www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Procesor


Satyric
 Share

Recommended Posts

Buna ziua, comunitate RGC!

Cant la chitara de ceva timp si am hotarat ca este timpul sa testez o selectie mai variata de tonuri si efecte, asa ca m-am gandit sa imi iau un procesor. Imi puteti recomanda ceva de pana in 1000 RON(nu conteaza daca e SH) care sa se descurce bine cu efectele si cu amp modeling-ul(parca asa se numea)? Imi cer scuze daca topicuri cu aceasta tema au mai existat, eu nu le-am putut gasi. Pana acum mi-au zburat ochii pe Korg AX3000G si Digitech RP500. Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Salut omule! Nu vreau sa te bag si mai mult in ceata, dar te-as sfatui sa nu mergi pe Digitech. Poate RP500 e destul de reusit, personal am intrat in contact cu RP255, care suna destul de bine, dar, overall, nu il poti compara cu altele.

Uite, de exemplu, am vazut pe-aici pe forum, un Line 6 Pod XT Live, second, pe la vreo 700 RON de exemplu.

Eu, personal, daca mi-as lua acum un procesor (desi am inceput sa fac rost de pedale), as alege intre Line 6 si inca unul, de care am auzit ca este foarte bun, Boss GT 100. Bineinteles, second, intrucat ambele, noi, sar de 2000 RON. Succes, poate gasesti ceva.

Link to comment
Share on other sites

Pana acum mi-au zburat ochii pe Korg AX3000G si Digitech RP500. Multumesc anticipat!

 

Nu prea am înţeles la ce exact ai tu nevoie de procesor. Înţeleg că ai un amplificator cu efecte. Ce amplificator şi ce ţi-ai dori să obţii cu procesorul?

 

Despre alegeri, sunt cam vechiuţe. Cel puţin la Korg Ax3000G nu prea ai avea de ce să te uiţi, Pod XT Live, la fel, cam vechi, au scos HD-urile. Depinde de necesităţi şi preferinţe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.