www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ma Puteti Ajuta?


Guest Vladut Iuian
 Share

Recommended Posts

Guest Vladut Iuian

Buna,m-am apucat de chitara acum aprox. un an.Stiu majoritatea acordueilor,dar nu inteleg deloc tabulaturile.Imi poate cineva explica va rog frumos cum se citesc?Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

in locul tau nu mi-as mai bate capul cu taburi/chorduri luate de pe net.

 

te ajuta sa inveti anumite piese, sau pasaje mai delicate din piese, dar cred ca e mai bine fara.

 

Ti-o zic ca unu care avea zeci de pagini printate cu taburi, si aveam mari probleme in a le retine pe dinafara ...

 

I

 

Am observat ca ai o tangenta cu muzica, si cand cere cineva tab ii faci armonia/acordurile doar din ascultat. Da-ne si tu un sfat despre ce ar trebui parcurs groso-modo in faza incipienta.

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca ai o tangenta cu muzica, si cand cere cineva tab ii faci armonia/acordurile doar din ascultat. Da-ne si tu un sfat despre ce ar trebui parcurs groso-modo in faza incipienta.

 

 

"Am observat ca ai o tangenta cu muzica ..." - e mult spus, as vrea eu :w00t:

 

Pai in cazul meu problema e simpla, eu voiam doar sa invat cum se "scot negativele" de la anumite piese, sa pot canta piesele preferate.

 

Sictirit de metode furate de pe net si de taburi complicate, am stans niste bani si am apelat la un pianist sa ma invete treaba asta.

L-am rugat sa ma invete exact ce vreau, fara vrajeala multa, si in 4-5 sedinte m-a invatat bazele , sa pot scoate armonii de la piese simple.

 

Cam asta e...

Sunt chestii care nu poti sa le inveti singur, sau e mult mai eficient sa platesti un tip mai priceput sa te invete.

Edited by Borsec
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.