www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Voce Feminina Caut Trupa - Bucuresti


Lorelei
 Share

Recommended Posts

Hello,

 

Sunt Madalina(aka Lorelei),am 28 de ani si as vrea sa ma implic intr-un proiect (preferabil acustic) orientat spre pop rock cu influente blues/jazz/country . In cazul in care exista deja o trupa care ar cauta o voce ar fi perfect daca nu , e OK si sa o luam de la "0", caz in care caut un chitarist si un percutionist .

 

Experienta mea in muzica nu e una foarte vasta, nu am cantat intr-o trupa pana acum, cantatul in public s-a rezumat la karaoke . Ca si pregatire am facut aproape 2 ani de canto care m-au ajtat foarte mult.

Mi-ar placea sa lucram in primul rand compozitii proprii, sa ne punem la incercare creativitatea :)

 

Daca sunteti interesati/te imi puteti scrie pe adresa : lorelei_ares@yahoo.com. Discutam apoi si despre cum facem sa ne auzim (inca nu am niste inregistrari ).

 

Bye,

 

Madalina

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Nu-ti pot oferi o trupa in Bucuresti, insa cred ca niste sample-uri de voce n-ar strica. Fa-ti rost de niste negative (se gasesc si gratuite pe toate drumurile), de un microfon cat de cat (foloseste un electret daca n-ai = microfon de PC sau cel din castile cu microfon, tot de PC) si incearca niste inregistrari. Cine le va asculta isi va da seama de vocea ta chiar daca nu va fi trasa in cele mai bune conditii.

Parerea mea e ca e pic mai eficient decat sa stai sa-i convingi pe fiecare in parte.

 

Succes

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.