www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobar,bucuresti,23 De Ani.caut Trupa


Rares 'Reez' Branzoi
 Share

Recommended Posts

Tobar cu experienta de 4 ani(atat live pe mai multe scene din Bucuresti,cat si compozitie,cu trupele Central Warehouse si Dirty Dog) caut trupa blues-rock/ rock clasic/ rock progresiv(in mod special) / stoner/ rock psihedelic experimentata, cu planuri serioase,pentru sustinerea unor concerte, compunerea unor noi piese muzicale (pot sa contribui si cu versuri). Am cantat destul de mult pe tobe acustice,dar eu am in casa doar niste tobe electronice Yamaha,pentru ca stau la bloc.Am o foarte vasta cultura muzicala si sunt deschis multor genuri,dar ca influente principale pot sa-i numesc pe urmatorii tobari: Nick Mason(Pink Floyd), John Bonham(Led Zeppelin), Ian Paice(Deep Purple), Carl Palmer(Emerson,Lake & Palmer), Bill Ward(Black Sabbath), Matt Cameron(Soundgarden,Pearl Jam),Danny Carey(Tool). Merg pe principiul ca doar prin originalitate si inovatie poti "evada" muzical si poti sa te definesti mai bine ca muzician,asa ca prefer sa fac cat mai putine cover-uri,poate doar daca sunt remodelate si redate intr-o maniera proprie,diferita. Keep on rockin' in the free world!

Telefon:0724 283 511

Edited by Rares 'Reez' Branzoi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Up!

 

Doi chitaristi si bassist (nu ne-am cunoscut pana acum),cu instrumente propii si cu o experienta de 4-5 ani,dorim sa infintam o trupa de hard rock.

Pentru inceput, ne-am gandit sa incepem cu cateva coveruri, pana reusim sa ne legam si sa ne cunoastem potentialul.

Asculta si tu ideea si daca esti de acord, poate vrei sa ni te alaturi ?

 

 

Journey - Stone in Love.mp3

Deep Purple - Lady Double Dealer.mp3

Whitesnake - Guilty Of Love.mp3

Trapeze - Your Love Is Alright.mp3

Thin Lizzy - Dedication.mp3

Thin Lizzy - Jailbreak.mp3

Thin Lizzy - Waiting For An Alibi.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.