www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Tobar De Metal Greu (Bucuresti)


Recommended Posts

Suntem Trupa "Feral Jack" si cautam un tobar si un basist din bucuresti cu varste intre 15 si 30 de ani.

 

Stilul principal este oldschool Heavy Metal dar se regasesc si multe influente thrash si din cand in cand si death (la instrumental nu si la voce).

Avem 7 melodii proprii cu tobe compuse in fruity loops si cubase.

Avem sala de repetitii proprie cu studio.

 

Ce vrem de la tobosar:

-Nu trebuie sa fie geniu, poate sa fie cineva care canta de 1 an jumate la tobe atata timp cat are putina experienta cu pedala dubla (nu trebuie sa execute melodiile noastre exact ca acolo, spre exemplu tobele de la intro-ul din armageddon se pot face la jumatate deoarece in general lumea se plange cand aude ce e acolo)

-Avem un set de tobe Tama pe care se poate canta, insa avem doar o pedala simpla veche iar cinelele sunt sparte si indoite si vai de mama lor... deci tobosarul trebuie sa aiba cinele si pedala dubla...sau sa isi doreasca sa isi cumpere in viitorul apropiat avand in vedere ca majoritatea cluburilor nu ofera asa ceva pentru live-uri....pana atunci poate canta pe ce avem daca ii convine :P

 

Ce vrem de la basist:

-Sa fie de nivel mediu, nu avem linii grele de bass dar daca vrea sa le diversifice si sa le faca mai interesante, ar fi foarte bine :D .

-Sa aiba basul lui sau sa vrea sa isi cumpere in viitorul apropiat, pana atunci poate canta pe basul de la sala. Amplificare avem noi.

-Nu avem pretentii in legatura cu modu de a canta, degete sau pana, ne e indiferent.

 

Ce vrem de la amandoi:

-Sa fie oameni care vor sa faca treaba serioasa

-Sa se tina de treaba... dar sa nu fie oameni gen: "fara glume la repetitii ca aici cantam heavy metal si tre' sa aratam cool si suparati pe viata"... lumea tinde sa confunde heavy metalul cu "a nu zambi niciodata".

-Cand e treaba de facut... pai facem treaba... nu ne imbatam, drogam si nu o frecam cand compunem... deci radem, glumim si toate alea da' nu luam pauze din 5 in 5 minute

-Puteti sa aduceti persoane din cand in cand la repetitii dar nu stati toata repetitia cu persoana aia de vorba. Nu zic sa izolati persoana aceea complet de noi in sala :P ...dar e bine sa aveti putin bun simt :) ...adica sa nu inceapa repetitia sa para mai mult ca o iesire la bere.

 

Cam atat :) ....repetitiile sunt in weekend....sambata sau duminica....cateva ore... noi de obicei stam vreo 6 sau 7, depinde de ce avem de facut :P dar EVIDENT ca nu e NIMENI obligat sa stea atat de mult. Vrem sa vedem seriozitate si dedicatie... nu sa impunem un regim.

 

Mai jos aveti cateva dintre melodii... cele mai relevante fiind Armageddon si Become JACK dar in general am primit cel mai bun feedback de la oameni necunoscuti la Fiare (probabil pentru ca e in romana si e mai simpla si la obiect). Blind Eye fiind balada am primit si acolo feedback foarte bun.

 

Bafta multa :beerchug:

Feral Jack - Armageddon_final.mp3

Feral Jack - Become JACK.mp3

Feral Jack - Blind Eye.mp3

Feral Jack - Fiare.mp3

Edited by Claudiu George Traistaru
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ma scuzi... Am ajuns sa consideram bunul simt o pretentie? In fond nu am cerut ca oamenii sa aiba mari scule si 50 de live-uri cum cer altii. Iar treaba cu pierdutul vremii la repetitii... nu cred ca am cerut prea mult deloc sincer :).

Eu cred ca tu ai vazut atata text pe pagina si te-ai speriat ...ai zis ca vrem mari nebuneli :)). Probabil nici nu ai citit anuntul :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.