www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ukulele


Thrall
 Share

Recommended Posts

Exemplu de Ukulele:

 

Super cantec, super chitarist :):)

 

Am incercat si eu sa cant pe un Ukulele acum catva timp, insa nu am reusit mare lucru :)

(corzile erau prea departate).

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Exemplu de Ukulele:

 

Super cantec, super chitarist :(:)

 

Am incercat si eu sa cant pe un Ukulele acum catva timp, insa nu am reusit mare lucru B)

(corzile erau prea departate).

 

;)

 

 

wooooow :) that dude is gooooooooood.. :)

Link to comment
Share on other sites

eu sunt amator de ukulele si am studiat piata sa vad de care sa imi cumpar.inca nu am cantat pe una insa diferenta fata de chitara nu e foarte mare> ukulele sunt de mai multe feluri soprano, bariton,etc... de exemplu bariton se acordeaza ca primele 4 corzi de chitara,desi unii prefera sa le acordeze in open tuning.daca sunteti amatori de metale grele , nu-si are sensul un uke ,insa poti canta acorduri si dupa cum ati vazut si alt fel de muzica unul din avantajele al unui uke e ca il poti lua cu tine oriunde in geanta .din pacate un uke ieftin nu o sa sune ca si cel care l-ati vazut pe youtube, care costa cateva sute de dolari.alte videori cu uke , mai bluesy. care mie imi plac foarte mult:

http://www.youtube.com/watch?v=P7WFUav0ig8

http://www.youtube.com/watch?v=MLW_AtnyAdw

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...
Guest ciprian_d

pace!!...de vreo trei zile al si eu un ukulele. e practic o jucarie cum spunea cineva mai sus. am modelul tenor. deciacordajul e A D F# si B. incep sama descurc.

merita!!! in fine ca toti rad de mine cand ma vad. ditamai omul cu o chitara nici cat bratul !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.