www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Interfata Audio Metric Halo Uln2D Expanded


OMU
 Share

Recommended Posts

Compatibila numai cu calculatoarele Apple dotate cu port firewire.

 

Are doua preampuri de microfon cu zgomot extrem de redus, convertoare de mastering, control separat pentru monitoare si casti, accepta orice tip de conexiune digitala (inclusiv AES), poate fi alimentata prin portul firewire si prin aproape orice tip de alimentator (vine cu alimentator propriu oricum), aplicatia (mixerul) permite captura cu 18 tipuri de modele de preamplificatoare (API, Neve, Manley etc) si de asemenea permite emularea unui sumator analog extrem de complex (cu algoritmi superbi de saturare), are 9 bus-uri stereo sau 18 bus-uri mono, setari care pot fi salvate in proiectul DAW-ului (vine cu un plugin special care face asta), contine un channel strip extrem de capabil, compresorul rivalizeaza orice compresor, inclusiv hardware analog, iar eq-ul este la acelasi nivel cu faimosul Massenburg care merge doar pe platforma TDM, are inclusiv un reverb foarte bun, ceea ce permite folosirea inclusiv pentru live etc etc.

 

Este cea mai completa solutie portabila cu doua intrari analogice si doua digitale (8 pe ADAT) pentru mac pe firewire pe care am intilnit-o pina la ora asta. Este mult prea complexa pentru a fi explicata in citeva cuvinte. Daca nu stiti despre ce e vorba sau nu v-ați prins din scurta mea descriere, probabil nu este ceea ce va trebuie, de altfel este pacat sa o ai si sa nu o folosesti la adevarata ei capacitate.

 

Motivul pentru care o vand este faptul ca am trecut pe Macbook Pro cu retina, asta neavand port firewire trebuie s-o folosesc prin adaptorul thunderbolt si nu mai este stabila. Cit am folosit-o (pe 2 calculatoare) prin port firewire am avut (timp de 2 ani) zero probleme, a fost perfect stabila, nu imi amintesc sa fi crapat vreodata.

 

Pretul: 800 euro, am dat 1450 cand am luat-o, acum este 1220 pe thomann si 85 de milioane pe soundcreation.

 

La schimb doar cu un Apogee Duet2 plus diferenta.

post-13796-0-72294000-1374662906_thumb.jpg

Edited by OMU
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

va intereseaza un schimb cu xpressor pt seria 500, distressor( varianta fara brit mod), compresor mixbuss sb4000 sau 2 eq uri filtek rackuite (mk2 sau mk3)?

mai am disponibile apogee symphony 8 in 24 out si spl mixdream, desi nu cred ca sunteti interesat avand in vedere ca doreati un duet.

toate bune.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.