www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Behringer Vtone


Guest radioman
 Share

Recommended Posts

Guest radioman

Detin o chestie denumita Behringer Vtone, copie Strat, primita cadou si care are valoare sentimentala deja.

Baga la greu brum (hum) din motive de lipsa de ecranare - e varza montajul inauntru.

Am aflat de tehnica de ecranare de pe guitarnuts.com .

Intrebarea ar fi daca a facut cineva pe aci chestia aia denumita Shielding a Strat, ca nu as vrea sa pierd timpul inutil.

De asemenea, ce ziceti, ar merge sa pun un humbucker in loc de single coil-ul de la bridge, a incercat careva asa ceva pe un Strat?

Cam ce doza ati recomanda pentru un sound agresiv cu palm muting la greu, gen Megadeth?

Merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

ti-l recomand cu caldura pe bogdan stanescu si pt. acest gen de operatii. tel: 0744 651 392. succes!

 

Merci, dar as prefera sa imi "murdaresc" singur mainile cu chestia asta, call it a hobby :)

 

Alte pareri despre shielding?

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

rau nu are cum sa iti faca... sa deterioreze sunetul. asa k dak tot iti place sa iti murdaresti mainile, try shielding it si vezi ce iti da. despre humbucker, sigur potzi sa ii pui, doar ca trebe sa decupezi placa. Io iti sugerez sa te indreptzi spre ceva cu output mare, ori o doza activa, ori un dimarzio super distortion ori ceva de la seymour duncan (la astea din urma nu ma pricep)

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

rau nu are cum sa iti faca... sa deterioreze sunetul. asa k dak tot iti place sa iti murdaresti mainile, try shielding it si vezi ce iti da. despre humbucker, sigur potzi sa ii pui, doar ca trebe sa decupezi placa. Io iti sugerez sa te indreptzi spre ceva cu output mare, ori o doza activa, ori un dimarzio super distortion ori ceva de la seymour duncan (la astea din urma nu ma pricep)

 

 

Thx Johnny I, am notat!! :)

Link to comment
Share on other sites

Se gasesc pickguard-uri de strat .. facute de chinezi (deci nu originale ca alea te rup) ... in model HSS .. presupun ca tu ai model SSS .. oricum poti si decupa .. asta daca nu te deranjeaza sa iti stea doza aiurea. ..

SD .. incearca JB s-ar putea sa iti placa.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

ii nashpa ca alea originale costa cam 3 mil :|

 

Ei, nu pretul ar fi problema, chestia e pe unde naiba gasesc eu dozele alea, ca sunt din Constanta si pe aci nu prea am dat de ce mi-ar trebui. :)

Link to comment
Share on other sites

Atentie reclama ... parca au si mcmusic in constanta .. acolo au SD-uri ... daca nu au pur si simplu ii pui sa iti aduca din buc .. ideea e sa sti exact ce vrei .. adik sa sti ce canti si sa intri pe site la sd sa auzi niste sampluri ptr a-ti face o idee.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Atentie reclama ... parca au si mcmusic in constanta .. acolo au SD-uri ... daca nu au pur si simplu ii pui sa iti aduca din buc .. ideea e sa sti exact ce vrei .. adik sa sti ce canti si sa intri pe site la sd sa auzi niste sampluri ptr a-ti face o idee.

 

Da, am fost la la magazinul ala, am gasit niste chestii, da, am fost pe site-ul SD, DAR, speram la ceva experienta proprie din partea cuiva.

 

Thx all!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.