www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sweet Child O Mine .sunt Unde Trebuie Sau Nu?


Guest ANDREI28
 Share

Recommended Posts

Guest ANDREI28

cover....nu asta inseamna?(asta am si incercat)...

vreau sa aud o varianta mai buna daca poti tu?ce spui? :)

Am observat ca mereu ma contesti, dar poti nimeri acele note?

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

nu, dar am observat un tipar din partea dumnealui...chiar nu..

"Ai de gand sa-i ceri la toti care te critica o dovada ca-i mai bun ca tine? "

Invata mai intai sa faci acordul intre subiect si predicat! SA LE CERI LA TOTI

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

faptul ca esti agramat nu te scuza:esti rau! :).Piesa respectiva asa o pot canta eu in acest moment....

Pe bune, chiar sunt curios cati oameni de aici pot canta piesa asta in cheia respectiva?macar asa ..comic cum reusesc eu :)

Argumenteaza!

ps: si apropo, de ce m-as lasa?Ar fi asa misto sa-ti iau tie painea :)!

sper sa se inteleaga ironia de peste 100 %!

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Poti sa-mi iei painea oricand, nu ma supar. Nu mi-a placut iesirea ta agresiva, care am mai observat-o la un pseudo-bassist incepator.

 

Primeste critica cu smerenie, multumeste si daca e buna accept-o, dar nu veni cu figuri de genul "daca poti mai bine ca mine dovedeste-o".

 

Nu am ascultat inregistrarea, poti sa ai o tona de talent in spate, daca ai un caracter nasol degeaba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa mai astepti si alte pareri. cu doua pareri nu faci o regula. dar eu am fost sincer cu tine si tu te-ai suparat.

nu mai cere parerea publicului alta data daca nu esti pregatit sa accepti critica. sau precizeaza de la bun inceput ca se accepta numai laudele

 

rock on!

Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

"Poti sa-mi iei painea oricand, nu ma supar. Nu mi-a placut iesirea ta agresiva, care am mai observat-o la un pseudo-bassist incepator.

 

Primeste critica cu smerenie, multumeste si daca e buna accept-o, dar nu veni cu figuri de genul "daca poti mai bine ca mine dovedeste-o".

 

Nu am ascultat inregistrarea, poti sa ai o tona de talent in spate, daca ai un caracter nasol degeaba. "

Iti inteleg baza atitudinii.Dar si tu te-ai pripit!

Si sa nu uitam:Marille genii(chiar si muzicale) au fost de fapt niste mizerii!

Daca am fi fata in fata ai face distinctia intre gluma si seriozitate...

Rock On!

 

"Dupa parerea mea ar trebui sa mai asculti de cateva ori originalul. Canti un pic altceva... "

.este varianta mea de cover ...atata tot, asa am simtit eu s-o cant :)

telefonul ma ajuta cat poate...la inregistrare...suna considerabil mai bine pe pa

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Ca cineva sa-si dea cu parerea nu are nevoie nici de aptitudini vocal-instrumentale si nici de studii. Ci doar de ureche muzicala. Degeaba te-ai infoiat ca n-ai dreptate. Ai cerut niste pareri si le-ai primit. Ca nu-ti convin asta e deja altceva. Nici dupa parerea mea nu prea suna...

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Pe bune, chiar sunt curios cati oameni de aici pot canta piesa asta in cheia respectiva?macar asa ..comic cum reusesc eu :)

 

Cred că ar putea mulţi, doar că nu prea fac asta în general. De cât timp stau pe RGC, băbuţe care încearcă să acopere orchestra la nunţi n-am văzut pe-aici.

 

Pentru research, probabil că-ţi va ajuta în cariera ta de mare geniu la stadiul de mizerie, tot în registrul respectiv:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

vreau sa aud o varianta mai buna daca poti tu?ce spui? :)

Pe langa faptul ca aici ai dat cu nuca-n perete , am zis totusi sa ascult ce ai postat si am impresia ca in momentul inregistrarii ti-a prins cineva degetele-n usa.

Plus de asta nu cred ca o sa gasesti un loc in care sa iti ascuti corzile vocale.

Nu ai o problema cu vocea ci cu caracterul.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

"Nu ai o problema cu vocea ci cu caracterul."

Zau?

"Pentru research, probabil că-ţi va ajuta în cariera ta de mare geniu la stadiul de mizerie, tot în registrul respectiv:"

BIne :)

 

"După mine, mai ales în partea a doua, când te-ai aruncat în sus, ai pierdut un pic controlul, atât la ritm cât și la "tuning"... Nu ai mai atins notele care trebuie."

Un post de ,mare ajutor!Se poate si fara jignituri si mahala gen Craiova!Multumesc frumos!

Link to comment
Share on other sites

patience...asta e pe vocea mea de baza :)

 

Nu te supara pe mine, dar ai face bine sa inveti piesele. Esti total pe langa in multe locuri, intri prea tarziu dupa care te grabesti sa recuperezi. Sau invers, intri prea devreme si o lalai ca sa te ajunga instrumentalul. Nu prea merge asa treaba.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

Nu te supara pe mine, dar ai face bine sa inveti piesele. Esti total pe langa in multe locuri, intri prea tarziu dupa care te grabesti sa recuperezi. Sau invers, intri prea devreme si o lalai ca sa te ajunga instrumentalul. Nu prea merge asa treaba.

m-ai prins.Am inregistrat chiar acum..nu prea stiu piesa :))

e o piesa sugerata de domnul produs de cluj (mai demult)si am dorit sa fac primul pas spre impacare....:)

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

am zis ca vreau laude?

Vreau sugestii daca se poate...

Ma intreb daca ....esti batut in cap..??!?

Raspunsurile voastre speram sa ma ajute "cum" sa-mi fac temele.Vreau sa stiu ce fac bine si ce gresesc.Am rangeul potrivit pesntru astfel de piese?Si asa mai departe!

Nu te supara!

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Un post de ,mare ajutor!Se poate si fara jignituri si mahala gen Craiova!Multumesc frumos!

 

Mahalaua tu ai adus-o, amice. Dacă nu te dădeai deştept şi n-o ardeai cu "da' cântaţi voi mai bine", nu îţi mai spunea nimeni nimic.

 

Trebuie să înţelegi că aici e foarte greu să fii pupat în cur. Dacă vrei asta, sunt sute de alte forumuri, aici mai greu. Aici dacă pui o piesă şi nu prea există comentarii înseamnă că ai făcut o treabă bună. Dacă-ţi apare o steluţă la postare de la cât a rupt lumea butonul de like, înseamnă că ai făcut o treabă excelentă. Dar n-o să se scrie pagini întregi despre cât de frumos ai cântat...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.