www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazin Tricouri Trupe Rock Baia Mare/seini?


DropD
 Share

Recommended Posts

În caz că nu găsești, din experiență îți spun că poți apela cu încredere la Bestial din Timișoara: http://www.bestial.ro. Dacă grija ta e că nu poți vedea/proba produsul, eu, unul, am fost foarte mulțumit de fiecare dată.

 

Livrează curat, frumos, ieftin în 2-3 zile și dacă a diferit vreodată produsul fizic de ce era pe net, a fost numai în sens bun! Adică arăta (mult) mai bine ca pe site. Am cumpărat cel puțin 7 tricouri de la ei, brățări, bandane și n-am avut nicio nemulțumire.

 

P.S. NU sînt afiliat nicicum cu magazinul, nu cîștig nimic făcîndu-le publicitate!

Link to comment
Share on other sites

Da, Bestial si Adi (patronu' cred) is de incredere, am avut o belea in trecut cu o comanda de rockghetoaie pentru prietena de ziua ei, cu un curier amarat, si m-a rezolvat foarte fain cu rambursarea banilor (platit in avans), in aceeasi zi a.i. le-am putut lua din oras.

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

Ăştia de la Bestial nu mai vând fake-uri? Acum câţiva ani vindeau tricouri cu imprimeuri care semănau cu cele originale, însă erau făcute de ei, pe tricouri de proastă calitate.

 

Eu n-am luat nicio asemenea țeapă și nici n-am auzit la altcineva. Am observat, într-adevăr, că sînt 2 tipuri de tricouri, în general, după calitate, dar sînt prezentate cinstit și la prețuri corecte. Adică la cele originale scrie "original" și costă măcar 40 lei, parcă, pe cînd celelalte nu au atributul "original" și costă vreo 20 lei.

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am luat nicio asemenea țeapă și nici n-am auzit la altcineva. Am observat, într-adevăr, că sînt 2 tipuri de tricouri, în general, după calitate, dar sînt prezentate cinstit și la prețuri corecte. Adică la cele originale scrie "original" și costă măcar 40 lei, parcă, pe cînd celelalte nu au atributul "original" și costă vreo 20 lei.

 

Un singur tricou am avut de la ei. Pe lângă faptul că imprimeul era greşit (era mai deschis la culoare decât pe original), avea şi un miros specific, chiar şi după mai multe spălări. Nu-mi amintesc cât am dat pe el, ţin minte că l-am luat la un festival, de la standul lor. De-atunci am cumpărat doar de la standurile cu care au venit trupele. Alţi amici la fel, au comandat de la ei şi, în general, aceeaşi problemă, imprimeurile greşite şi se decolorau foarte repede.

 

Singurele tricouri originale, par să fie astea, iar preţurile sunt la fel cât sunt şi ale ălora făcute de ei.

 

Ideea mea este că, în general, îţi cumperi tricouri sau CD-uri ca să susţii trupa care îţi place. De-asta, dacă vrei neapărat un tricou al unei trupe, cel mai bine e să comanzi direct de pe site-ul lor.

 

Aşa, de-ăştia care comandă tricouri de 3 lei din china şi aruncă un imprimeu de 2 lei pe ele, sunt mulţi. Majoritatea tricourilor luate direct de la standurile trupelor erau de o calitate mult mai bună decât a celor pe care le-am văzut prin România.

 

Dacă vreţi neapărat un anumit model de tricou pe care nu-l găsiţi sau aparţine unei trupe care nu mai activează, puteţi căuta modelul, vă asiguraţi că există la o rezoluţie decentă, vă cumpăraţi un tricou bun şi vă duceţi la o firmă care imprimă tricouri să vi-l facă.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Da ai dreptate,am cumparat la concert de la stand Helloween,Iron Maiden,Annihilator....calitate TATA LOR,da si de la Bestial ca doar is timisorean,si la preturi bune tricouri care au 4 ani si sunt ok.Intr-o perioada cumparam de la ei tricouri imprimate Fruit of the Loom,acuma nu stiu cat de originale da calitate....si nu ma refer doar la tesatura si imprimeu.Da drept vorbind am si tricouri pe eticheta "Original Harley Davidson Merch" cumparate din USA da made in Mexico nu Milwaukee US.

PS: Nu am nici o treaba cu Beatial,mai trec din cand in cand si mai si mai cumpar cate ceva,doar ca sunt multumit de ei.

PSS: Mda...ma supara ca nu au nimic pentru copii,al meu al mare are 4 ani si greu gasesc tricouri,vorba ta 'mnezau mai repede le imprim eu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.