www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Heaven And Hell - Follow The Tears (Cover By Adi M & Mike_Kidlazy)


Recommended Posts

Am primit la un moment dat de la userul Adi M o propunere de colaborare la piesa "Follow The Tears" de la Heaven And Hell. Zis si facut: Adi s-a ocupat de tot ce inseamna partea de chitara, dar si de mixajul piesei, iar eu am facut pe bassista :).

 

Am incercat sa ne punem putin si amprenta personala pe acest cover - piesa originala este in Drop D, dar noi am cantat-o in Drop B, ca sa sune mai heavy. De asemenea, am modificat si intro-ul piesei - am scris fiecare cate o versiune de intro, insa in final nu ne-am putut hotari care din ele este mai buna, asa ca le-am postat pe amandoua :).

 

Versiunea lui Adi este aceasta (iar aici si solo-ul de chitara e mixat putin altfel fata de al doilea clip):

 

 

iar versiunea mea de intro este asta:

 

 

Acestea fiind spuse, tin sa ii multumesc public lui Adi M pentru invitatia de a colabora la piesa asta, si cu siguranta vor mai urma si altele.

 

Speram sa va placa si voua ce a iesit din mainile si creierele noastre. Enjoy (or not)! :rock:

Edited by mike_KidLazy
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Asa da, heavy shit. Ar trebui sa cautati si un vocal, ca e pacat sa ramana asa.

 

Cred ca originalul e in Drop C#, imi suna prea prea jos pt Drop D.

 

Mulțumim!

 

Ai dreptate, cred că e Drop C#, doar tab-ul nostru era Drop D :)

 

Iar la vocal, eu unul m-am gîndit, dar e greu cînd standardul e Dio :) Sigur, e liber oricine să facă varianta lui, nu să copieze, dar mie în cap îmi cîntă mereu Dio cînd aud asta :)

 

Oricum, dacă e cineva interesat, e invitatul nostru să-și pună vocea peste! (Cred că și @mike e de acord, deși vorbesc din capul meu, fără să o fi întrebat înainte).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, cred că e Drop C#, doar tab-ul nostru era Drop D :)

 

Sorry guys, my bad, ca m-am luat dupa tab in loc sa ascult originalul ca lumea :blush:.

 

Oricum, dacă e cineva interesat, e invitatul nostru să-și pună vocea peste! (Cred că și @mike e de acord, deși vorbesc din capul meu, fără să o fi întrebat înainte).

 

Sunt 150% de acord cu asta, daca doreste careva sa-si imprumute vocea pentru piesa asta, n-am absolut nimic impotriva, deci poti sta linistit in privinta asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.