www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Cd-60 Ce Ce Parere Aveti De Ea?


Guest the_bone
 Share

Recommended Posts

Guest the_bone

Salut, sunt incepator si vreau sa-mi iau o chitara noua, ideea e ca m-am oprit la o chitara : http://www.soundcrea...0ce-id7206.html si nu imi mai iese din cap. am vazut si pareri bune si mai putin bune... pls help me.... ma intereseaza in special cat de mare este distanta dintre corzi si grif.. multzam fain

Link to comment
Share on other sites

Cand mi-am luat eu CD-60CE nu eram chiar incepator, mai aveam un Stagg acustic si un Squier electric. La momentul ala, mi s-a parut cea mai buna chitara din lume (evident prin comparatie eu Stagg-ul) insa acum pretentiile au crescut si mi se pare slabuta. Actiunea (distanta dintre corzi si grif cum ii zici tu) e destul de mare. Vine cu corzi Fender 880L daca nu ma insel, adica astea, ceea ce iti va cam rupe degetele la inceput. Vei avea probleme cu bend-urile si cu barre-urile garantat daca esti incepator.

Eu pe a mea am luat-o noua, insa acum imi pare rau ca n-am cautat un second in stare buna pentru ca pretul de magazin e un pic supraevaluat si vei pierde mult daca vei incerca sa o vinzi.

 

Ca si concluzie, nu e o chitara proasta, dar nici nu exceleaza prin nimic... In locul tau as cauta una second, dar grija mare sa nu o iei cu probleme.

Link to comment
Share on other sites

De ce toti incepatorii vor o electro-acustica neagra si cu doza? (In conditiile in care vor ajunge sa aiba nevoie de partea de electro-acustica atunci cand vor fi probabil la a 3-a chitara).

Ia-ti acustica simpla culoare natur. ,Cand vei vrea sa canti live cu amplificare iti vei putea lua o electro-acustica dupa gust si o vei vinde mai usor pe asta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 luni mi-am cumparat si eu aceeasi chitara.. dupa ce am mai zdranganit o acustica mai ieftina si un squier electric.. am hotarat ca e timpul sa trec la ceva mai profesional.. si dupa multe citiri de review`uri pe net si pareri ale multora.. inclusiv baieti si fete de pe forum.. am ajunsl a concluzia ca chitara asta e facuta pentru mine.. si acum in timp ce iti scriu sunt uc ea in brate :)) cantam.. eu sunt foarte multumit.. e bine sa ai pe cineva care se pricepe cu tine cand o cumperi.. a mea are fretbuzz la coarda Re cand nu am nici un fret apasat.. inca nu am rezolvat problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.