www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobe Electronice - Putin Ajutor


Faunul
 Share

Recommended Posts

Salut. Voi ce parere aveti de setul acesta: http://www.muzicasto...tandard-set-v2/ ? Mi se pare interesant si m-am gandit sa il iau dar vroiam sa cer intai si parerea voastra. La pretul asta (sau chiar mai ieftin) gasesc mai bune? Voi ce set electronic v-ati lua in 50 de milioane? Astept ideile voastre. Multumesc anticipat pentru pareri si rabdare.

Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as recomanda yamaha-urile numai din pricina fusului cu stativ. E mult mai ok sa ai fus cu stativ deoarece se simte mai aproape de un set real si nu ai intarziere intre apasat pedala si sunet. :) .Plus ca ai mai multe cinele. Intradevar pad-urile sunt cam nasparlii dar nu le poti avea chiar pe toate la banii astia .

Edited by Rothmans
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bai Radu, eu am tobe electronice Alesis destul de bune (DM10), am pus fete mesh, am dat si in Yamaha prin magazine.

Tot Roland i-as recomanda. Sunt mai bine facute, au sunet mai bun in module.

Asta este insa varianta scumpa.

 

Pentru ca isi poate lua niste hardware mai ieftin (sunt garla) si le poate lega la un laptop cu AD pe el sau Superior Drummer, cu sunet mai bun ca orice modul.

 

De exemplu, de exemplu, in niste cautari recente pe efectiv tot continentul european am dat de un magazin nemtesc pe nume musicstore.de (un fel de thomann mai putin celebru).

 

Marca lor omoloaga lui Millenium e Fame. Uite ce am gasit - http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/ROL/ViewProductDetail-Start?ProductRef=DRU0021926-000%40MusicStore-MusicStoreShop&JumpTo=OfferList

 

Au si un demo aici, iar la minutul 3:10, chiar imi suna ok. Vad ca au rim-urile active, poti seta orice sunet pe ele, au fus cu 2 zone cu 3 functii (inchis, semi-deschis, deschis), etc.

 

 

Vad ca sunt vreo 2200 de lei cu tot cu livrare in Romania. Daca nu aveam deja electronice, mi le-as fi luat, Asa mi-am luat si acustice.

Edited by decebal popescu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am un set de tobe acustice dar de o vreme vecinii nu ma mai suporta (chiar daca stau la casa). In plus, imi este destul de greu sa le inregistrez. Am vazut fame-urile si mi se par chiar decente pentru pretul lor. Totusi, pentru mine lupta finala se tine intre Alesis DM10 X si Roland TD-11K. N-au ele stativ pentru fus dar nu-i bai pentru ca eu folosesc in principal pedala dubla. In orice caz, va multumesc tare mult pentru ajutor. Dau de baut.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.