www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Voce Feminina - Caut Instrumentisti


Lorelei
 Share

Recommended Posts

Hello,

 

Sunt Madalina si caut cativa instrumentisti(chitara, clape, pecutie) pentru un proiect pop cu diferite influente :blues, jazz, putin rock . Ar fi Ok si daca ar fi ceva acustic(poate pentru inceput) , drept urmare putem incepte cu o chitara sau clape.

As vrea sa cantam melodii compuse de noi , eventual sa facem si cate un cover(prefer oricum sa sune personal si nu doar o copie fidela a originalului).

La capitolul experienta pot spune ca nu am cantat intr-o trupa pana acum, am facut insa 2 ani de canto si am cantat pe la karaoke (poate nu e foarte relevant dar e un prim contact cu scena).

 

Daca sunteti interesati/te imi puteti scrie pe adresa : lorelei_ares@yahoo.com.

 

PS: am 28 de ani.

 

Bye

Link to comment
Share on other sites

Nu ca nu mi-ar placea Nightwish, dar ca stil mi se potriveste mai bine ceva mai putin "dur". Chiar daca am face si melodii pop-rock, ideea ar fi sa sune mai mult spre pop decat spre rock.

Cu Anette au fost mai mult pop decat cu Tarja ca voce dar chitarile cam tot acolo au ramas..:)

 

Merci pentru interes

Link to comment
Share on other sites

Imi place mai mult Nightwish :), oricum tot spre pop m-as indrepta. Asta nu inseamna pop si atat, ar fi frumos sa combinam pop-ul cu jazz-ul, blues-ul, country(de ce nu) insa ideea e sa fie melodios ( iar daca am face melodii mai "zgomotoase" sa nu fie directia principala)

Cat despre Vixen , canta un pop "deghizat" in rock, imi plac mai mult nightwish , stiu ce vor :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Madalina, uite, eu cu Mihail de mai sus (reborn) si cu Cosmo avem o trupa, se cheama The Village Blue. Asculta inregistrarile noastre pe https://www.facebook.com/the.village.blue si inchipuie-ti ca ar fi si pasaje in care si basul si chitara iti tin armonie si poti sa intri cu vocea. Daca iti surade ideea de a ne vedea, scrie-mi ori mie ori lui Mihail si facem sa se intample ;)

 

Victor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.