www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rusine Gliga


wrk
 Share

Recommended Posts

Ca de obicei romania nu se dezminte...am cumparat o vioara pt sotia mea de la GLIGA.ne-am uitat pe catalogul online unde scrie negru pe alb:TOATE viorile vin cu accesorii:arcus, cutie, fine tuners.cind ajunge vioara cu curierul..surpriza:in cutie era numai vioara, fara nimic altceva.punem mina pe telefon..bla-bla-ul de rigoare..si incepe tanti cu rahaturile clasic romanesti:caaa acel catalog e pt america..caaaaa nu s-a mai plins nimeni ca rahat cu perje..de nervi nu am mai facut nimic si am mers in oras si am cumparat restul de accesorii..deci dragilor atentie mare de la cine cumparati:RUSINE GLIGA!!!

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Conform legislatiei din romania puteti returna produsul in termen de 30 de zile; (eu am returnat un produs dupa 2 saptamani de la cumparare la emag si mi au returnat banii integral_ iar cand am ajuns, surprinzator, la magazin mai erau cateva persoane ptr retur-uri!);

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Daca nu cumva s-a schimbat legislatia in ultimele 2-3 luni, orice produs achizitionat de pe internet poate fi returnat vanzatorului in termen de 10 zile, fara a motiva returul, pe cheltuiala vanzatorului.

bineinteles in starea in care a fost primit, ambalaj, stare, etc....

Cadrul legal este Ordonanta 130/2000 privind contractele incheiate la distanta, modificata de legea 51/2003 (vezi art. 4 lit b din ordonanta) care in cazul de fata se completeaza cu legea comertului electronic.

nu luati de buna faza din magazine cu 30 zile retur, mai ales pe net.

Spor in continuare!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.