www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Baterist Bucuresti - Rock


decebal popescu
 Share

Recommended Posts

Baterist in Bucuresti, nivel mediu, 39 de ani.

 

Am tobe acustice (+ microfoane, cabluri) si electronice.

 

Ma intereseaza:

- trupa rock, subgenuri: clasic rock, hard rock, pop-rock (cu mai mult rock in compozitie, nu gen Roxette. Ma gandesc la Simple Minds, mai degraba), poate niste heavy metal (dar mai subtire).

- NU ma intereseaza genurile metal extreme (death, black, etc), brit, alternativ, acustic, ambiental, muzica usoara, etc, etc, etc;

- mi-as dori ca trupa sa aiba sala proprie, pentru ca avand echipament, nu am de gand sa tin acasa 2 seturi de tobe si sa repet pe niste rapciugi care trebuie acordate de fiecare data, in diverse sali cu ora. Sau sa ma car cu cinelele dupa mine, la fiecare repetitie;

- sunt interesat in special de trupe axate pe compozitie proprie. Nu vreau sa cant cover-uri pe bani, sunt jdemii de trupe care fac asta, oricum. Cover-uri pe langa piese proprii, merg, desigur;

- apreciez oamenii care sunt deschisi la idei, nu vreau sa fac parte dintr-o trupa unde sa mi se spuna - tu trebuie sa canti asa, aici faci break, aici faci break asa, etc. Pentru asta exista computere;

- nu am niciun fel de probleme cu media de varsta a trupei, poate sa fie 23 de ani, poate sa fie 45;

- sunt dispus, evident, sa contribui la plata chiriei pentru sala;

- avand serviciu, nu pot sa iau in calcul, deocamdata, sa fac asta la nivel profesionist (sa traiesc din muzica).

 

Sunt disponibil pentru repetitii cel putin 2 zile pe saptamana, seara dupa ora 19.

 

Multumesc.

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Sa fie! Multumesc pentru aprecieri, Robert.

Nu pot spune insa ca astea sunt influentele mele. Influentele mele semnificative, daca pot spune asa, sunt Megadeth, Dream Theater si Judas Priest.

Cam asa as vrea sa cant insa (ca in exemplele din postul meu de mai sus), lucru care pare ca e din ce in ce mai dificil - azi sunt la moda alte subgenuri rock. Ma rog, poate o sa gasesc..

Ma bag in orice merge de la pop rock la hard rock, heavy metal si chiar progresiv, dar mai light..

Altceva nu as face cu pasiune.

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Salut, stiu ca ai spus ca nu vrei sa canti Heavy Metal dar poate ti-ar conveni sa canti in trupa asta https://www.facebook...423644241028016

Suntem o trupa care canta mai multe stiluri ce se invart, in general, in zona metalului dar s-ar putea sa iti placa si anumite influente pe care le-am mai adoptat.

Gasesti compozitiile pe pagina de facebook.

Coverurile vor fi de la trupe gen Metallica, Dio, Judas Priest, Black Sabbath, Pantera

Edited by Claudiu George Traistaru
Link to comment
Share on other sites

Salut Claudiu.

Multumesc frumos pentru interes, in primul rand.

Evident, am vazut anuntul vostru acum cateva zile, am ascultat piesele..

Trecand peste faptul ca eu nu prea sunt disponibil tocmai in weekend (pot repeta 2-3 zile, dar in timpul saptamanii, seara), genul de muzica pe care il cantati voi nu e chiar primul pe lista mea. Asa am si scris..

Eu vad un pic altfel muzica la varsta asta (in urma cu 15 ani as fi sarit in barca voastra fara multe discutii) - acum imi plac foarte mult vocile si ce se poate face cu ele (masculine si feminine), imi plac armoniile pe care ti le ofera clapele, tempourile unde chitaristii isi pot arata valoarea, ritmurile care te ridica de pe scaun, etc. Totul, in registru rock, desigur. Exemplele video de mai sus sunt un pic mai rele de atat, stiu. Dar tot melodioase si ritmate. Cam in partea asta as vrea sa ma duc eu..

Link to comment
Share on other sites

Salut,

ma numesc Jonathan, am 32 de ani si sunt chitarist.

Ti-am citit anuntul depe si asi vrea sa stam de vorba legat de el dar pe privat, din motive ca nu sunt amator de forumuri. Prefer sa vorbesc cu persoana respectiva telefonic.sau chiar face to face.

 

Vreau sa infintez un nou proiect.

Cateceva despre mine:

Eu sunt cetetean neamt, lucrez aici in Bucuresti ca Stomatolog, cant la chitara lead. Fac musica de plecere, nu din cauza banului, Cant la instrument de la 13 ani, invatat la scoala de musica din Germania, am avut o pauza lunga din 2001 pana 2009. Din 2009 m-am reapucat de muzica, reinvatand totul. Nu sunt profisionist, nici nu sunt incepator, stiu teorie, stiu sa improvisez stiu harmonics. Asi zice ca sunt nivel Mediu.

Genul meu de muzica este exact pe stilul teu, Old school hard rock din late 70s / late 80s. Singurul gen musical mai dur care il favorizes mult ar fi Black Label Society.

Nu imi spun nimic toate subgenurile gen Progresiv, heavy/ nu /death/ trash metal si ce mai exista.

Din pacate am facut experienta, legat de proiecte muzicale, ca oamenii nu prea sunt seriosi sau nu sunt destul de flexibil cand e vorba de gustul muzical.E foarte greu sa gasesc Instrumentisti.

Dupa mult cautat Faceam parte de o trupa aproape un ani, care s-a desfiintat acum 2 luni,din motive profesionale ai unii membrii.Incepusem sa dam concerte in diverse cluburi si eram inscris la Trofeului Club A.

Canteam la Inceput coveruri,cu lucrat simultan la proprii piese.

Proiectul de acum asi vrea sa fie in felul urmator:

sa cantam numai piese proprii pe stilul musical mentionat mai sus

Am sala, am un Producer pentru inregistrari, am ramas in contact cu propietarii cluburilor pentru cantari.

In moment sunt eu si cu inca un chitarist. Mai caut un Tobar, un Bass si un Vocalist.

Acum nu stiu ce preferinte ai, daca vrei sa intrii intr-un proiect deja pus la punct sau esti dispus sa faci parte intr-o trupa incepand de la zero. Din aceasta cauza prefer sa stau de vorba cu tine direct decat pe un forum.

 

Pe mail ti-am trimis 2 linkuri.

 

Daca esti cumva interesat, aceasta e numarul meu :

 

0741 934835 Jonathan

ddking1981@gmail.com

 

Mersi Mult

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salut,

 

Suntem trupa KMLeon, cantam un gen de rock melodic gen Nightwish, am iesit la ceva cantari prin cluburi, obtinand un feedback pozitiv de la public.

Trupa este compusa din vocal, chitarist, pianist, basist si tobar. (acum nu mai avem tobar...)

Avem sala noastra de repetitii, in sediul unei firme, unde putem si trage muzica, deci programul de repetitii este in functie de nevoi, iar chirie nu e...

Am atasat aici niste mostre:

https://www.youtube....h?v=F8r8jGa_UvE

 

 

Daca te intereseaza astept parerea ta la clorhexin@yahoo.com.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.