www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Întrebãri Fundamentale Despre Chitarã


Lucidwt200
 Share

Recommended Posts

Pfff... scuze ca m-amuz, da' văd c-ai acumulat 80 de posturi pe forumul chitariştilor şi de-abia acum te-ai decis să vezi cu ce se mănâncă treaba asta...

 

Păi dacă am avut un instructor de doi bani în adolescență care nu m-a învățat nimic până la urmă. Acum în loc să mă bucur că știu chitara sunt pe îndoieli..

 

Păi dacă am avut un instructor de doi bani în adolescență care nu m-a învățat nimic până la urmă. Acum în loc să mă bucur că știu chitara sunt pe îndoieli..

 

Eu doresc să aflu niște răspunsuri,unii sar pe mine lucru care nu îmi convine. Dacă sunt câțiva care nu pot da răspunsuri potrivite mai degrabă să nu mai zică nimic.

Link to comment
Share on other sites

Păi dacă am avut un instructor de doi bani în adolescență care nu m-a învățat nimic până la urmă. Acum în loc să mă bucur că știu chitara sunt pe îndoieli..

 

...şi, dupa cum zice proverbul : "Cine stie face, cine nu stie, invata pe altii", te-ai gândit tu că... :)

 

Las-o dracu' ! Chiar nimic nu te-a instruit ăla ? Sau aţi inceput cu "Cum să bei bere ca un rocker" ? :)

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

 

Doresc să știu ce înseamnă să fii un chitarist

 

Chitaristul este adeptul acelui curent cultural-politic, chitarismul. Chitarismul a aparut ca reactie la pianism, in deceniul al optsprezecelea al secolului LX, d.e.n., pe 30 februarie, s-a dezvoltat in conditii optime in perioada dinastiei Ming si s-a remarcat prin cei patru piloni in baza carora a fost fundamentat: libertate individuala, sanctitatea proprietatii private, militarism si colectivism oligarhic. Reprezentanti de seama: Robespierre, Antonio Banderas, ala de la Voltaj.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Bună tuturor de pe site!

 

Doresc să știu ce înseamnă să fii un chitarist(elementele generale) și mai vreau să știu de la voi care este semnificația bulinelor negre/albe de pe gâtul chitarei.

 

Mult succes și mersi mult!

 

Îmi este de ajuns câte răspunsuri am primit domnilor chitariști. Nu vă mai deranjați inutil,nu mai aveți pentru ce.

Link to comment
Share on other sites

Ofer lectii de chitara la fete pe gratis,incepand de la orice domeniu,incepator,mediu sau avansat.Detalii pe private mesage.

 

Stiu o fata care ar fi dispusa sa ia lectii la nivel avansat insa toti de aici sunt mediocri. Daca te intereseaza, lasa-i te rog datele de contact aici. Nu are cont pe RGC si nici nu vorbeste engleza (vezi ca 'private mesage' e cu dublu 's', sau daca nu, e 'mesaj privat'). Succes la lectii!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.