www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inca Un Cover Din Seara Trecuta Steve Vai - K'm-Pee-Du-Wee


David777
 Share

Recommended Posts

Salutare din nou!

K'm-pee-du-wee. Sper sa va placa! :)

 

Bravo ție, felicitări!

 

Două comentarii:

1) Pune-ți înregistrările toate la un loc, pentru a fi mai ușor de urmărit (de fani :) ), dar și mai ordonat pentru toată lumea. Dă Report la topic-urile tale, eventual, cere să ți se șteargă astea împrăștiate și fă unul singur cu toate înregistrările la un loc. Dacă vrei, desigur.

 

2) Întrebare: La solo-urile rapide, la părțile de shred, înveți notă cu notă după original sau te uiți așa la gamă, la idei, la cum se joacă cu ele și faci versiunea ta în spiritul originalului?

 

Dacă ești în stare să improvizezi, să înțelegi un pic de teorie, game, cum le-a îmbinat "autorul", învață și cîteva tehnici de ritm și dă-i bătaie cu compoziții proprii! E păcat, tehnică ai foarte bună, vîrstă, entuziasm și alte dotări corespunzătoare ai și chiar e păcat să te rezumi la a copia. Părerea mea.

 

Felicitări și la mai mare! :respect:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2) Întrebare: La solo-urile rapide, la părțile de shred, înveți notă cu notă după original sau te uiți așa la gamă, la idei, la cum se joacă cu ele și faci versiunea ta în spiritul originalului?

 

Dacă ești în stare să improvizezi, să înțelegi un pic de teorie, game, cum le-a îmbinat "autorul", învață și cîteva tehnici de ritm și dă-i bătaie cu compoziții proprii! E păcat, tehnică ai foarte bună, vîrstă, entuziasm și alte dotări corespunzătoare ai și chiar e păcat să te rezumi la a copia. Părerea mea.

 

Felicitări și la mai mare! :respect:

 

In general ma uit la gama si fac ceva in spiritul originalul pentru ca sunt prea lenes sa invat nota cu nota.

In legatura cu compozitia origniala, am idei dar nu am trupa datorita localitatii in care stau. Sper ca atunci cand voi pleca de aici sa imi fac trupa si sa pot sa cant chestiile originale sau pana atunci sper sa invat sa lucrez cu programe de editat/creat muzica si poate o sa reusesc sa fac un fel de backing track pentru ideile originale. Multumesc de incurajari!

Link to comment
Share on other sites

 

In general ma uit la gama si fac ceva in spiritul originalul pentru ca sunt prea lenes sa invat nota cu nota.

In legatura cu compozitia origniala, am idei dar nu am trupa datorita localitatii in care stau. Sper ca atunci cand voi pleca de aici sa imi fac trupa si sa pot sa cant chestiile originale sau pana atunci sper sa invat sa lucrez cu programe de editat/creat muzica si poate o sa reusesc sa fac un fel de backing track pentru ideile originale. Multumesc de incurajari!

 

N-ai neaparata nevoie de trupa. E o scuza, un pretext mai mult decit o problema reala. De acord cu tine, un basist, un baterist te pot stimula ca nimic altceva, dar, in acelasi timp, poti invata si tu, incet-incet sa programezi instrumentele virtuale pentru a-ti pune in valoare chitara. Sint destule "one man band"-uri de succes. Trebuie doar sa vrei sa inveti cite ceva si despre celelalte instrumente, precum si despre solutii software.

 

Succes!

Edited by Adi M
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.