www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Les Paul Slash Signature


Guest eintz
 Share

Recommended Posts

Ai putea sa incetezi? te faci de ras. Sunt mai mult decat sigur ca au fost puse deja intrebarile astea inutile, fie aici pe rgc in arhiva sau pe forumuri inafara. 95% din cine se apuca de chitara se apuca sa cante slash sau metallica, abia dupa niste experienta /cunostinte acumulate trec peste momentul asta pueril (eu asa il consider).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

yeeey, prilej de panarama pe forum! trollati, ostasii mei! fara mila!

 

...........

ahm, chitara se vinde mai mult datorita semnaturii, nu c-o face si-o drege cine stie ce chestii mult mai speciale ca un LP standard. ca sa nu-ti iei mistouri din orice directie pe forum, mai bine cauti review-uri pe net, (gen ultimate-guitar.com), vezi ce zice lumea, cauti recenzii pe youtube, vezi ce scule folosesc aia, compari cu ce scule ai tu deja (in caz ca vrei sa scoti un anume ton din ea), si tot asa. documenteaza-te singur inainte sa intrebi, ca asta asteptam, un motiv sa ne bagam in seama si noi cu mistouri nasoale :tardlol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dincolo de panarama, din ce stiu eu, modelul "Slash" nu mai e pe piata de ceva timp.

Ca diferente fata de un "Standard", varianta signature are condensatori Orange Drop, dozele sunt Alnico 2 pro (pe care le foloseste si Slash). Cheitele sunt in genul Kluson (dar destul de slabe, in comparatie cu groverele). O alta chestie importanta ar fi ca varianta signature are long tenon neck ( http://www.mylespaul.com/forums/members/rubberman-albums-epiphone-mij-1999-standard-picture7128-long-tenon-neck.jpg ). Restul diferentelor sunt cosmetice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.