www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantec


wizopo
 Share

Recommended Posts

lol, asta m-a facut sa rad desi sunt incepator si nu ar trebui sa rad de ceilalti de pe forum ca nu stiu ce experienta muzicala au. Fara suparare, dar asta e ceva de geul cum m-a intrebat sora-mea ieri, era o carte prin liceu, ne-a zis noua diriga de ea, dar nu mai stiu cum se numeste, si vreau s-o citesc pe kindle. Zi si tu cateva carti sa vad daca imi aduc aminte. Un mini lick de 4 note cum ai pus tu acolo se poate gasi in cel putin 100 de melodii. Parerea mea, acuma nu ma injurati ca am sarit si eu asa, dar m-am amuzat destul de mult. Succes

 

Ca sa ai ceva sanse sa gasesti un raspuns la asta, pune si tu macar doua masuri complete. Ca cele 4 note pot fi doua masuri, jumatate de masura, sau una intreaga, sau 1/3 samd in functie de valorile notelor. Ca sa vezi ca nu fac pur si simplu misto de tine canta notele pe care le-ai spus la valorile lor de timp pe care numi tu le stii spre aplicatia shazam si eu pariez ca o sa-ti gaseasca cel putin 100 de melodii.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.