www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vaarcloc


erwinweber
 Share

Recommended Posts

 

Am inceput să progresez in "știința audio" așa că am deschis topicu' astă să mă laud.

De data asta am incercat ceva mai diferit decat ce faceam pana acum si a iesit asta:

 

Păreri? Sugestii? Le primesc cu mare plăcere.

 

Nu sînt un mare fan al genului, dar îmi place ce ai făcut. Nu foarte mult, dar îmi place :)

 

Punctele în care cred eu că ar mai fi loc de îmbunătățiri ar fi:

 

- E cam lungă melodia... Da, știu, genul se pretează la asemenea compoziții "epice", "progresive" sau cum vrei să le zici. Dar pe mine, unul, mă plictisește undeva după minutul 5. Nu neapărat ce urmează după minutul 5, ci pur și simplu că durează mai mult de 5 minute. Nu te ține chiar în suspans, să nu-ți dai seama cît a trecut, să tot aștepți să vezi ce mai urmează.

 

- Trecerile de la liniștit la dur și înapoi par cam abrupte. Nu din punct de vedere compozițional, ci al mixului. Mai ales prima trecere, de pe la 1:16, chitara cu distors intră fără o lovitură de bas sau tobă ceva...mie mi se pare că ar merita îmbunătățit acest aspect.

 

Închei cum am început: nu-s mare fan sau priceput al genului. În consecință, sugestiile le-am făcut pentru a suna în urechile mele mai bine. Ești liber să ignori sau să dezaprobi oricare dintre ele :)

 

În orice caz, felicitări sincere și la mai mare! :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.