www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Instrumentist Indie


adore
 Share

Recommended Posts

Caut intrumentist (bas, chitara, clape) cult, adaptabil, comunicativ, modern, independent si major, sa fenomenul indie si sa aibe un bagaj muzical interesant.

DA: alternativ, indie, british rock, trip-hop. NU: metale, hard&heavy, punk, blues, country, etno.

 

Grupul aDore este aici:

www.facebook.com/aDoreOfficial

www.reverbnation.com/aDoreOfficial

 

Cei interesati sa imi lase PM cu date de contact, preferabil ID de mess.

Link to comment
Share on other sites

A fost omis un cuvant: "sa cunoasca fenomenul indie". Nu sunt impotriva niciunui stil din cele enumerate dupa "NU", dar chiar nu se potrivesc cu muzica mea. Doar atat!

As vrea ca mesajele pe care le primesc sa fie insotite de o descriere a activitatii de pana acum, a preferintelor muzicale si a "dotarii", eventual insotite de inregistrari, pentru ca altfel eu nu am de unde sa stiu daca "ne potrivim" :)

De preferat, sunt interesat de basist care sa stie si clape (chitara optional)...

Edited by adore
Link to comment
Share on other sites

aDore a fost formata in Berlin, apartine culturii underground germane. Acum este in Romania datorita mie, pentru ca mi-am dorit mult sa cant in limba in care am invatat, dar concertam mai mult in Europa... Toate astea sunt scrise in profilul de pe fb.

Edited by adore
Link to comment
Share on other sites

Precizari/conditii:

1. cei interesati sa fie din zona Muntenia: Targoviste sau imprejurimi;

2. concertele si repetitiile sunt doar in weekend; pentru ca avem destule concerte in strainatate, este de preferat ca muzicianul ales sa fie major (+18)!

3. avem studio si aparatura de concert proprii;

4. preferam un basist care stie si la clape (sau invers), si sa aibe instrumente (mai putin amp de bass).

IMPORTANT: cei interesati sa apartina curentului indie/brit pop, exclus "adaptari" pe parcurs pentru ca nu este timp!

Edited by adore
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stii cum e cu muntele si cu Mahomed? Sunt aici unde mi-e bine si unde am tot ce imi trebuie, mai putin oamenii potriviti pentru ceea ce cant eu (pentru ca... mentalitati depasite, atitudini demne de alte secole, sau cum se zice... vintage :) )

Edited by adore
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.