ce cantai tu acolo pentru simplul motiv ca nu se intelegea nimic ...... no ofence dar am cativa ani buni de muzica in spate ,mult mai multi decat tine si stiu cand cineva canta sau doar incearca cate ceva sa incropeasca..... ai fost la fel de carcotas de cand am iesit pe piata cu instrumentele Grosmann, probabil ai ceva impotriva mea .......

 

Si apropo fiecare firma are secretele ei de fabricatie ,technice si altele ,, daca tu inca nu ti-ai dat seama de asta ........

 

de ce nu pomenesti nimic de secretele celorlalte firme romanesti care vand instrumente , de unde si cum le aduc...... ca au destule , numai eu stiu cateva, pe tine te roade ca si pe altii de pe aici de grosmann. Ti-am bagat cumva ceva pe gat????

Si daca te-ai fi documentat mai bine ai fi abservat ca pe chitarile Grosmann care nu sunt facute in romania scrie: Grosmann made in China.

 

Am vandut eu amplifirile ca fiind Epiphone????? nu doar am povestit ca sunt vechile modele ramase in fabrica Koreana dupa ce au schimbat designul exterior .

Crezi ca daca vei trimite emai lla epiphone iti vor spune ei tie despre niste amplifuri ramase pe stoc la fabrica din korea cu care au lucrat????

 

probabil ca nici nu stiu ca au ramas amplifuri pe stoc la acea fabrica sau daca stiu nu-i intereseaza.

 

Asa ca hai sa ne vede mfiecare de treburile noastre si sa nu comentam munca altuia , eu nu m-am luat despre felul tau de a canta........

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

Guest leishman

Eu zic sa cumparati de la el! :)

 

In modul asta o sa va amintiti des de familia lui!

Edited by leishman
Link to comment
Share on other sites

purcel marcel cercel ... cu tot respectul pentru tine, incearca sa scrii si tu mai altfel (corect si in limba romana) ca sa inteleaga si lumea normala, nu numai aia de stau toata ziua cu nasu in mirc+yahoo+gtalk!!!

 

Ontopic : Am mai zis si o repet. Este amandoua, deoarece eu nu cred ca se poate castiga in tara asta de hoti altfel. Daca esti cinstit, ca de ce esti cinstit... daca furi/inseli ca de ce infuri :| Asa ca se ajunge la o cale de mijloc.

 

P.S nu cunosc pe nimeni din treaba asta, pur si simplu mi-am dat cu presupusu :)

Edited by Stefan
Link to comment
Share on other sites

Domnilor, putin respekt pentru un om care munceste, si mai ales care lucreaza cu mana lui.

Ca asambleaza, sau le face incepand cu bucata de lemn, neimportant - tot lutier se cheama.

Ce calitate au instrumentele - asta este o cu totul alta discutie - in general cred ca pretul va reflecta oricand calitatea si cantitatea de munca depusa (manopera)...

 

Iar restul sunt trucuri comerciale, pe care oricine face un comert cat se poate de cinstit le practica.

 

Iar reclama gratis - este reclama gratis in chiar cel mai indicat loc.

 

Iar oamenii cu gura murdara (in lipsa de argumente) vor ramane asa - numai ca nu prea ar avea ce cauta aici. Eu sa fiu admin i-as expulza instantaneu. Mai ales ca exista recidiva exact in acelashi thread.\

Link to comment
Share on other sites

purcel marcel cercel ... cu tot respectul pentru tine, incearca sa scrii si tu mai altfel (corect si in limba romana) ca sa inteleaga si lumea normala, nu numai aia de stau toata ziua cu nasu in mirc+yahoo+gtalk!!!

 

 

 

 

hai ba k se intelege..n-am chef sa dau lectii de ortografie acuma..mai stefan tavan ciocan...daca nu intelegi ce scriu..nu citi..si gata...btw...ar trebui sa-ti iei warn...sau cel putin asa promitea cosu...k cine mai posteaza offtopic isi ia warn..si mai simplu imi poti da un p.m. in care sa-mi explici cat de istetz ejti tu si ce bine intelegi ce scriu. n-am chef k un pushti de 18 ani sa-mi faca mie observatie ca nu jtiu sa scriu...pace!

Edited by purcel
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Ma bucur din suflet, dar ai rabdare intai sa termini scoala generala. :)

 

Ma da ce tare in gura esti ma... jmeker asa... te pomenesti ca te-ai nascut in Pantelimon.

 

Cosule, muta reaku jucaria asta la desert ca nu isi are locu aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

ontopic: Cristi Grosu DA este LUTIER

 

offtopic: jack e doar un comerciant frustrat

leishman alt frustrat, bagator in seama, care ameninta cu "accidente" pe mess

 

 

 

 

parerea mea

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

Am mutat "creatiile" voastre aici : http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=9132

Puteti sa va holbati la ele cat doriti si eventual sa va paruiti acolo. Am lasat doar topicurile care se refereau la subiectul "Cristi Grosu".

Daca v-ati incins rezolvati problemele pe alte canale de comunicatie.

Link to comment
Share on other sites

MMAAAAAMMAAA,CE-AM PIERDUT,CE-AM PIERDUTT,cel mai fulminant topic de pana acu,acu degeaba mai reactionez la una-alta,ca au trecut.

Deci iata parerea mea:Cristi Grosu:lutier SI farseur

lutier for shure,am vazut cu ochiul meu magic chitari facute de el,le-am incercat si nu erau rele deloc,insa in niciun caz in categoria de preturi care se vehiculeaza p-aci,ce am vazut si incercat eu,adica un les paul cu cutie de rezonanta si celebrul strat al lui Matei,laudatorul de Grosman,erau din categoria maximum 4-500 de dolari,nu se ridicau la nici un sfert din calitatea unor instrumente custom facute de lutieri maghiari,cehi sau polonezi pe care le-am incercat,nu vorbesc din poze sau prospecte.am vazut atunci si basul lui Boro care avea un gat din wenge si arata excelent.daca l-a platit sau nu,asta e alta poveste,care practic il priveste doar pe el si pe Grosmann,care a si spus mai sus ca pretul basului este pentru fraierul care o sa comande unul identic.

Farseur da,pentru ca sustine ca tot el fabrica si modelele ieftine,si pentru ca m-a mintit in fata atunci cand i-am spus ca o anumita chitara este facuta cu CNC,adica lemnul e taiat de o masina condusa de computer,bindingul e pus de o alta asemenea masina si lacul e aplicat industrial,ei bine el mi-a spus ca le face o fabrica de mobila din provincie care are asemenea masini.si mi-a mai spus ca are doze SD luate din fabrica INAINTE de a fi branduite,ceea ce e o minciuna care poate o prinde la copiii care au vazut chitari doar pe net,si considera reviewurile de pe Harmony Central litera de lege.Dansul se lauda foarte tare cu prietenia sa cu diversi directori ai fabricilor chinezesti,unde se fabrica TOATE instrumentele muzicale,ceea ce e iar o minciuna.In speta chitara tip Les Paul pe care am incercat-o(nu cea semiacustica),si care poarta marca Grosmann,am vazut-o recent cu alt brand,si am vazut aceeasi chitara si la targul de muzica de la Frankfurt,in standul unor chinezi respectabili :)

Pe de alta parte,offtopic,dar trist,am cumparat un microfon shure de la o firma din Germania,de pe net,si era FAKE,adica intr-o carcasa fake,cu globul de la Behringer,si capsula de shure PG,adica un shure made in china,avea pana si portofelul de vinilin inscriptionat Shure,dar din alt material ca cele obisnuite.

Tot in acest spirit am primit un mail de la Music Man,producatorii corzilor Ernie Ball,ca au aparut primele fakeuri venite din China,ca cu cele din Ucraina a umplut Zapada Bucurestiul,Cam atunci a inceput Grosmann sa vanda Ernie balluri la pret supermic,la fel GHS si D;Addario.asta poate fi doar o coincidenta,pana nu vad un set de Ernie Ball de la el nu pot sa ma pronunt.

Concluzia:da si da

Link to comment
Share on other sites

Farseur da,pentru ca sustine ca tot el fabrica si modelele ieftine,si pentru ca m-a mintit in fata atunci cand i-am spus ca o anumita chitara este facuta cu CNC,adica lemnul e taiat de o masina condusa de computer,bindingul e pus de o alta asemenea masina si lacul e aplicat industrial,ei bine el mi-a spus ca le face o fabrica de mobila din provincie care are asemenea masini.si mi-a mai spus ca are doze SD luate din fabrica INAINTE de a fi branduite,ceea ce e o minciuna care poate o prinde la copiii care au vazut chitari doar pe net,si considera reviewurile de pe Harmony Central litera de lege.

Hop ca ma bag si eu

Acum un an cand am fost in vizita pe la domnul in cauza am fost servit cu aceeasi poveste deci Rares nu le inventeaza.

In ceea ce priveste dozele ce sunt vandute ca "Seymour duncan" (cutie , ambalaj si toate cele) bag mana in foc ca sunt "the real deal". . In privinta celor care inca nu au fost "branduite" sunt sceptic. O ureche priceputa ar elucida pe loc misterul asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Mai, eu zic ca ia-ti patat destul imaginea omului...pana la urma nu i-a fost usor sa ajunga unde a ajuns..daca era asa de usor.....ehee. Ma enerveaza felul in care va luati de om...dar nu aveti dovezi puternice....acum sorry dar un scris se poate edita...foarte usor pe calculator ....deci. Mai bine il lasati pe om sa isi faca treaba linistit...ca totusi cine vrea sa cumpere o chitara Grosmann cumpara, nu poate fi impiedicat de un user plictisit de pe RGC care ii tot baga domnului Grosu bete in roate..... . Am vorbit cu domnul Grosu acum cateva luni bune si zicea ca o sa bage... un sistem de rate (din cate am inteles) ar fi o treaba excelenta deci ar fi un + pt Grosmann.

 

 

 

Sunt foooarte curios cam..cati din cei care il critica au pus vreodata mana pe o chitara Grosmann.

 

 

Eu cred ca Dl Grosu ar trebuie sa modifice site-ul, sa ofere cat mai multe informatii , sound demo's, poate si poze din workshop, poze din magazin. Sa isi faca si non-bucurestenii o parere....

 

 

Bafta!

 

Later edit: Can't you all see.....juma din lume zice ca DA si cealalta juma zice ca NU.....

 

Asa ca nu mai :) in Dl Grosu si vedeti-va de "ESP"-urile si "GIBSON"-urile voastre.

Link to comment
Share on other sites

On-topic: DA si DA. Si e pacat, pentru ca ar fi putut sa fie DA si NU. D-l Grosu ar fi avut vanzare chiar daca nu ar fi apelat la "trucuri comerciale" (pe care eu, totusi, le consider reclama mincinoasa) pentru ca sunt sigur ca sunt mai in regula chitarele low-end asamblate de dansul decat altele (nu dau nume) existente pe piata. Nu era necesar sa incerce sa-si "convinga" potentialii clienti (care, din cate am observat, sunt majoritatea incepatori) ca la 500 RON vor intra in posesia unui instrument "hand made" Din pacate, cred ca d-l Grosu e irecuperabil din punctul asta de vedere.

 

Off-topic (kind of...)

Ma enerveaza felul in care va luati de om...dar nu aveti dovezi puternice....acum sorry dar un scris se poate edita...foarte usor pe calculator ....deci.

Inainte de a acuza pe cineva ca editeaza texte ar trebui sa ai tu dovezi puternice. Uite dovada mea:

http://forums.rgc.ro/index.php?s=&show...ost&p=92592

Astept scuze. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Un lucru bun, zic eu, este ca RGC-ul actioneaza intr-un fel mai bine decat "protectia consumatorului". You know, ca tot ascultam The Who: "we won't get fooled again".

Link to comment
Share on other sites

Un lucru bun, zic eu, este ca RGC-ul actioneaza intr-un fel mai bine decat "protectia consumatorului". You know, ca tot ascultam The Who: "we won't get fooled again".

 

Ma rog, oarecum...dar topicul asta parca ma face sa nu ma mai simt atras de nici una din firme...mai bine iau din strainatate si dau un ban in plus decat sa fiu participant la scandalul saptamanal...

 

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

On-topic: DA si DA. Si e pacat, pentru ca ar fi putut sa fie DA si NU. D-l Grosu ar fi avut vanzare chiar daca nu ar fi apelat la "trucuri comerciale" (pe care eu, totusi, le consider reclama mincinoasa) pentru ca sunt sigur ca sunt mai in regula chitarele low-end asamblate de dansul decat altele (nu dau nume) existente pe piata. Nu era necesar sa incerce sa-si "convinga" potentialii clienti (care, din cate am observat, sunt majoritatea incepatori) ca la 500 RON vor intra in posesia unui instrument "hand made" Din pacate, cred ca d-l Grosu e irecuperabil din punctul asta de vedere.

 

Off-topic (kind of...)

 

Inainte de a acuza pe cineva ca editeaza texte ar trebui sa ai tu dovezi puternice. Uite dovada mea:

http://forums.rgc.ro/index.php?s=&show...ost&p=92592

Astept scuze. :)

..de ce sa imi cer scuze. te-ai simtit cumva atacat? :) Eu acolo mi-am spus punctul de vedere si atat tot...

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest leishman

Am aruncat si eu o privire pe site-ul lui Grossman.

 

¨Grosmann Music Store a aparut ca o necesitate pe piata Romaneasca fiind primul magazin online de vanzari instrumente muzicale.¨

Prin vanzari online eu inteleg ca faci plata direct din casa, prin card, nu ca iti dau un numar de cont si trebuie sa te duci personal la banca.

 

¨Modalitatea de comanda, plata si livrare este simpla si profesionala. Plata se executa numai cu ajutorul bancilor deci posibilitatea de frauda este nula. Pentru mai multe informatii, click aici.¨

Cum adica ca daca plata se executa doar cu ajutorul bancii posibilitatea de frauda este nula? Dau ¨click aici¨ sa ma lamuresc si se incarca alta pagina. Acolo imi explica cum se comanda si in ce cont pot pune banii. Nu m-am lamurit dar trec mai departe.

 

¨Speram sa putem acoperii o gama cat mai mare de produse si gusturi. Pentru inceput exista o gama mai restransa de produse dar cu ajutorul dumneavoastra speram ca aceasta sa creasca de la luna la luna.¨

Ce am inteles eu: Deocamdata avem depozitul gol.

 

¨Pentru produsele livrabile din stoc, termenul de livrare este maxim 2 zile pentru Bucuresti si 5 zile pentru provincie. Pentru produsele ce pot fi aduse la comanda, termenul de livrare este de 2.5 saptamani pentru Bucuresti si 3 saptamani pentru provincie.¨

Avem super termen de livrare afisat pe site, de doar doua zile, dar din cauza depozitului gol, (probabil poreclit de angazati ¨Coliba Unchiului Tom¨) va trebui sa asteptati 2.5 saptamani pentru Bucuresti si 3 saptamani pentru provincie.

 

 

¨Produsele sunt de calitate superioara, calitatea find data de numele marcilor pe care le vom vinde.¨

Ok, fain, ma bucur ca produsele sunt de calitate, insa care sunt exact marcile astea?

 

¨Calitatea instrumentelor si a amplificatoarelor este profesionala chiar daca ele sunt realizate in Romania. Clientul are posibilitatea de asi cumpara instrumentul gata facut sau de asi comanda unul dupa gustul si nevoile sale.¨

Cum poti pune asa ceva pe site-ul tau promotional? Iti dai singur in cap! Sugerez atentie mai multa si la grmatic-a.

 

¨Livrarea in afara Bucurestiului se face:

• GRATUIT, la sediul nostru;

• Cost transport 183.000 lei, daca valoarea (fara TVA) este sub 1000 RON.¨

Aici recunosc, am ras de m-am cocosat! Deci livrare gratuita = te duci singur dupa produs. In cazul asta nu mai e vorba de livrare, nu?

 

 

¨Va asteptam!¨

:)

 

Parerea mea, site-ul e o mare gluma!

Edited by leishman
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

si toate astea doar in speranta de a denigra un om care incearca sa intre pe piata de larg consum....

 

puteti sa coborati mai jos de atat?

 

hai sa vedem, ca eu pot....

 

citat de pe siteul mcmusic, luat la intamplare, (magazinul lui Jack, aka, cu alte cuvinte, bla)

 

"M&C Musical Instruments Distributor SRL nu ofera doar instrumente muzicale de o inalta calitate, la preturi deosebit de atractive ci si relatii durabile cu clientii. In noi veti gasi oricand un prieten si un sfatuitor."

 

si apoi citez din ce spune Jack (cu linkul de rigoare http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=9132 postul nr #12):

 

Nu vad legatura cu topicul! In privinta colegilor mei, stai linistit, se ocupa de vanzari foarte bine si mai mult decat atat, citesc maimutoii imediat!

 

pai bai maimuta beata ce esti.....cand spui pe site ca la magazinul tau se vor gasi pe langa "produsele" in vanzare, si relatii durabile cu clientii, plus de asta mai spui si ca vei gasi un prieten si un sfatuitor, sincer nu ma gandesc ca acei mari artisti care iti calca tie pragul magazinului "MOCA" si iti fac "vanzare", cauta asta, asta cauta acei "maimutoi" de care vb tu pe alocuri, acei oameni care nu stiu foarte multe, dar vor sa cante, si care sunt tratati cu, scuza-mi expresia, C_U_R_U_L de staff-ul rau descoperitor de maimute, ca altceva nu stiu sa faca, cu atat mai putin sa faca comert (scuza-mi CACOfonia) si cu mult mai putin sa vanda un instrument muzical.

Link to comment
Share on other sites

Excelent punctul de vedere al lui Midnight Rider. Io as adauga: Cristi Grosu = lutier farsor! Problema nu e daca e sau nu lutier, ci daca e sau nu farsor. Si e!

Punctul doi: M-am prins ca angajatii de la McMusic sunt dupa chipul si asemanarea patronului lor. Sincer sa fiu, n-aveam nevoie de confirmare, dar omul a timut sa fie clar pentru toata lumea.

Concluzia: nu pot decat sa fiu trist ca oamenii care incearca sa faca muzica in Romania sunt bataia de joc a doi marlani care, din pacate, au sa se imbogateasca din pasiunea noastra in timp ce noi facem literatura pe forum...

Link to comment
Share on other sites

si toate astea doar in speranta de a denigra un om care incearca sa intre pe piata de larg consum....

 

puteti sa coborati mai jos de atat?

 

hai sa vedem, ca eu pot....

 

citat de pe siteul mcmusic, luat la intamplare, (magazinul lui Jack, aka, cu alte cuvinte, bla)

 

"M&C Musical Instruments Distributor SRL nu ofera doar instrumente muzicale de o inalta calitate, la preturi deosebit de atractive ci si relatii durabile cu clientii. In noi veti gasi oricand un prieten si un sfatuitor."

 

si apoi citez din ce spune Jack (cu linkul de rigoare http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=9132 postul nr #12):

pai bai maimuta beata ce esti.....cand spui pe site ca la magazinul tau se vor gasi pe langa "produsele" in vanzare, si relatii durabile cu clientii, plus de asta mai spui si ca vei gasi un prieten si un sfatuitor, sincer nu ma gandesc ca acei mari artisti care iti calca tie pragul magazinului "MOCA" si iti fac "vanzare", cauta asta, asta cauta acei "maimutoi" de care vb tu pe alocuri, acei oameni care nu stiu foarte multe, dar vor sa cante, si care sunt tratati cu, scuza-mi expresia, C_U_R_U_L de staff-ul rau descoperitor de maimute, ca altceva nu stiu sa faca, cu atat mai putin sa faca comert (scuza-mi CACOfonia) si cu mult mai putin sa vanda un instrument muzical.

 

Si cand te gandesti cati bani s-au bagat in workshopu ala , doar pentru reclama , ca sa-si dea cu firma-n cap la sfarsit. Mai bine dadeau banane la maimutoi , faceau o fapta buna. Acuma sincer nu stiu cine din maimutoii (adik incepatori ) care stau pe acest forum vor mai fi interesati de serviciile McMusic (magazin cu nume de scotian zgarcit :) )

Si ca sa fiu on-topic, la fel cred si eu despre Grossman :si DA si DA. Dar atata timp cat potentialul client este tratat decent iar maimutoii sunt multumiti de bananele de la grosu , atunci treaba e ok. Si ca sa nu ziceti ca mananc rahat aiurea , am avut la un concert un strat Grossman (de ala la 3 mil jumate) ca si chitara de rezerva . Nu am apucat sa o folosesc dar am luat-o pentru faptul ca 1.nu aveam cealalta chitara la mine 2.arata f bine , 3.nu dezacorda 4.tinand cont ca era bagata pe marshall nu avea cum sa sune prost :) ).

Offtopic : Domnu Jack , oameni suntem toti , chiar daca ne tragem din maimute.

Edited by Alex_Strat69
Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

Acum cateva saptamani m-am dus la MCMUSIC cu un prieten din Conservator ca sa ii arat un model de clapa. Un KORG TRITON de 3000euro. Omul a asteptat pana cand un domn de acolo a venit sa ii arate clapa. Acesta i-a explicat in cateva cuvinte cam ce stia clapa sa faca ... iar prietenul meu a intrebat la un moment dat de ce e o diferenta atat de mare la pretz intre un Roland pe care il stia el (de vreo 1000euro) si TRITONUL expus. Omul venise f. bine documentat si stia ca cele 2 clape au cam aceleasi caracteristici (ritmuri, tonuri, efecte etc.).

Iar domnul de la McMusic i-a zis : "Pai de ce va mirati ? Stiti ce e ala procesor vocal (nu stiu cum ... a dat el un nume dar nu imi mai aduc acum aminte) ? In asta consta diferenta. Doar procesorul asta costa 1000 de euro. Faceti si dvs. calculul si n-o sa va mai mirati care este diferenta !" Imi pare rau ca nu pot reproduce tonul de superioriate al vanzatorului de acolo". Stiu ca altii au primit palme mult mai nasoale de la MC MUSIC ... dar am tinut sa va zic si intamplarea acestui prieten. Mai ales ca nu arata ca un maimutoi. Omul tocmai venise de la un concert la conservator si era imbracat f.bine ... deci acest vanzator putea sa isi da' seama ca omul asta avea bani pt. o asemenea clapa ... ca asa ce rost mai avea sa se intereseze de ea.

In concluzia amicul meu si-a comandat clapa din germania. Asa ca cine a avut de pierdut din toata povestea asta ?

Link to comment
Share on other sites

¨Pentru produsele livrabile din stoc, termenul de livrare este maxim 2 zile pentru Bucuresti si 5 zile pentru provincie. Pentru produsele ce pot fi aduse la comanda, termenul de livrare este de 2.5 saptamani pentru Bucuresti si 3 saptamani pentru provincie.¨

Avem super termen de livrare afisat pe site, de doar doua zile, dar din cauza depozitului gol, (probabil poreclit de angazati ¨Coliba Unchiului Tom¨) va trebui sa asteptati 2.5 saptamani pentru Bucuresti si 3 saptamani pentru provincie.

 

Spre deosebire de McMusic, cu depozitele pline, si unde angazatii stau cu burta la soare, ca sculele de firma se vand si singure, ce naiba !

 

Cum poti pune asa ceva pe site-ul tau promotional? Iti dai singur in cap! Sugerez atentie mai multa si la grmatic-a.

 

Cum te poti lua de "grmatic-a" cuiva ? Sugerez atentie mai multa si la grmatic-a.

 

Totusi un fff mic plus pt tine : Siteul Grosmann este incredibil de prost facut ...

Link to comment
Share on other sites

Legat de citizen p-acilea, tin sa ii multumesc ca mi-a inveselit dimineata. Am dormit putin aseara si chiar aveam nevoie de o portie de ras. Incerc sa ii raspund diseara, cu toate ca nu merita. Daca nu pentru el, macar pentru ceilalti forumisti.

Pai i se adresa user-ului "jack". De ce sa-i raspunzi tu? :)

Link to comment
Share on other sites

Concluzia:da si da

 

Raspunsul de mai sus deruteaza foarte tare initiatorii topicului. Pai intrebarea era "lutier or farseur" nu amandoua :). Pe siturile lutierilor se arata si modalitatea in care se lucreaza, ce se face diferit, ce scule au facut (si aici nu se afiseaza automat si pretul petru ca nu sunt produse de serie), garantie, o rubrica de testimonials si o pagina de disclaimer (asta inca lipseste la majoritatea siturilor in Romania). Cine face doar comert e comerciant nu lutier.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.